Cucerirea secolului !!!:))

  • Autor subiect klaus ionita
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
omggv.png
!!!!! OMG .

cucerirea secolului , pe lumea Lambda ( PS-> pe acea insula era decat el si 2-3 aliati de-ai lui .. in rest , nimeni =)) .
 

DeletedUser

Guest
oare cine s-ar lăuda pentru o cucerire de felul ăsta
icon5.gif
 

DeletedUser

Guest
Păi da , este un aliat .. într-adevăr.. dar , eu am arătat cucerirea secolului , nu m-a interesat că este aliat .. nu am vrut să-l fac de râs şi am măzgălit anumite informaţii ..
 

DeletedUser

Guest
n-ai inteles..

cutărescu , a cucerit un oraş de 186 puncte ( al unui om de pe insulă ) , iar , eu .. dacă este prima data în viaţa mea când văd o astfel de cucerire , am postat-o aici ca , fiind cucerirea secolului ..
 

DeletedUser

Guest
Da' numele orasului nu l-a schimbat. Il gasesti cu acelasi nume pe Lambda(necun0scut).

________________________________________________
(res)Stiinta inseamna putere. (res) (P)Dar puterea nu insemna neaparat stiinta. (P)
 

DeletedUser

Guest
mda .. aia am uitat s-o maschez :)).

ma rog , tot ramane o cucerire in istorie ..
 

DeletedUser

Guest
ba e , pentru ca asta a fost de 186 puncte :D
300-186=114 puncte. :p
 

DeletedUser

Guest
ma mie unul miar placa sa cuceresc unul de 175 ca sa va bat pe toti :p
si in plus oate baiatul lo cucerit ca sa fie aproape de polisul lui pricipal
:p
 

DeletedUser

Guest
E o strategie si asta sa-ti cuceresti vecinii apropiati indiferent de marime. Totusi daca tot te apuci sa cuceresti, mai bine o faci urmarind puncte cheie de importanta vitala si tinand cont sa economisesti resurse dupa.
 

DeletedUser

Guest
ma mie unul miar placa sa cuceresc unul de 175 ca sa va bat pe toti :p
si in plus oate baiatul lo cucerit ca sa fie aproape de polisul lui pricipal
:p

erau niste vorbe sa descrie interventiile tale la acest subiect, insa mai bine ma abtin.
pe scurt :pro: si daca intemieiezi un polis are 700 de puncte si e mai aratos decat cele care vad ca fac obiectul unor "cuceriri". ma intreb daca s-a si laudat cu el...
 

DeletedUser

Guest
E o strategie si asta sa-ti cuceresti vecinii apropiati indiferent de marime. Totusi daca tot te apuci sa cuceresti, mai bine o faci urmarind puncte cheie de importanta vitala si tinand cont sa economisesti resurse dupa.

Cu adevărat!Cucerirea implică activitate, alianţă şi armată!Dacă colonizezi, nu va trebui să te lupţi, dar o iei de la 0.Dar cu cucerirea e altceva.
 

DeletedUser6289

Guest
pe scurt :pro: si daca intemieiezi un polis are 700 de puncte si e mai aratos decat cele care vad ca fac obiectul unor "cuceriri". ma intreb daca s-a si laudat cu el...
Tot asa, pe scurt: Pe Klaus il inteleg, e ofticat ca nu i-a iesit ce a vrut el sa faca si pana la urma a renuntat la tot jocul ... e varianta cea mai simpla.
Dar nu integ de ce e asa complicat pentru voi sa intelegeti, mai ales ca vi s-au oferit destule date: pe o insula numai cu aliati, pe cine ar trebui sa cuceresc sa fac 2 polisuri alaturate? gee, nu tre' sa fii tocmai geniu sa pricepi!
Alandala ... tare 'teligent postul tau ... deci trebuia sa astept o luna sa dispara polisul ca sa pot intemeia oras de la 700 de puncte ... mda ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cu ce ma intelegi pe mine ?

ca m-am lasat de tot jocu` ?:d

este vara amigo .
in august , o sa plec si eu in concediu 1-2 saptamani ..
dupa ce vin , ma relaxez .

si in + , daca vroiam sa continui , puteam sa continui , ca daca intru odata sau de doua ori pe zi , rezolvam totul ..
aveam 3 orase , aveam totul pregatit pana la 5 orase ( puncte de cultura , 3/5 ) , acum am 2/5 .. crezi ca nu puteam sa fac performanta pe lumea asta? doar ca , nu stateam eu o zi ca sa cuceresc..
 

DeletedUser

Guest
Cu riscul de a muta discuția către alt subiect, este un avantaj că durează cucerirea 24 ore. De obicei, lumea evită atacurile navale și în general cele terestre fără catapulte. Cum vine o cucerire, cum dă toată lumea cu navalul să prindă ceva bireme. Deci care e problema? Atât alianța care se apără cât și cea care atacă au tot 24 ore să apere/distrugă nava. Restul ... vorba aia, e can-can.
 

DeletedUser

Guest
Restul ... vorba aia, e can-can.
haha :D buna asta.

Pai da , da la 24 de ore , nu prea e convenabil sa stai , asa .. mai bine se joaca lumea pe alpha ..
de ex la 12 ore , pe beta sau pe serverele cu viteza 2 , te mai ajuta maxim 1 , sau o faci de unul singur
la 8 ore , cucerirea nu necesita decat o persoana ( parerea mea ) , dar .. la 24 , intr-un fel voi aveti dreptate , aici se vede si munca in echipa , dar .. este plictisitor sa astepti :angry:.
 

DeletedUser

Guest
Nu este plictisitor, este palpitant, când vezi 200 atacuri pe cucerire crede-mă că nu te plictisești.

Cât despre echipă, da, ai dreptate, dar tu fiind obișnuit cu începuturile de lume, unde dacă începi bine poți merge până la 10 orașe chiar singur, neajutat, nu prea înțelegi ideea de echipă.

Iar despre Alpha, știm amândoi cât ai rezistat tu pe acolo. Nici n-ai făcut săptămâna. Hahaha
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus