Concurs bannere pentru forum de Craciun - Discutii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1888

Guest
SPARG EU GHEATA!
tema trb despre craciun sau la alegere?
 

DeletedUser

Guest
benner

eu nam inteles nimic tre sa facem o poza sau un text (soryy da nush ce e ala un benner) si ce tre sa contina?
 

Nihilius

Membru activ
Uite, aici este bannerul actual : http://forum.ro.grepolis.com/grepolis/header.jpg

Tu trebuie sa faci unul similar care sa indeplineasca conditiile puse pentru concurs
-Imaginea trebuie să fie JPEG, la dimensiunile 1.008x128 pixeli;
- Puteți găsi imaginea originală la adresa: http://forum.ro.grepolis.com/grepolis/header.jpg.
- Bannerul ar trebui să conțină cel puțin titlul “Grepolis Forum”;
- Bannerul trebuie să includă elemente de Crăciun


Cred ca enuntul este cat se poate de clar, va rog sa il cititi cat mai atenti.
 

DeletedUser

Guest
Cititi cu foarte mare atentie afisul,nu cred ca sunt gandeste logic.Tot ce trebuie sa faci este sa editezi acea poza cu tema:Iarna.
 

DeletedUser3757

Guest
Principiu:
-Modificați sau creați un nou banner (titlul principal) pentru forum cu o temă de Crăciun. După o săptămână de creație, toți utilizatorii vor vota cel mai bun banner. Cel mai popular va înlocui actualul banner al forumului Grepolis România timp de 3 săptămâni de-a lungul Crăciunului.

Exista acel "sau creati" eu nu am modificat, am facut un banner nou pentru ca nu'mi place sa lucrez cu munca altuia:(
 

DeletedUser

Guest
deci putem sa modificam bannerul original...adika acela care este dat la anunt (acela cu grepolis) iar noi sa punem elemente de craciun ???
 

DeletedUser

Guest
"De pe 30 noiembrie până pe 6 decembrie (ora 23:59), veți putea crea sau vă veți putea customiza bannerul de forum Grepolis și trimite la concurs@ro.grepolis.com ." eu nu pot accesa acel link ... dau click pe el dar nu merge ... imi poate trimite cineva un link ca lumea ..sau macar ceva sa dau copy si paste???
 

DeletedUser

Guest
Sunt permise bannere animate!? :confused:

Nu, deoarece nu au format JPEG.

"De pe 30 noiembrie până pe 6 decembrie (ora 23:59), veți putea crea sau vă veți putea customiza bannerul de forum Grepolis și trimite la concurs@ro.grepolis.com ." eu nu pot accesa acel link ... dau click pe el dar nu merge ... imi poate trimite cineva un link ca lumea ..sau macar ceva sa dau copy si paste???

Link-ul este defapt o adresa de E-mail. Probabil nu functioneaza din cauza browser-ului, deci va trebui sa o pui la Destinatar cand crezi un E-mail nou.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In legatura cu concursul,eu am terminat bannerul dar nu stiu cum sa trimit poza.Te rog da-mi mai multe informatii;daca poti.
 

DeletedUser

Guest
Auzi eu am terminat bannerul si dupa mine cred ca e destul de bun dar nu situ cum sa iti trimit poza.Acel link cu grepolis@ nustiu cum este o adresa de windows mail sau yahoo mail?
 

DeletedUser3757

Guest
Eu mi-am trimis bannerul... daca a ajuns mailul as dori o confirmare!:)


Revin cu un edit:

Am primit confirmarea, multumesc!:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Este chiar asa de greu?
Imaginea de forum,trebuie editata pentru craciun.Tot ce faci este sa adaugi,nu creezi nimic nou de la tine,nu redimensionez doar adaugi.Aceea este o adresa de email dumnezeule!

PS:Va puteti posta lucrarile pentru a le vedea si noi? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am trimis si eu o imagine pentru acest concurs si as vrea daca se poate o confirmare ca a ajuns la destinatie. Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Auzi eu am terminat bannerul si dupa mine cred ca e destul de bun dar nu situ cum sa iti trimit poza.Acel link cu grepolis@ nustiu cum este o adresa de windows mail sau yahoo mail?

E o adresa de e-mail (nu o pagina de internet) ce trebuie trecuta la campul "Destinatar" (sau "Send To") folosind clientul preferat de dumneavoastra (yahoo mail, de exemplu). Adresa trebuie trecuta exact asa cum apare, si anume "concurs@ro.grepolis.com".
 

DeletedUser

Guest
putem sa modificam actualul banner ca mi-au venit niste idei
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus