Coffee shop

  • Autor subiect DeletedUser7784
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6817

Guest
PS: Capitane, pentru ce vrei tu, mergi direct la Amsterdam, nu aici. Topicul se numeste "Coffee shop" sau Cafenea, nu Loc pentru fumat...

Atunci ai gresit titlul doamna moderatoare Anca. Cand te referi la CoffeShop te referi la acelea din Amsterdam, deoarece doar acelea le poarta numele. Daca vrei sa servesti o cafea, te duci la un Bar, un Pub sau mai stiu eu unde poti comanda cafea.

Si da, ma duc in Amsterdam, dar imi dai tu 15 euro pentru tren?
 

DeletedUser

Guest
Poate cele din Amsterdam sunt denumite asa cum spui tu "coffe shop", aici "Coffee Shop" este scris cu 2 de "e", si care, conform traducerii inseamna "magazin de cafea", unde aici cafea inseamna bautura, nu planta care in limba engleza se scrie "coffea".

PS: Noi suntem in Romania aici, nu in Olanda.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
lasa anca, dau si eu o cafea! :D
9776665-sweet-food--milked-cream-cake-with-roses-and-hot-black-coffee-cup.jpg
 

Atașamente

  • coffee-and-roses-thumb519364.jpg
    coffee-and-roses-thumb519364.jpg
    50,5 KB · Vizualizări: 2
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna ziua, dragilor :)
cappuccino-art-72.jpg
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, baietii :"> Multumim mult pentru cafeaua cu care ati uitat sa ne serviti...
 

DeletedUser

Guest
In momentul asta ati incetat cu astfel de reprosuri ca va dau cap in cap pe amandoi X( Aceasta tema este pentru a servi o cafea virtuala si a discuta, nu pentru a va scuipa voi in cap.

Cum ar spune fratii nostri de peste ocean "no good deed goes unpunished" asa ca o sa inchid aceasta tema care s-a dorit a fi cu totul altceva...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus