Comerţ la raport subunitar

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
am găsit în piaţă o ofertă pusă de cineva la un raport subunitar...
dă, spre exemplu, 2000 de lemne pe 1500 de argint...
vreau să accept oferta şi îmi dă un mesaj de genul că nu pot face comerţ cu mai puţine resurse decât mi se oferă la schimb

dacă nu se poate accepta o ofertă cu raport subunitar, de ce se pot face asemenea oferte?

editare: menţionez că aveam comercianţi suficienţi pentru a căra 1500 de resurse şi de asemenea, aveam în depozit resursele necesare cerute de ofertant
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Te rog depune un tichet folosind sistemul intern de suport (in joc > "Setari" > "Asistenta") cu aceasta problema.
 

DeletedUser47

Guest
Păi asta nu e probelemă, aveai negustori pentru 1500 de resurse dar nu şi pentru cele 2000 din câte ai spus tu, de aceea nu a mers să accepţi oferta.
 

DeletedUser

Guest
Păi asta nu e probelemă, aveai negustori pentru 1500 de resurse dar nu şi pentru cele 2000 din câte ai spus tu, de aceea nu a mers să accepţi oferta.
aveam 2500 spaţiu liber la neguţători... am spus 1500 pentru că atât îmi trebuiau mie liber ca să îi trimit resursele cerute de el...

editare: se pare că problema s-a rezolvat... puteţi închide topicul...

posibilă cauză a mesajului: se poate să fi acceptat altcineva oferta înaintea mea şi să nu fi făcut refresh pagina cu oferte.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus