daca sunteti de acord

  • Autor subiect DeletedUser14175
  • Data de început

DeletedUser14175

Guest
Buna ziua, doresc sa va prezint ideea mea. Aceea de a se primi un anunț din partea Grepolis, in cazul in care alianța este dizolavata si sa fie specificat numele jucătorului care a dizolvat-o !
 

DeletedUser13037

Guest
Nu prea are rost. Fapta oricum ar fi consumata, deci degeaba ;).
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca tu vrei sa injuri si nu stii pe cine.Daca esti instiintat cine ti-a destramat alianta ,stii si pe cine sa injuri?!!! Am si eu o idee : De ce va duceti voi ca cainii dupa catea cand cineva va cheama in alianta lui?! Majoritatea sa inghesuie ca chiorii si risca sa ramana pe drumuri :D
 

DeletedUser14175

Guest
Are rost, noi am făcut o greșeală si am avut încredere in prea multi oameni, iar unul dintre ei ne-a trădat. Iar acum, datorita acestui trădător, au apărut certuri, insulte, ...
 

DeletedUser7774

Guest
Buna ziua, doresc sa va prezint ideea mea. Aceea de a se primi un anunț din partea Grepolis, in cazul in care alianța este dizolavata si sa fie specificat numele jucătorului care a dizolvat-o !
doar intemeietorul/intemeietorii (daca sunt mai multi) au dreptul de a desfiinta alianta ,la voi cati au fost?
 

nicol 10

Stie Tot
Buna ziua, doresc sa va prezint ideea mea. Aceea de a se primi un anunț din partea Grepolis, in cazul in care alianța este dizolavata si sa fie specificat numele jucătorului care a dizolvat-o !

Va apare acest lucru daca sunt actualizate datele in Bornele lumii respective, ceva de gen: Desfiinteaza o alianta de minim...40 jucatori parca sau Saboteaza o alianță mare jucatorul X.
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca tu vrei sa injuri si nu stii pe cine.Daca esti instiintat cine ti-a destramat alianta ,stii si pe cine sa injuri?!!! Am si eu o idee : De ce va duceti voi ca cainii dupa catea cand cineva va cheama in alianta lui?! Majoritatea sa inghesuie ca chiorii si risca sa ramana pe drumuri :D
gramatica asta....sta in pom...si pomu` in aer!
 

DeletedUser5815

Guest
Nu prea are rost. Fapta oricum ar fi consumata, deci degeaba ;).

are rost.... a doua oara individul respectiv nu va mai avea credibilitate nici in fata fostilor coechipieri, nici in fata altor jucatori, daca va dori sa joace in alte tabere.... verba volant


ps: ca sa nu mai deschid un subiect nou, as avea si eu o propunere

fiecare intemeietor (sau unul din ei, daca exista mai multi intr-o alianta) sa aiba dreptul (dar nu obligativitatea)- sa zicem la un interval de o luna - de a cere in mod oficial verificarea la sange, de la vladica pana la opinca, a tuturor membrilor aliantei.... pentru multicont si programe interzise
daca s-ar intampla asta cu regularitate, nu doar aleator sau prin intermediul tichetelor catre suport, cred ca in scurt timp jocul s-ar curata si ar deveni mult mai fair-play din foarte multe puncte de vedere...
iar cine nu va uza de acest drept in mod repetat, ar trebui sa ridie niste semne de intrebare echipei de administrare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
are rost.... a doua oara individul respectiv nu va mai avea credibilitate nici in fata fostilor coechipieri, nici in fata altor jucatori, daca va dori sa joace in alte tabere.... verba volant


ps: ca sa nu mai deschid un subiect nou, as avea si eu o propunere

fiecare intemeietor (sau unul din ei, daca exista mai multi intr-o alianta) sa aiba dreptul (dar nu obligativitatea)- sa zicem la un interval de o luna - de a cere in mod oficial verificarea la sange, de la vladica pana la opinca, a tuturor membrilor aliantei.... pentru multicont si programe interzise
daca s-ar intampla asta cu regularitate, nu doar aleator sau prin intermediul tichetelor catre suport, cred ca in scurt timp jocul s-ar curata si ar deveni mult mai fair-play din foarte multe puncte de vedere...
iar cine nu va uza de acest drept in mod repetat, ar trebui sa ridie niste semne de intrebare echipei de administrare

Chesita asta s a aplicat deja...daca tii minte...cativa jucatori luau...5 nume faceau tiket...pana terminau alianta respectiva...Se poate face daca se vrea.....vointa sa fie
Pentru lenesi si neinteresati...nu e nevoie de un buton special...parerea mea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
da seff, dar e complicat .... pe lumi unde-s aliante de 60 mai merge, dar deja cand ai prea multi si cand a trisa a devenit o arta pe jocul asta, e munca de sisif sa-ti verifici proprii jucatori.... asa, cu o simpla apasare de buton, la care sa ai dreptul lunar (ca sa nu inglodam in munca nici administratorii) parca lucrurile devin un pic mai simple... si nici motivele sa n-o faci nu mai stau in picioare
 

DeletedUser

Guest
da seff, dar e complicat .... pe lumi unde-s aliante de 60 mai merge, dar deja cand ai prea multi si cand a trisa a devenit o arta pe jocul asta, e munca de sisif sa-ti verifici proprii jucatori.... asa, cu o simpla apasare de buton, la care sa ai dreptul lunar (ca sa nu inglodam in munca nici administratorii) parca lucrurile devin un pic mai simple... si nici motivele sa n-o faci nu mai stau in picioare

Nu o sa se aplice...tocmai pt faptul ca am mari timpul de raspuns...si asa se raspunde greu...mai bagi si optiunea asta...ajungi sa ai 2 copiii pana ti se raspunde...:)...e buna ideea dar...de aplicat ramane tot varianata aia....nu tre numa sefu sa apese pa buton......in fiecare zi 1 tiket 3-4 min /5 jucatori...nu e mult...totul e sa se vrea.:)
 

DeletedUser5815

Guest
pai decat sa verifici n tichete, nu mai bine verifici unul cap-coada? :)
 

DeletedUser

Guest
pentru ca aceasta operatiune nu poate fi efectuata de sistem, este mult mai practic de verificat in serii mici
si acum se verifica aliante intregi la solicitarea oricarui jucator, dar un asemenea tichet necesita foarte mult timp
 

DeletedUser

Guest
hahahaha...acum iti vin ideile astea doamna fosta admin?pai ai avut carma in mana,nu s-a auzit de tine cat timp ai fost acolo sus..acum cand ti s-a luat carma din mana incepi sa dai din gura pe aici?e asa greu fara gold-ul
de la inno¿pai cand erai admina te ascundeai sub diferite nick-uri...chiar crezi ca erai asa importanta ca sa faci lucrul asta?ceea ce spui tu mai sus,cu verificarea proprilor colegi...pai vezi ca joci cu o multime de trisori in alianta in care esti...nu o spun eu, doar de dragul de a o spune...o spun ban-urile care le-au fost aplicate pana in momentul de fata...nu mai mancati rahat aiurea doar de dragul de a pastra traditia rahatului romanesc...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
pffff.... ce de "viteji"
inteleg ca pentru cele 2 postari "mirobolante" ti-ai dat silinta sa-ti faci nick nou, din spatele caruia sa arunci ironii ieftine si fara acoperire? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13482

Guest
o alianta trebuie sa aiba doar un intemeietor, asa nu mai e nevoie sa stii cine a desfiintat-o
cat despre tiket...daca il banui pe vreunul de cont dublu, sau folosire de programe de astea...exista un x rosu in dreptul numelui la alianta...doar 2 clickuri iti trebe...de ce sa sufere alianta la o verificare din cauza unui....?
 

DeletedUser7711

Guest
NU prea exista multe aliante cu un singur intemeietor..Cel putin pe unde am trecut eu..Nu am intalnit asa ceva...Cat despre acuzatiile de multicont..intalnesc foarte multi jucatori,chiar si veterani,care adopta aceasta metoda,desi sincer NU ai inteleg..Doar cand ai un trecut de ascuns si esti o pramatie de om..merita sa iti schimbi cont dupa cont..altfel..de ce nu isi asuma fiecare efortul,performantele pe joc intr-un singur cont..De la inceput pana la final..
Eu,sunt de moda veche si imi lipsesc vremurile cand existau caractere adevarate..puternice..cand se juca cu adevarat Grepolis..Acum,a devenit circ..Desigur,ca printre noi sunt si adminii jocului infiltrati..sub n conturi...Candva luptam impotriva lor..pe o lume..ne banau pentru orice motiv..tin minte o data,ca a trebuit sa schimb numele la 85 de orase pe lumea My..mi s-a raspuns ca am folosit un limbaj jignitor la numele oraselor...Am stat aproape o zi sa le organizez si sa le numesc din nou...Deci,intr-adevar..Totul e sa ai vointa...piedici gasesti la tot pasul.Important este sa treci peste ele..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Desigur,ca printre noi sunt si adminii jocului infiltrati..sub n conturi...Candva luptam impotriva lor..pe o lume..ne banau pentru orice motiv..tin minte o data,ca a trebuit sa schimb numele la 85 de orase pe lumea My..mi s-a raspuns ca am folosit un limbaj jignitor la numele oraselor...Am stat aproape o zi sa le organizez si sa le numesc din nou...Deci,intr-adevar..Totul e sa ai vointa...piedici gasesti la tot pasul.Important este sa treci peste ele..

* De unde ai scos-o pe asta cu adminii ce joaca infiltrati folosind "n conturi" ? este foarte simplu sa dai o cautare si ii vei gasi singur. Infiltrati?
Ma gandesc ca saracii or fi ajus prin aliantele respective prin cine stie ce matrapaslacuri facute de undeva de sus :D
Din cultura mea generala, nu-mi amintesc nici sa fi avut echipa Grepolis vreo alianta pe undeva si sa se fi luptat cu jucatorii, daca ai vreo amintire de genul asta, poate mi-o impartasesti si mie, eu sunt mai novice in echipa si nu le stiu chiar pe toate..


*La faza cu denumirea oraselor.. Te pomenesti ca tot adminii sunt de vina ca ai pus tu nume ofensatoare si au trebuit sa ti le schimbe :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus