cum se poate asa ceva

  • Autor subiect DeletedUser1328
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1328

Guest
cum se poate sa faci o reclamatie si sa nu primesti raspuns cu privire la persoana care te ataca verbal,sau te injura,plus ca mai afli ca are si alte conturi,pai nu se poate ca la un joc respectat sa nu primesti raspuns cu verdictu persoanei respective
 

DeletedUser

Guest
Daca x a injurat pe y,iar y reclama.Echipa va lua masuri fara sa anunte jucatorul y,ai inteles?
 

DeletedUser1328

Guest
ham

am sa o vad si pe asta,eu totusi cred ca ar trebui sa se stie verdictu,mai ales ca cel pe care l-am reclamat eu am descoperit ca s-a dat de gol fraieru ca mai are cateva conturi si are dreptate doar nu poate sa reziste la 4 atacuri un oras de 1600 de puncte fara alianta,plus ca iau trimis si fulgere....NU stiu daca se va lua in considerare si aceasta chesti
 

DeletedUser

Guest
Pote exista si o limita de coruptie in acest joc?

Asta daca e atit de secret verdictul...:confused:
 

DeletedUser

Guest
@dragonbazatu: In primul rand, fiindca marea majoritate a victimelor vor privi reclamatia lor subiectiv si vor avea impresia ca acuzatul merita o pedeapsa mai mare.

Ca un argument in plus. Contul fiecaruia e problema fiecaruia. Nu mi se pare corect ca o persoana sa afle informatii despre pedeapsa primita de inamicul lui. Spre exemplu o banare de lunga durata ce duce la stergerea contului in 14 zile de inactivitate, poate fi un avantaj enorm pentru cei ce stiu de pedeapsa asta si stiu data exacta a acordarii banului.
 

DeletedUser

Guest
Ahh.. am uitat sa precizez si e important.

Faptul ca un jucator declara prin mesaje private ca detine mai multe conturi e uneori o strategie de intimidare (prosteasca, dar pentru unii e buna). Nu e un argument solid de a bana pe cineva, in special daca in urma verificarilor se stabileste ca, conturile nu au nici o legatura.
 

DeletedUser1328

Guest
auzi

da atuci explicami asa un jucator de 1600 de puncte fara alianta, este atacat de 4, 5 persoane mult mai mari ca el cu armata de ofensiva si ne trezimi ca pierdem tot pai? astept sa vad ce se va intampla cu el,plus de asta ma si injurat vom vedea, sau cum zice colegu coruptia e la un nivel prea mare pt a mai afla lucruri in tara asta,iar treaba cu avantaju,care ii problema ca stiu ca va lua ban,dar asa mi se pare o nepasare totala
 

DeletedUser

Guest
da atuci explicami asa un jucator de 1600 de puncte fara alianta, este atacat de 4, 5 persoane mult mai mari ca el cu armata de ofensiva si ne trezimi ca pierdem tot pai? astept sa vad ce se va intampla cu el,plus de asta ma si injurat vom vedea, sau cum zice colegu coruptia e la un nivel prea mare pt a mai afla lucruri in tara asta,iar treaba cu avantaju,care ii problema ca stiu ca va lua ban,dar asa mi se pare o nepasare totala

Nu ai de unde sa stii daca cele 4-5 conturi care te ataca sunt ale aceluiasi jucator.Aduci acuze nefondate.Cand o sa ai dovezi solide sa incepi sa faci scandal.

Norbit a incercat sa te ajute.Daca nu apreciezi ajutorul lui,nu mai pune intrebari.
 

DeletedUser

Guest
Jucatoriu respectiv poate sa dispuna de 2-3 calculatoare(Leptopori), si internet diferet la fiecare si sa joace cu 3 conturi. si asta nu il va inpedica nimeni sa o faca.
 

DeletedUser

Guest
da atuci explicami asa un jucator de 1600 de puncte fara alianta, este atacat de 4, 5 persoane mult mai mari ca el cu armata de ofensiva si ne trezimi ca pierdem tot pai?

Poate are sprijin . Nu este necesara o alianta ca sa primeasca sprijin de la un prieten.
Sau poate are pur si simpul numai trupe de aparare in sat si zidul la un nivel mare. Poate ati atacat cand era bonusul de noapte activ sau ati atacat cu trupe putine ( sau ati atacat cu trupe de aparare ).

Tu crezi ca el are mai multe conturi , dar el care se vede atacat de toti 5 odata o sa creada ca tu ai mai multe conturi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@dragonbazatu nu se pot comunica informatii confidentiale despre alte conturi care nu va apartin.
In primul rand nu putem comunica daca alt jucator a primit o sanctiune sau nu si in ce consta aceasta sanctiune pentru a nu avantaja alti jucatori si a dezavantaja jucatorul in cauza. Nu vom divulga niciodata un jucator care reclama un lucru sau face o sesizare pentru a proteja acel jucator de eventuale repercursiuni. Toate reclamatiile sau sesizarile primite prin intermediul sistemului intern de suport sunt verificate cu mare atentie de catre echipa de admini si in cazul in care aceste sesizari sunt intemeiate se iau masurile care se impun conform regulamentului.
Sanctiunile si dovezile (sesizarea propriu-zisa nu este o dovada) in urma carora se dau aceste sanctiuni se comunica doar jucatorilor care le primesc.
Prin folosirea butonului "raportare", mesajul incriminat ajunge automat in atentia adminilor, care vor lua masurile care se impun, reclamantul nefiind instiintat de masurile luate asupra celui reclamat, iar cel reclamat in cazul in care va primi o sanctiune nu va cunoaste cine este reclamantul.
Periodic jucatorii sunt verificati in mod aleatoriu de catre admini astfel incat daca se incalca regulamentul de un anumit jucator este posibil ca sanctiunile sa vina ca urmare a verificarii nu e neaparat nevoie de o sesizare prealabila.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da atuci explicami asa un jucator de 1600 de puncte fara alianta, este atacat de 4, 5 persoane mult mai mari ca el cu armata de ofensiva si ne trezimi ca pierdem tot pai? astept sa vad ce se va intampla cu el,plus de asta ma si injurat vom vedea, sau cum zice colegu coruptia e la un nivel prea mare pt a mai afla lucruri in tara asta,iar treaba cu avantaju,care ii problema ca stiu ca va lua ban,dar asa mi se pare o nepasare totala

Pai, simplu.. Are sprijin... Se intampla des.

Daca te-a injurat si ai raportat mesajul cu pricina te asigur ca va fi pedepsit.

Cat despre avantajul creat, imi pare rau daca tu nu vezi ca stiind exact cand i se sterge contul cuiva, polis-ul e practic al tau. Asta nu inseamna ca alte persoane nu realizeaza acest lucru. Sau sa nu mai vorbim de faptul ca sti exact cat timp acel cont nu te ataca, sau daca e satul banat dar atacabil, ai o ferma aproape gratis fara sa-ti faci griji ca-si mai construieste sau cere sprijin in perioada respectiva. Uite doar cateva avantaje. Intr-un eventual razboi intre aliante, si cand vorbim de conturi mari, ele devin chiar importante.

Iar daca ai de gand sa continui cu texte ce cu referire directa sau indirecta aduc acuzatii echipei de administrare Grepolis.ro, fara a aduce un argument solid, discutia asta se va incheia. Nu de alta, dar nimeni nu poate sa-ti demonstreze contrariul fara a avea la ce prezenta un contra-argument, iar discutia devine inutila si atuce ofensa gratuita echipei. Tin sa-ti reamintesc ca tu momentan ai ca argument (daca poate fi considerat asa) faptul ca un jucator a fost capabil sa se apere impotriva a 4-5 atacuri.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus