De ce ei au şi noi nu ?

  • Autor subiect Jack Teribilul
  • Data de început

DeletedUser7478

Guest
nu , dar serios .. din 2010 de cand stiu eu de grepolis , Stil este .. vai si amar , niciodata nu a facut ceva bun pentru acest joc , il doare la basca .. mai este si angajat , daca era la tomberoane ce facea? statea in caldura si in putoare , asa .. o stie si limba engleza de e Community Manager , si ar putea sa vorbeasca in engleza ( daca nu stie germana ) cu administratorii ..
Norbit mi s-a parul cel mai de treaba de pe aici , insa si el cred ca s-a saturat de acest om , Stil .


Domnule Stil , daca citesti acest mesaj .. trimite si tu un mesaj "magnatilor" germani , sa faca ceva cu .ro . decat sa fie asa slab cum e acum , mai bine il inchide , si pana la urma ar fi cea mai buna varianta aia cu alianta de romani/greci/moldoveni.. si alte specii , congolezi .

Hai ca exagerezi ,cristi e manager doar pe latura grepolis romania, nu se ocupa de dezvoltarea,marketingul si directia jocurilor inno games ,astea si multe altele se decid in buro de la hamburg.Si problema adevarata e concurenta acerba de pe piata jocurilor on-line,si ce a batut ultimul cui în coşciugul Grepolis a fost proasta decizie de a inchide lumile la 300 de gameri fara sa tina cont de faptul ca lumile au viteze diferite,adica sa isi bata joc de munca jucatorilor,dar asta arata din nou lipsa de experienta,daca Hans si Jorg de la entwicklung ar juca si alte jocuri macar jocuri mmorts in browser sau nu, ar introduce elemente ce fac ca o lume de teste *beta*,dintr-un joc foarte asemanator, sa devina lumea 1 ,si la 2 ani de la deschiderea ei, sa aiba inca 15.000 de jucatori activi zilnic.Cat despre limbajul tau licentios referitor la persoana care este totusi managerul comunitati noastre nu inteleg de ce nici un moderator nu sa autosesizat nici dupa 4 zile.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
tu ti-ai pune mintea cu el daca ai fi fost in locul lui Stil /:) ....
 

RANINAGHI

Membru
pai acuma mai umpleti forumul cu subiecte nefolositorare bine ??
lasa emperor au vazut ei .. daca nu vreau sa faca nimik asta e
 

DeletedUser

Guest
pai acuma mai umpleti forumul cu subiecte nefolositorare bine ??
lasa emperor au vazut ei .. daca nu vreau sa faca nimik asta e

Subiect nefolositor zici a ?: ) Singurul nefolositor din forumul acesta eşti TU .
Am creeat acest topik pentru a stârni interesul playerilor de a juca Grepolisul Românesc şi de a încercă să se ridice la nivelul celorlalte state europeene ! Dacă nu ştii ce vorbeşti şi din ce lume provii nu te mai băga ca musca-n lapte ,bine ?
 

DeletedUser7851

Guest
Norbit a raspuns destul de clar la intrebarile puse.
@ Minov
Acuzatiile aduse sunt total nefondate.
S-a explicat de mai multe ori pe acest forum ca intreaga echipa nu face decit sa administreze, marketingul si dezvoltarea jocului tin strict de INNO.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Fapte nu vorbe domnule odmm...Dumneavoastra aveti obligatia sa va indepliniti misiunea,cea de a administra demn si corect acest server, dar lumea,jucatorii doresc o schimbare ...acea schimbare in care dumneavoastra si alti membrii ai staff-ului sa va implicati mai mult in dezvoltarea jocului chiar daca nu va este permis macar cat de putin ..trebuie sa luati initiativa rezolvarii unei probleme de acest gen... nu exista solutii, incercati macar,lumea propune...
,,Lucrurile merg mai bine cand majoritatea oamenilor hotarasc sa o duca mai bine,
Lucrurile se schimba cand oamenii obisnuiti se unesc pentru un obiectiv comun''

Apreciez munca dumneavostra dar mai multa implicare vrem...
O zi buna...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
Subiect nefolositor zici a ?: ) Singurul nefolositor din forumul acesta eşti TU .
Am creeat acest topik pentru a stârni interesul playerilor de a juca Grepolisul Românesc şi de a încercă să se ridice la nivelul celorlalte state europeene ! Dacă nu ştii ce vorbeşti şi din ce lume provii nu te mai băga ca musca-n lapte ,bine ?
sa il vedem pe el cu subiecte folositoare atunci...
 

DeletedUser

Guest
@yoga,îţi mulţumesc pentru susţinere !
@buji123,aici ai pus punctul pe "i" şi ca să mă exprim politicos faţă de "capul Grepolisului românesc" o fac astfel : vreţi activitate pe forum în game,în toate cele etc . , dar de ceva timp văd că doar playerii vin cu propuneri de tot felul . Dacă şi dvs. aţi veni cu câteva propuneri demne de luat în seama ,iar noi ne-am da cu opinia în urma unui sondaj pe baza căruia să aducem argumente solide PRO / CONTRA nu credeţi că ar fi mult mai bine ?

PS
,vă rugăm să vă luaţi munca mai în serios !
( Dacă facem propuneri nu e bine cică facem off topik , dacă nu facem propuneri tot nu e bine cică e inactivitate ,iar atunci când cineva adresează ceva conducerii ui pfhiu vai ..vă sare repede ţigla de pe casă : ) ..fără nici o supărare dar cu toţii suntem "egali" , cu toţii avem un creier şi 2 mâini , cu toţii suntem oameni indiferent de poziţia la care ne aflăm în societate şi,ce e mai important : Cam toţi de pe aici locuim în ROMÂNIA - ţara tuturor posibilităţilor şi conform CONSTITUŢIEI avem dreptul la LIBERĂ EXPRIMARE ,deci ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Fapte nu vorbe domnule odmm...Dumneavoastra aveti obligatia sa va indepliniti misiunea,cea de a administra demn si corect acest server, dar lumea,jucatorii doresc o schimbare ...acea schimbare in care dumneavoastra si alti membrii ai staff-ului sa va implicati mai mult in dezvoltarea jocului chiar daca nu va este permis macar cat de putin ..trebuie sa luati initiativa rezolvarii unei probleme de acest gen... nu exista solutii, incercati macar,lumea propune...
,,Lucrurile merg mai bine cand majoritatea oamenilor hotarasc sa o duca mai bine,
Lucrurile se schimba cand oamenii obisnuiti se unesc pentru un obiectiv comun''

Apreciez munca dumneavostra dar mai multa implicare vrem...
O zi buna...

Ceea ce nu intelegeti voi sau nu vreti sa intelegeti este faptul ca puterea de decizie nu este la noi, ci dezvoltatorului jocului INNOGames, care INNOGames este o intreprindere privata al carui scop este profitul.

Referitor la propuneri, as vrea sa urmariti schimbarile care vor avea loc in joc, veti observa ca unele dintre ele au fost propuse aici pe forum (eroii, afisarea secundelor in rapoartele de atac) si, de asemenea, v-as ruga sa studiati si propunerile facute in ultima perioada de timp aici pe forum. Parerea mea personala e ca unele ar trebui implementate ori pe Cartoon Network, ori sa fie urmatorul scenariu pentru Matrix...

Noi trimitem propunerile voastre dezvoltatorului si, dupa cum ati observat, acestea sunt supuse la vot tuturor jucatorilor, din toate tarile iar cea care obtine cele mai multe voturi va fi implementata (eu personal inca sufar din cauza ca propunerea noastra referitoare la afisarea secundelor in rapoartele de atac nu a avut destule voturi :( dar asta e, majoritatea a vrut altceva... asa cum s-a intamplat si la implementarea minunilor, votul global a fost pentru, deci s-au implementat, indiferent de marele NU primit de la serverul romanesc).

Nu spune nimeni ca exprimarea libera este interzisa, atata timp cat ea nu incalca anumite limite. Repet, INNOGames este o intreprindere privata, nu o institutie de stat, deci regulile dupa care functioneaza sunt putin diferite.

Nu vreau sa jignesc pe nimeni si nici sa persiflez, dar aceasta e starea reala a lucrurilor. Mi-ar fi placut ca dupa aceste critici, sa vad si o propunere sau o idee despre cum s-ar putea schimba lucrurile pentru ca, ne place sau nu, recunoastem sau nu, "it takes two to tango"...

Si nu, Protest, nu se vand covrigi, doar muraturi :p
 

DeletedUser

Guest
In sfarsit un raspuns concret de la un moderator :):D...acest raspuns chiar o sa-l i-au in considerare...;)

Jack Teribilul :,,Dacă şi dvs. aţi veni cu câteva propuneri demne de luat în seama ,iar noi ne-am da cu opinia în urma unui sondaj pe baza căruia să aducem argumente solide PRO / CONTRA nu credeţi că ar fi mult mai bine ? ''
Singura propunere pe care vreau sa o precizeZ este :NU MAI JUCATI GREPOLIS.RO FIINDCA DAUNEAZA
GRAV SANATATII@!B-):D:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
o alta problema ar fi ca adminii nostri cred sau fac sa para ca cred ca jocul este mai corupt decat este de fapt.Se da ban pentru niste chestii aiurea...adica hai sa fim seriosi..sa zicem ca mergem la scoala ..si la ora de informatica intram acolo un minut..si nu poti fi singurul din acea institutie care joaca,dar de asemenea nici nu poti sa ii stii pe toti cei care joaca ca pe-acolo trec sute de elevi...si mai intra cineva mai tarziu,sau ziua urmatoare,si daca chestia asta se repeta,te pomenesti ca iei ban.
@Scoala a fost doar un exemplu,se poate intampla la fel oriunde.

Sau cu spargerea contului(ex:sevsceptic zilele trecute),indiferent daca ai o mica parte din vina,sau ala chiar ti-a spart parola..indiferent ca ai o parola grea sau una usoara,tot spargere e...deci r trebui rezolvata problema,nu ca ai fost vinovat ca ai avut nu stiu ce program pe calculator ,sau ca ti-a dat inceput nou cineva din familie,sau prieten sau mai stiu eu cine a avut acces la computer...e tot spargere!...
Si la fel alte cazuri,alte probleme,pur si simplu unii admini isi fac o parere despre caz si gata,nici macar nu se gandesc la ce argumente aduci tu acolo...
 

DeletedUser

Guest
Mai avem o problema,sunt mai nou si nu stiu cum este.Dar ne-am ales noi setarile l-a vreo lume?Ca pe grepolis.us pe omicron au ales jucatorii ce vor:viteza,sistemul de cucerire etc.Noi am putut alege?
 

DeletedUser

Guest
E concurs acum am inteles, cu varianta de cucerire..hahahah,iar o gluma buna:)
Nici nu stiu unde e ,am sa caut si sa vad ce votez,daca am sa o fac .
Din trecut stiu ca conteaza foarte mult voturile>>ZERO:)
Si ca o paranteza,azi am avut nesimtirea sa deschid in sfarsit mesajul de la Grepo.ro.Cand surprizaaaaaaaa.....o porcarie de propunere(cea cu vazutul online),are 5 coronite.
Doare prostia asta>>????daca ma gandesc bine ,a fost propusa si discutata si aici pe forum,dar vad ca nu a ajuns ca si propunere la INNO de la noi ..ci tocmmmaaaaaiiii din Thailanda.
 

DeletedUser7039

Guest
E concurs acum am inteles, cu varianta de cucerire..hahahah,iar o gluma buna:)
Nici nu stiu unde e ,am sa caut si sa vad ce votez,daca am sa o fac .
Din trecut stiu ca conteaza foarte mult voturile>>ZERO:)
Si ca o paranteza,azi am avut nesimtirea sa deschid in sfarsit mesajul de la Grepo.ro.Cand surprizaaaaaaaa.....o porcarie de propunere(cea cu vazutul online),are 5 coronite.
Doare prostia asta>>????daca ma gandesc bine ,a fost propusa si discutata si aici pe forum,dar vad ca nu a ajuns ca si propunere la INNO de la noi ..ci tocmmmaaaaaiiii din Thailanda.

La asta ma gandisem si eu :)).Jalnic.
 
Sus