Concursurile forumului

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

DeletedUser7851

Guest
De-a lungul timpului am incercat sa fac diverse concursuri: mod de desfasurare, alegerea castigatorului, premii si teme diferite. Mai reusite sau mai putin reusite, am mai "spart" monotonia.
Pentru aceasta luna m-am gandit sa organizez un concurs similar cu ceea ce v-a placut mai mult.
Puteti sa ma ajutati? :-/ Ce premii va atrag mai mult? :x (nu promit ca voi reusi sa le obtin, dar pot incerca)

Va rog sa nu faceti spam.
Topicul va fi deschis timp de 5 zile.

Astept cu interes parerile voastre.
 

DeletedUser

Guest
In primul rand doresc sa aduc felicitari pentru initiativa si interes. FELICITARI !!!
In opinia mea concursurile sunt binevenite, cum ai spus ele "sparg"monotonia. Personal nu am participat si urmarit frecvent concursurile forumului. ( Am avut si o pauza). Dar sunt incantat sa aduc sugestii in ce priveste premiile. Asadar voi raspunde la intrebrea "Ce premii va atrag mai mult? "

1.Un avatar/semnatura pentru forum, ori pentru profilul din joc, (realizat foarte bine de un designer) prin care sa releve ca ai castigat acel concurs.
2. goldul :">
 

nicol 10

Stie Tot
1. monede de aur
2. o distinctie stralucitoare :)
3. 2-3 sau 5 zile de imunitate in caz de atac
4. o coronita?? s-ar putea?

Un aspect important, cel putin pentru mine, ar putea fi schimbata modalitatea de alegere a castigatorilor? ma refer la alegerea castigatorilor prin vot de catre membrii acestui forum.
 

DeletedUser13911

Guest
Cam grelele cu premiile in cascaval....si sacalii batrani se arunca la o sunculita din fasolea de la "primarie"..
Faceti ceva la care sa participe noobii.....limitati vechimea conturilor(pe joc)...asa atrageti "tinerete" pe exten,elefantii sunt plictisiti..se tin de snoave,se cearta la caterinca aici si se pupacesc pe skipe...neah....tinerete, M,...prospatura.Nu revigorezi zona nici daca le bagi la sacali cate 1000 de galbeni in pungulite saptamanal;)
Aplica si tu chestiuta..paine si circ...sau stai ..cred ca e mai buna circ si paine!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cam grelele cu premiile in cascaval....si sacalii batrani se arunca la o sunculita din fasolea de la "primarie".
Felicitări pentru meniu! Cu asta sigur momesc babele din bloc sa uite de iscodiri și s-o pună de răscoală! Completează cu o tigaie bonus si vor revoluționa Grepolis-ul! Ce tineret...în baston sta puterea..|..

- - - Actualizat - - -
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
foarte ok concursurile cu primul raspuns corect castigator...le dispretuiesc pe cele care se expun la vot
 

DeletedUser15180

Guest
Saloot..

Pai... In primul rand mi se pare foarte (ok) sa mai faci concursuri sau evenimente de genu pentru ca jocul deja devine mai interesant .. Eu m-am gandit ca premiile sa fie macar 20 de monede de aur.. Sau mai multe trupe de lupta care dupa parerea mea sunt foarte utile.. Concursul sa fie pura strategie .- adica undeva pe harta noastra sa ne arate o iconita(de exemplu cu un spartan) dam click pe ea si acolo de luptam cu diferiti jucatori care au un anumit scor(scorul facanduse castigand cat mai multe batalii) jucatorul cu cel mai mare scor(al lunii sau saptamanii) sa castige marele premiu(20 de monede de aur)b-)
 

DeletedUser7851

Guest
Pai... In primul rand mi se pare foarte (ok) sa mai faci concursuri sau evenimente de genu pentru ca jocul deja devine mai interesant .. Eu m-am gandit ca premiile sa fie macar 20 de monede de aur.. Sau mai multe trupe de lupta care dupa parerea mea sunt foarte utile.. Concursul sa fie pura strategie .- adica undeva pe harta noastra sa ne arate o iconita(de exemplu cu un spartan) dam click pe ea si acolo de luptam cu diferiti jucatori care au un anumit scor(scorul facanduse castigand cat mai multe batalii) jucatorul cu cel mai mare scor(al lunii sau saptamanii) sa castige marele premiu(20 de monede de aur)b-)


In dinamica jocului se pot implica doar investitorii, respectiv Inno Games. Eu ma refeream la concursurile organizate stric pe forum.
 

DeletedUser14853

Guest
Premiile cu gold si monede de razboi/intelepciune sunt interesante.
Dar ar trebui sa fie diferite recompensele (monedele de razboi/intelepciune) pt fiecare lume.Pe lumile mai vechi,precum Byzantion,ar trebui mult mai multe monede pt eroi ca premiu decat pe cele mai noi,ca si Corinth. ;)
 

Gymus

Membru activ
ce concurs ar fii , dar sa castig si eu o data .... mi-a placut cel cu intrebarile si primul venit , primul servit...
 

DeletedUser14810

Guest
Părerea mea este că ar fi bine ca pe post de primii sa fie :
1.Aur.
2.Niște distincții.
3.Poate niște vrăji ca cum se dau la eventuri la acel care a reuțit să se claseze pe primu loc.
4.Pachet cu monezi de război și înțelepciune.
5.Niște mențiuni la sfîrșitul jocului de participare măcar 50 de aur.
6.Să primim zile de pace când nimeni nu ne atacă măcar 3 zile.
7.Vrăji care nu sunt în joc ceva de genul că primești o unitate ce e puternică ca 30 spadașini o denumire ar fi chemarea lui leonidas când primești 300 de spartani alături de leonidas să fie unica și să poată sa fie primita o dată la jumate de an ar fi mișto acel jucător care ar avea acea armată ar fi de neînvins timp de jumătate de un atunci când unitățile sunt chemate înapoi și ele se șterg automat o ideie.
8.Și ceva de genul ca obiectivul comunității de la eventul precedent cu vrăjile date ar fi mișto .
9.Și toată colecția de sfetnici.

Și dacă aceste propuneri vor fi implementate jocul va fi mai interesant și cei care s-au plictisit vor fi încântați 100%;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8466

Guest
Ana ,poate inventezi un joc sa castig si eu,macar o moneda ca m-am saturat sa imi iau:D pleasca...
 

DeletedUser12202

Guest
Intelpciunea Athenei !!!Unde este cand dupa virgula urmeaza majuscula ???Asa se castiga ???Semne de punctuatie,etc,etc,etc sunt pt.prosti ????Mi-e sila !SI VREAU RASPUNS !Atata timp cat fac parte din joc,cu obligatii si drepturi,vreau sa stiu cum se castiga fara a se spune ca nu conteraza virgula,punct,majuscula !

"Concursul s-a incheiat.
Un singur concurent a refacut epistola corect si complet. Votul nu mai este necesar.

Scrisoarea Atenei:


Copii ai mei,
Creșteți liberi și fericiți, învătați legile dreptății și ale cumpătării și veți vedea câte minuni pot face mâinile voastre când sunteți ajutați de zei, bucurați-vă în pace de toate darurile primite, dar mai ales nu uitați că făclia libertății trebuie purtată și către alte popoare pentru a ramâne de-a pururea nestinsă."

Eu nu treceam clasa daca scriam asa,dupa virgula,majuscula,probabil nu am facut aceleasi scoli,nu sunt in trend !

Rusine din punct de vedere al Limbii romane !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Am spus intotdeauna ca trebuie citit cu atentie enuntul concursului. Era specificat clar ca e vorba de o scrisoare/epistola. De asemenea, am precizat ca era vorba de o singura fraza.

Printr-un sol ea a trimis o epistolă muritorilor. Neîmpăcat cu pierderea suferită, Poseidon l-a urmărit și după ce a pus mâna pe scrisoare a rupt-o în bucăți. Norocul nu a fost de partea lui nici de această dată. Pământenii au reușit să recupereze toate fragmentele, dar nu au reușit să recompună mesajul Atenei. Cine îi ajută?


Oare chiar am gresit? sau dumneavoastra n-ati dat importanta acestor "mici" amanunte?
 

DeletedUser15210

Guest
am precizat ca era vorba de o singura fraza.

o singura fraza, dar intr-o fraza stiu ca doar la inceput de propozitie se foloseste majuscula si la numele proprii ... deci ... sesizezi greseala, ama?
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif
 

DeletedUser14298

Guest
Am spus intotdeauna ca trebuie citit cu atentie enuntul concursului. Era specificat clar ca e vorba de o scrisoare/epistola. De asemenea, am precizat ca era vorba de o singura fraza.

Printr-un sol ea a trimis o epistolă muritorilor. Neîmpăcat cu pierderea suferită, Poseidon l-a urmărit și după ce a pus mâna pe scrisoare a rupt-o în bucăți. Norocul nu a fost de partea lui nici de această dată. Pământenii au reușit să recupereze toate fragmentele, dar nu au reușit să recompună mesajul Atenei. Cine îi ajută?


Oare chiar am gresit? sau dumneavoastra n-ati dat importanta acestor "mici" amanunte?

Da, mi-am dat seama tarziu de aceste amanunte, dar imi plac plac concursurile astea. Iti pun mintea in miscare.
Sper sa avem mai des.

Felicitari castigatorului!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
o singura fraza, dar intr-o fraza stiu ca doar la inceput de propozitie se foloseste majuscula si la numele proprii ... deci ... sesizezi greseala, ama?
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif


Epistola arata asa:

Copii ai mei,​
........Creșteți liberi și fericiți, învătați legile dreptății și ale cumpătării și veți vedea câte minuni pot face mâinile voastre când sunteți ajutați de zei, bucurați-vă în pace de toate darurile primite, dar mai ales nu uitați că făclia libertății trebuie purtată și către alte popoare pentru a ramâne de-a pururea nestinsă.
 

DeletedUser12623

Guest
Ce mi-am batut capul cu epistola asta,dar mi-a placut.
Tot asa sa o tineti,sunt frumoase concursurile astea.
smiley_emoticons_panik4.gif
 
Sus