Concurs declaratii de dragoste- Votul

Ce declaratie de dragoste va place cel mai mult ?

  • Concurentul nr. 1

    Voturi: 19 6,3%
  • Concurentul nr. 2

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 3

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 4

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 5

    Voturi: 6 2,0%
  • Concurentul nr. 6

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 7

    Voturi: 7 2,3%
  • Concurentul nr. 8

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 9

    Voturi: 8 2,6%
  • Concurentul nr. 10

    Voturi: 14 4,6%
  • Concurentul nr. 11

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 12

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 13

    Voturi: 12 4,0%
  • Concurentul nr. 14

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 15

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 16

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 17

    Voturi: 23 7,6%
  • Concurentul nr. 18

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 19

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 20

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 21

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 22

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 23

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 24

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 25

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 26

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 27

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 28

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 29

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 30

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 31

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 32

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 33

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 34

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 35

    Voturi: 41 13,6%
  • Concurentul nr. 36

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 37

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 38

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 39

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 40

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 41

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 42

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 43

    Voturi: 8 2,6%
  • Concurentul nr. 44

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 45

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 46

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 47

    Voturi: 12 4,0%
  • Concurentul nr. 48

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 49

    Voturi: 8 2,6%
  • Concurentul nr. 50

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 51

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 52

    Voturi: 24 7,9%
  • Concurentul nr. 53

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 54

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 55

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 56

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 57

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 58

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 59

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 60

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 61

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 62

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 63

    Voturi: 12 4,0%
  • Concurentul nr. 64

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 65

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 66

    Voturi: 2 0,7%
  • Concurentul nr. 67

    Voturi: 3 1,0%
  • Concurentul nr. 68

    Voturi: 1 0,3%
  • Concurentul nr. 69

    Voturi: 5 1,7%
  • Concurentul nr. 70

    Voturi: 10 3,3%

  • Total votanți
    302
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
mie mi-a placut lucrarea nr 3 deoarece este putin mai amuzanta si mai deosebita prin felul de prezentare... dar si restul au fost destul de frumoase..
 

DeletedUser

Guest
Salutare tuturor...frumoasa treaba intreadevar, dar totusi undeva ceva este dubios...nu pot sa inteleg cum sau de ce concurentul cu numarul 35 primeste atat de multe voturi...:confused:...nu am nimic cu el,nici nu stiu a cui este lucrarea dar sincer lucrarea sa nu este de locul 1 ...printre toate lucrarile sunt altele care daca va uitati mai atenti si incercati sa fiti cat mai seriosi si corecti in votare chiar sunt frumos realizate si ar trebui clasate pe primele locuri...in fine aceasta este parerea mea nu stiu voi ce credeti dar sper ca in spatele acestor voturi sa nu existe vreo incercare de plagiere...eu sper ca intr-un final cu adevarat cele mai bune lucrari sa castige...:confused:

Lucrurile sunt destul de simple: asa cum v-a explicat si colegul meu, jucatorii isi pot recunoaste lucrarile si sa-si anunte apoi colegii din joc (nu este nici o aluzie la un jucator anume, noi inca nu stim care lucrare apartine cui). Nu este chiar fair-play (din punctul meu de vedere), dar nu avem ce face. Votarea de catre voi, jucatorii, a lucrarilor din concurs ramane metoda cea mai "la vedere" si mai putin supusa suspiciunilor. Daca am fi votat noi castigatorii, rezultatele s-ar fi putut interpreta de catre ceilalti concurenti.

Cat despre plagiat: am stat o noapte si jumatate de zi sa le verificam si, din punctul asta de vedere, consider ca ar trebui sa fie in regula. Drept urmare, din peste 170 de lucrari, au ramas doar acestea. Majoritatea au fost respinse pentru plagiat, plagiat multiplu si alte variante, toate inspirate de... cautarea pe Internet :)

Din pacate, alte lucrari - desi reusite - au fost respinse datorita neincadrarii in tema propusa, iar altele nu au ajuns la adresa de email specificata la inceputul competitiei.

M-am gandit ca la sfarsitul concursului sa le postez totusi pe forum. Daca jucatorii respectivi nu au sansa sa participe la concurs, mi se pare corect in schimb ca lucrarile lor sa poata fi admirate si de catre voi.

Urez mult succes concurentilor, iar celorlalti le adresez rugamintea sa voteze in functie de valoarea lucrarii, pe cat posibil.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
de ce mie nu mia postat lucrarea?
sau poate numam uitat eu bine.
va rog sami spuna cineva
daca e asta






te rog data viitoare sa iei in seama postarea de mai sus:

Va rog frumos ca orice fel de nelamurire pe care o aveti legata de concurs sa o adresati lui tesis sau mie prin mesaj privat pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4775

Guest
asddg

dar concurentul cu numarul 34 nu a respectat cerintele deoarece acolo cere ca declaratia sa aiba intre 50-100 cuvinte si el are doar 29 de cuvinte
 

DeletedUser

Guest
mie-mi place lucrarea concurentului 10...cititi-o...mie mi se pare chiar dragutza
 

DeletedUser

Guest
A fost dat un numar orientativ de cuvinte, nu limite fixe

limitele aproximativului sunt infinite la unii concurenti.


nu e corect,aproximativ.
intre 50-100 si 50-300 nu sunt niste limite apropiate oricati matematicieni ar incerca sa demonstreze asta.
credeam ca poate fi corect,m-am inselat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
limitele aproximativului sunt infinite la unii concurenti.


nu e corect,aproximativ.
intre 50-100 si 50-300 nu sunt niste limite apropiate oricati matematicieni ar incerca sa demonstreze asta.
credeam ca poate fi corect,m-am inselat.

este in vecinatate....privind de la distanta....
 

DeletedUser

Guest
Salutare tuturor...frumoasa treaba intreadevar, dar totusi undeva ceva este dubios...nu pot sa inteleg cum sau de ce concurentul cu numarul 35 primeste atat de multe voturi...:confused:...nu am nimic cu el,nici nu stiu a cui este lucrarea dar sincer lucrarea sa nu este de locul 1 ...printre toate lucrarile sunt altele care daca va uitati mai atenti si incercati sa fiti cat mai seriosi si corecti in votare chiar sunt frumos realizate si ar trebui clasate pe primele locuri...in fine aceasta este parerea mea nu stiu voi ce credeti dar sper ca in spatele acestor voturi sa nu existe vreo incercare de plagiere...eu sper ca intr-un final cu adevarat cele mai bune lucrari sa castige...:confused:

Si eu cred acelasi lucru...acest concurent nu are lucrare de locul 1.

As vrea sa-i felicit pe unii dintre participanti care au avut lucrari int-adevar superbe.Mi-a fost foarte greu sa aleg. Unele dintre ele insa nu aveau ce cauta in aceasta faza...sunt adresate unui zeu din partea unui muritor(asta reiese din context).Cel mai mult mi-au placut lucrarile concurentilor 42 (sooper haioasa),53 si 63. Ar fi frumos daca acestia ar fi castigatorii. Deasemeni lucrari bune au si concurentii:10,13,16,18,26 si 37.
Oricum eu una va doresc succes tuturor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu stiu de ce s-a mai specificat un aproximativ de ce s-a mai zis ca trebuie sa fie declaratie , de ce nu a fost titlul "Scrieti ceva cu zei" ?

nici nu stiu de ce ma consum,era clar ca fiecare face cum vrea,mie imi place jocul partea asta nu ma atrage.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mr. Ahmed, daca tot esti atat de nemultumit de ceea ce am reusit noi sa facem, iti lansez o provocare: la urmatorul concurs sa te ocupi personal de selectie. Atentie, nu este atat de usor pe cat pare ! Apoi, te vei ocupa si de contestatii. De acord ? :)
 

DeletedUser

Guest
nu e vorba de a face sau nu o selectie potrivita ci e vb de stabilirea unor limite ce sa fie respectate,sunt unele declaratii ce nu sunt practic niste declaratii,sunt mai apoi unele foarte lungi, nu chestii fine greu de analizat ci chestii evidente,doar pentru ca sunt frumoase nu inseamna ca se incadreaza.
nu judec pe nimeni, mi se pare absurd felul in care poate fi numita o selectie corecta,cei care au scris 100 de cuvinte nici nu vor fi observati la vederea uriasilor de 250-300 care sar in ochi si dau impresia unor oameni mai interesati mai pregatiti.
 

DeletedUser

Guest
Lasa-i ! Le e greu sa recunoasca ca au omis acest aspect(cu referire la nr de cuvinte) :)
E primul concurs, la urmatorul sunt mai atenti :p E usor din exterior sa aduci critici, au facut desule si ei(au eliminat plagiatul, cat de cat erorile gramaticale..) asa ca merita oricum stima noastra. In plus sa nu uitam ca unii au facut-o benevol!

@Mr.Ahmed - nu uita ca aici sunt persoane din multe categorii sociale, nu toti au terminat litere. Cand spunem "iubire" fiecare o face asa cum crede si poate!
In plus adminii nici ei nu sunt profesori de limba si literatura romana. Eu spre ex in prima faza am citit doar acele postari ce aveau formula de adresare la inceput, formula de adresare la final si corespundeau dpdv literar, dupa am citit poeziile si abia in final restul, dar asta e o selectie de la individ la individ.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Lucrarile nu au fost nicicum alterate din punct de vedere gramatical sau ortografic. Pentru autenticitate, lucrarile au fost expuse exact asa cum au fost primite de la concurenti.

Referitor la limita de cuvinte, scopul ei initial a fost sa se elimine din start lucrarile mult prea scurte si prea banale. In nici un caz nu ne-am asteptat la creatii de dimensiuni mari.


Au fost cateva aspecte pe care nu le-am putut lua in calcul de la inceput:

1. Numarul foarte mare de participanti (peste 170 de lucrari primite la adresa de concurs);
2. Numarul foarte mare de lucrari copiate - in intregime sau partial - de pe Internet (in jur de 80), ceea ce a facut aproape imposibila, din punct de vedere al timpului de care am dispus, numararea cuvintelor din fiecare lucrare;
3. Implicarea serioasa a unora dintre concurenti in realizarea unor lucrari deosebite.


Sunt lucruri de luat in consideratie pentru urmatoarele concursuri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am votat pt concurentul nr. 52
aceea mi-a placut cel mai mult
 

DeletedUser

Guest
Felicitari

vreau sa incurajez numarul 17
forte scurt si la obiect
merita votat
bravo lui si celorlalti concurenti
:D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
pai...citesti tot ce s-a postat si sunt aproape sigura ca ar trebui sa recunosti ce-ai creeat.
 

DeletedUser

Guest
cam multe rude are vanghelie pe aici :))). sticla de zaraza o merita prea putini! Ii felicit cu aceasta ocazie, dar nu o sa votez pe nimeni (in semn de boicot :D).
 

DeletedUser

Guest
Intrebare:Se vor face verificari daca nr.35 din concurs a fost votat corect.Parca totusi prea bate la ochi ca o lucrare atat de slaba are atat de multe voturi ,cand sunt altele mult mai reusite si prea putin votate.

Sa nu credeti ca am vreo lucrare participanta la concurs ci pur si simplu mi-ar parea rau sa castige cineva cu o lucrare atat de slaba.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus