Corabii: Corabie de transport

DeletedUser

Guest
E ciudat cum fct simulatorul : am trecut la atacator 10 bireme si 10 trireme iar la aparator o nava de transport si o birema. Rezultatul: nava de transport a scapat iar aparatorul a cistigat.E cel putin ciudat :aparatorul nu ar fi trebuit sa piarda toate navele aflate in port?
 

DeletedUser47

Guest
Navele de transport pot fii distruse în apărare decât atunci când ataci şi cu nava de colonizare
 

DeletedUser

Guest
cum pot scapa de navele vechi de transport?

am 20 de nave de transport lente si vreau sa scap de ele,am zis sa trimit o parte sprijin undeva si sa le atac cu restul de nave dar zice ca nu am selectat trupe de atac valide..
alta metoda decat un atac real nu exista sa scap de ele?
 

DeletedUser

Guest
Fa te rog un print screen la partea unde iti zice ca nu ai selectat trupe de atac valide.

Apropo , daca vrei sa scapi de ele , atunci trimite cele 20 nave de transport cu un sabier atac pe un sat .
 

DeletedUser47

Guest
Poţi ataca cu ele pe cineva mai dezvoltat care are nave de apărare, îi dai un mesaj înainte pentru al avertiza că nu îi vei face pagube şi că vrei doar să distrugi câteva nave de transport.
 

DeletedUser

Guest
sau poti trimite o birema sprijin pe un sat si apoi sa ataci cu navele de transport goale. ;)
 
Sus