Concurs cu semnaturi de Martisor!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
martisor.jpg



Concurs de martisor

Dragii mei,
Primavara se apropie cu pasi repezi si odata cu venirea primaverii vin si zilele Martisorului, cand toata lumea se innoieste, zambeste, e fericita. Legenda martisorului e veche, obiceiul strabunilor nostri - inca din vremea getilor - era de a sarbatori venirea primaverii.
Conform legendei, Soarele lua infatisarea unui fecior chipes, si cobora in sate, in mijlocul petrecerilor si horelor.
Un zmeu l-a rapit, inchizandu-l intr-o temnita si totul devenise intunecat si rece, iar lumea era trista, fara zambete.
Un singur tanar a avut curajul sa-l infrunte pe zmeu si dupa o lupta indelungata, l-a invins si a eliberat Soarele.
Odata cu revenirea Soarelui pe cer, natura a reinviat, insa tanarul curajos nu a mai apucat sa prinda primavara. Ranit fiind, sangele sau s-a scurs in zapada imaculata, in care rasareau ghiocei. De atunci exista traditia ca tinerii flacai sa impleteasca doua fire, unul alb si unul rosu si sa le ofere ofere fetelor pe care le iubesc.

Cu totii ne dorim sa intampinam primavara cu haine noi, cu zambetul pe buze, ceea ce ma aduce cu gandul la faptul ca eu inca nu am o semnatura pentru forum. Multi dintre voi aveti deja o astfel de semnatura si, ca si voi, si eu imi doresc o semnatura pentru forum, pe care sa o port intre 1 si 8 martie, in zilele martisorului. Semnatura trebuie sa fie regulamentara, sa aiba 100 pixeli inaltime, intre 300 si 600 pixeli pe orizontala, in unul dintre formatele JPG, GIF sau PNG si sa fie ceva frumos (pentru ca evident, nici eu nu vreau sa port o semnatura urata) care sa aiba legatura cu martisorul, cu venirea primaverii. Pe semnatura mea puteti pune absolut orice doriti atata timp cat are legatura cu sarbatoarea martisorului sau cu primavara si sunt respectate regulile forumului, iar fisierele mi le veti trimite mie (cavalleras) personal in mesaj privat pentru a putea da la o parte din timp semnaturile neregulamentare.

Pentru ca imi doresc sa am semnatura noua de 1 martie si, cum suntem in an bisect, am nevoie sa primesc toate semnaturile pana pe data de 22 februarie, ora 23.59, pentru ca pe data de 23 februarie sa fac un poll - si timp de o saptamana sa votam, sa stiu si eu care e cea mai frumoasa semnatura si pe care o voi purta. Pe data de 29 februarie, ora 23.59 am sa inchei sondajul si astfel, pe 1 martie am sa am cea mai frumoasa semnatura de martisor.

Este evident faptul ca nu sunt un zgarcit si voi oferi un sac de galbeni pentru cea mai frumoasa semnatura.
Astfel:
Locul 1 primeste 500 de galbeni un frumos calendar innogames, si un titlu la alegere pe forum, valabil o luna;
Locul 2 primeste 300 galbeni;
Locul 3 primeste 200 galbeni.

Va rog sa nu ma pacaliti si sa-mi alegeti o semnatura urata, in loc de una frumoasa; fiecare jucator are voie sa voteze o singura data, nu sunt permise voturi de pe proxy, si nici voturi de pe acelasi IP, de pe clone - toate aceste voturi se anuleaza. Discutiile despre concurs si orice informatie se vor purta aici.
Aveti o saptamana la dispozitie ca sa-mi faceti cea mai frumoasa semnatura! :)

Va multumesc si va astept in mesaj privat cu semnaturile voastre.
Cu stima, cavalleras
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dragii mei,
concursul a ajuns la final si rezultatele sunt urmatoarele:


Locul 1 - 500 galbeni si un calendar innogames - tania321
Intamplarea face ca in aceste doua saptamani ea a acceptat invitatia noastra de a se alatura echipei de administrare, si profit inca o data de ocazie pentru a-i ura un bun venit!
Evident, concluzia fireasca - la concurs ai participat - in team ai si intrat! :D
Foarte frumoasa semnatura, si o reflecta si rezultatul voturilor, a castigat concursul detasat.. :)
004.jpg






Locul 2 - 300 galbeni - demian adelina

001.jpg





Locul 3 - 200 galbeni - Tzutzui

005.gif


Toate semnaturile au fost reusite si va multumim tuturor pentru participare!
Castigatorii vor fi contactati de catre echipa noastra pentru a-si primi premiile.
:)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus