Control asupra propriilor orase !!!

  • Autor subiect DeletedUser14899
  • Data de început

DeletedUser14899

Guest
Dupa cum cred ca ati observat multi, o problema capitala o reprezinta orasele "nedorite", acele orase de care vrei sa scapi pentru ca nu iti mai trebuie, pur si simplu nu sunt bune sau din alte motive...

Propun sa se adauge o functie prin care sa iti poti aduce singur orasele in ruina, adica sa le faci fantome! Sa nu mai trebuiasca sa te milogesti de colegii din alianta: "Te rog eu frate, cucereste si mie orasul X...", ma rog... ceva de genul. Bineinteles, se poate frauda si in acest fel: faci 1000 prastiasi pe un oras->oras fantoma->spargi prastiasii si bagi nava=PUNCTEEEEEEE + ca iei orasul inapoi... sau alte chestii de genul, in privinta asta ma bazez pe echipa Grepolis sa imi inbunatateasca ideea, spre ex. sa nu le mai poti lua inapoi (orasele facute de tine fantome) tot tu sau sa dispara armata, sa mai scada orasul in puncte, etc, sunt o multime de variante chiar si mai bune.

O alta propunere ar fi ca un jucator X sa poata ceda un oras de-al lui unui jucator Y, de ce nu? Ar fi mult mai distractiv! Dupa cum am mai mentionat, o sa se faca matrasenii: Faci 15 mii de conturi si iti dai orasele pe contul mare... este o treaba mai delicata, dar nimic din ce nu se poate rezolva, nu? Acest tip de cereri pot fi facute spre ex. pe forum sau prin alte metode, intr-un mod mai controlat, nu dezbat acum prea mult, ma bazez dinou pe echipa Grepolis sa inbunatateasca ideea.

Ar fi ceva interesant ca una dintre aceste idei sa fie pusa in practica? Spun din proprie experienta, sunt "captiv" pe marea 27, motive... delicate :))) si, nu pot sa ma mut pe marea 46 unde se afla alianta mea curenta. Cine sa ma cucereasca? Fantomele, nu are cine!!! Eu as fi multumit si daca adminii, cum sunt ei asa generosi sa imi faca toate orasele fantome cu exceptia celui de pe marea 46, daca este cu putinta ;)
 

nicol 10

Stie Tot
Dupa cum cred ca ati observat multi, o problema capitala o reprezinta orasele "nedorite", acele orase de care vrei sa scapi pentru ca nu iti mai trebuie, pur si simplu nu sunt bune sau din alte motive...

Propun sa se adauge o functie prin care sa iti poti aduce singur orasele in ruina, adica sa le faci fantome! Sa nu mai trebuiasca sa te milogesti de colegii din alianta: "Te rog eu frate, cucereste si mie orasul X...", ma rog... ceva de genul. Bineinteles, se poate frauda si in acest fel: faci 1000 prastiasi pe un oras->oras fantoma->spargi prastiasii si bagi nava=PUNCTEEEEEEE + ca iei orasul inapoi... sau alte chestii de genul, in privinta asta ma bazez pe echipa Grepolis sa imi inbunatateasca ideea, spre ex. sa nu le mai poti lua inapoi (orasele facute de tine fantome) tot tu sau sa dispara armata, sa mai scada orasul in puncte, etc, sunt o multime de variante chiar si mai bune.

O alta propunere ar fi ca un jucator X sa poata ceda un oras de-al lui unui jucator Y, de ce nu? Ar fi mult mai distractiv! Dupa cum am mai mentionat, o sa se faca matrasenii: Faci 15 mii de conturi si iti dai orasele pe contul mare... este o treaba mai delicata, dar nimic din ce nu se poate rezolva, nu? Acest tip de cereri pot fi facute spre ex. pe forum sau prin alte metode, intr-un mod mai controlat, nu dezbat acum prea mult, ma bazez dinou pe echipa Grepolis sa inbunatateasca ideea.

Ar fi ceva interesant ca una dintre aceste idei sa fie pusa in practica? Spun din proprie experienta, sunt "captiv" pe marea 27, motive... delicate :))) si, nu pot sa ma mut pe marea 46 unde se afla alianta mea curenta. Cine sa ma cucereasca? Fantomele, nu are cine!!! Eu as fi multumit si daca adminii, cum sunt ei asa generosi sa imi faca toate orasele fantome cu exceptia celui de pe marea 46, daca este cu putinta ;)
Ar fi interesanta treaba asta pe Hyperborea, acolo dacă te-ai pricopsit cu un oras....apoi rămâi cu el pana la adânci bătrâneți :)
 
Ultima editare:

DeletedUser14853

Guest
Acum hai sa vedem si partea realistica

..sa zicem ca ai o revolta si iti vine nava in 30 min..asa,tu poti usor sa faci orasul fantoma si sa bage un coleg nava din scurt..astea fiind spuse,nimeni nu mai cucereste orase de la alta alianta..
 

DeletedUser14899

Guest
Nu prea inteleg ce spui. De ce nimeni nu ar mai cuceri orase de la alta alianta? Daca ti-e de alea 30 min, sa zicem ca poti sa dai orasului sa se faca fantoma, iar pentru asta trebuie sa astepti 24 ore, iar daca cineva baga nava, procesul se anuleaza, ar mai fi probleme? Gandeste si tu!!! Am zis ca exhipa Grepolis o sa gaseasca solutii, nu e greu frate, partea tehnica e mai dificila!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13482

Guest
da sa il demolezi complet ai incercat?
daca tot nu iti mai trebuie si doritori nu sunt...la pamant cu el:)
eventual rogi un coleg mai amabil care are cercetata ploaia de bolovani sa dea cu catapulte...si gata treaba :)
mai un fulger, mai un cutremur...echipa tehnica ar trebui sa lucreze la permiterea demolarii complete a oraselor, si...problema rezolvata
sau fiindca ai pomenit de luat orase de pe alte conturi care iti apartin...am impresia ca vrei sa fantomizezi cate un oras de pe contul mic sa bagi nava de pe contul mare, fara risc de banare?
hai sa fim femei serioase...
 

DeletedUser14899

Guest
Nimeni nu intelege ca lucrurile astea pot fi rezolvate? Hai sa zicem asa atunci: nu le faci fantoma, le faci efectiv sa dispara, in fiecare zi dupa ce ai activat "demolarea" sa scada cu 100 sau 200 puncte. E bine? Comentarii?
 

nicol 10

Stie Tot
Bine, fie, este buna ideia, dar sa nu iei decizia de-al demola atunci cand te vezi incoltit cu nave de colonizare, demolarea sa fie valabila doar daca este activata cu ...sa zicem...48 ore inainte, idem modulului de vacanta.

Multumesc pentru reputatie, ti-am intors serviciul!
 
Ultima editare:

DeletedUser14899

Guest
Da, in sfarsit, cineva care intelege ;), problemele legate de aceasta functie nu sunt greu de rezolvat in teorie, sa vadem daca o sa fie pusa si in practica! Nu aveam nevoie de reputatie, am facut contul doar pentru a adauga aceasta idee, oricum, cu placere ;)!
 

nicol 10

Stie Tot
Doar dacă strigi tare te faci auzit, reputația a făcut parte din portavoce :)) . O astfel de măsură se aplica din timp, trebuie sa fii de acord cu noi :) ma refer la activarea masurilor de distrugere asupra orasului
 
Ultima editare:
Sus