Comentarii la Povestiri din Grepoland

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Aici, doar aici comentarille , va rog, sa nu diluam topicul de povestiri. Multumesc.

Apropo, de ce Povestiri din Grepoland pe aceasta arie? Simplu... vorbim despre arta aici, despre creatie.
Pe Offtopic nu le-am putut lasa fiindca topicul a fost umplut de offtopic si oamenii care vroiau sa le citeasca nu au mai putut da de ele.
 

DeletedUser

Guest
marius, gata? ne parasesti? sper ca fratele tau sa scrie la fel de ok ca si tine!
numai bine si sa fi sanatos!
 

DeletedUser

Guest
Va scrie exact la fel de ok ca și ”fratele” pentru că sunt leiți, nu alta!:))
 

DeletedUser

Guest
marius, gata? ne parasesti? sper ca fratele tau sa scrie la fel de ok ca si tine!
numai bine si sa fi sanatos!
Prietene netule, nu trebuie sa ne ferim de cuvinte, este oficial ca eu am fost Orientalis, este stiut de catre toti, nu e un secret sau ceva, doar ca am renuntat la cont fiindca m-am plictisit de el.

Imi poti spune si pe forum asa cum ne stim din joc pe cand jucam.

Singura diferenta e ca nu sunt niciun oriental sau ceva, m-am plictisit de numele asta pana peste cap.

Te astept si pe forum sa ne povestim cand poti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
marius ma gasesti pe aici; iti urmaresc postarile sa vad ce spui, sa nu faci prostii! :p :d
 

DeletedUser

Guest
La ce fel de prostii te gandesti , netule ? :p
Sa vad daca ma gandesc la acelasi lucru.. sau ceva :)


Ia stii ceva? Ia comenteaza tu Povestirile daca tot te-ai nimerit pe aici... iti plac sau ceva?
 

DeletedUser

Guest
marius mi-a placut capitolul 4, desi nu prea stiu eu povestile cu oamenii din pamfletul tau, dar e scris ok si imi place! cat despre capitolul 5 a fost dureros sa pierzi un personaj principal, dar sper ca storyteller sa ii tina locul bine lui orientalis!
 

DeletedUser

Guest
Tu nu esti familiarizat cu oamenii de pe aici, asa cum sunt eu. Sunt de multa vreme pe aici si cunosc oameni si obiceiuri.
Dar incet incet o sa incepi si tu sa ii cunosti...
Mici certuri,mici orgolii, ca pe orice forum de altfel... asta face ca viata unui forum sa mearga mai departe... unii pleaca altii vin.... mai fac oamenii pauza.
De exemplu nici nu ai cum sa intelegi capitolul III , acolo sunt personaje din istoria grepolica care au trecut candva pe aici, fac parte din istoria acestui forum.
Unele episoade sunt adresate unui cerc restrans de forumisti care au avut tangente.

Ideea de baza e ca lumea sa zambeasca si sa se destinda citindu-le, asta e principalul obiectiv.

Cat despre capitolul V ... nu conteaza un nick pe forum, un nick virtual s-a dus, vine altul... sunt doar identitati virtuale.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu inteleg de ce ai facut temele astea doua la sectiunea de grafica.. n-am vazut nicio poza inca..
 

DeletedUser

Guest
Am spus si in primul post aici, aici e aria de arta : fotografica,literara, etc.
Aici cred eu ca se potrivesc. Te stiu ca pe un moderator bun si nepartinitor care isi face meseria de forum foarte bine si am incredere ca nu vei permite offtopicul. Am incredere in tine ca si moderator.
Pe Offtopic ai vazut si tu ca nu au locul din cauza ca sunt permise offtopic-urile si diluarile.

Sincer acum, te deranjeaza ca le-am pus aici ?

Daca vrei, le mut in alta parte si daca te deranjeaza scot personajul cavalleras din ele... Alandala mi-a spus clar la inceput ca nu vrea sa apara in ele si am scos-o fiindca asa ne-a fost vorba cu mai marii : cand deranjeaza pe careva , nu va mai aparea in povestiri.

LE: Ok o sa le mut si o sa scot personajul cavalleras din ele.
Spune, te rog unde sa le mut si acolo le mut. Dar as vrea sa nu intre iar forumisti care sa posteze acolo doar ca sa faca offtopic si circ ieftin. Sa nu se intample iar circul de aici : http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?5835-Povestiri-din-Grepoland

da-mi tu o idee si asa fac.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai.. nu stiu cum sa-ti zic, dar nu cred ca se poate indeplini dorinta ta - "sa nu intre iar forumisti care sa posteze acolo doar ca sa faca offtopic si circ ieftin."

Asta e un forum public, nu are nimeni locuri rezervate. :)
Pe de cealalta parte - e o idee si asta - sa transformam sectiunea in grafica in sectiune artistica - literatura, grafica, muzica.
Dar asta dupa ce discut cu colegii.

N-am inteles ce legatura au povestile cu grafica, de a trebuit sa faci doua teme noi in sectiunea asta, atata tot..
 

DeletedUser

Guest
Unul e topic de Povestiri, in care cineva isi expune povestirile ( indiferent ca nu am talent nici cat o ceapa degerata )
Apoi al doilea e topic de comentarii, ca sa nu se dilueze topicul si sa nu se mai poata distinge povestirea de comentarii.

Ca si in cazul Pozelor cu forumistii de pe unele forumuri sau ceva... pune omu poza frumos si se comenteaza pe alt topic special creat, ca sa nu isi piarda mecla aiurea sa nu ii vada poporul minunatie de mecla artistica.

Pe de cealalta parte - e o idee si asta - sa transformam sectiunea in grafica in sectiune artistica - literatura, grafica, muzica.
Dar asta dupa ce discut cu colegii.
Ar fi bine daca s-ar extinde aria de grafica.

Dupa ce se extinde, fac un episod de exceptie : Capitolul VI. Extinderea photoshopisticii. Arta, cultura si civilizatie. :D

Sau mai bine il fac inainte sa va hotarati voi si sa-si dea domnul Stil cu parafa, ca sa bagam un impuls pozitiv sau ceva.

Avand in vedere ca ne intelegem asa de bine, il las pe al meu personaj cavalleras in continuare sa imparta pumni in stanga si dreapta colegilor lui frumosi de imparatie, ba ii ofer ashea din senin si o bazooka :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cred că ar fi ok dacă ai muta ”Discuțiile” la off-topic iar dacă se va hotărî ca Secțiunea de grafică să cuprindă și artă literară, Cronicile să rămână aici.
Părerea mea!:p
 

DeletedUser

Guest
Ok, sustin si eu ideea lui Anyone, rog sa fie mutate Discutiile pe marginea Povestirilor de pe aria aceasta pe off-topic ( o sa pun un link acolo cu Povestirile de aici), unde vor putea intra si cei care o sa critice.
Binenteles ca nu deranjeaza pe nimeni criticile. E democratie. E cu opinie libera etc...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus