Cod galben

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
poza_concurs_zps3d77a1ca.jpg


COD GALBEN... de concurs :)

Atat de multa zapada s-a depus la poalele Olimpului, incat a fost nevoie de focul etern ce arde in forja lui Hefaisos pentru a o topi. In acest timp, olimpienii au ticluit un nou concurs pentru voi. Deci, daca doriti sa intrati in gratiile zeilor si sa beneficiati de comoara de 400 de monede de aur pusa la dispozitie ca premiu, trebuie sa raspundeti la corect la setul de intrebari pregatite pentru voi.


1. In ce conditii poti sa-ti omori singur nava de colonizare pe un asediu ?

2. Cine primeste punctele de batalie defensive atunci cand un asediu este atacat?

3. In ce conditii poti face si puncte de atac si aparare in acelasi timp?

4. Care este numarul minim de unitati care pot fi trimise in atac pe un oras fantoma ?

5. Cat timp nu poate fi atacat un oras asupra caruia a fost folosit vraja "Protectia orasului" de la Atena?

6. Ce conditii trebuie indeplinite pentru a obtine distinctia "Strateg eroic", distinctie care permite accesul in Lumea Eroilor ?

7. Cat timp dureaza ca un oras sa fie cucerit, din momentul in care ajunge nava de colonizare, pe sistemul de cucerire cu revolta?

8. Durata maxima de parcurgere a unei nave de colonizare este de ... ?

9. Avand in vedere ca un pegas ocupa 20 populatie libera, de cate transportoare rapide este nevoie pentru a trimite 80 de pegasi spre alt oras, in conditiile in care in Academie cercetarea Cusete este activa?

10. De la ce nivel al Templului este posibila construirea de Meduze in Cazarma?

11. Cati tarani liberi ocupa Ferma la nivelul 40?

12. In ce conditii se pot pierde trupe trimise sprijin pe alt oras, fara ca orasul pe care a fost trimis sprijinul sa fie atacat si fara ca orasul de pe care au fost trimise trupele sa fie cucerit?


Perioada in care se va desfasura concursul este :

- Intre 20 si 23 Decembrie 2012 se trimit raspunsurile la adresa de e-mail

- In data de 24 Decembrie 2012 se anunta castigatorul.

Conditii de participare pentru concurs:

1. Sa detineti un cont activ in joc (conturile create pe joc dupa data anuntarii concursului nu vor participa).

2. Raspunsul vostru sa fie trimis pe adresa de e-mail mentionata mai sus, si nu pe forum. Solutiile postate pe forum nu vor fi luate in considerare iar concurentul care le-a postat pe forum va fi descalificat.

3. E-mailurile cu raspunsuri sa contina numele de jucator al participantului.

4. Raspunsurile trimise sa fie clare si concise, si sa contina doar solutiile pentru intrebarile care fac obiectul concursului.



E-mail-urile care contin raspunsurile, dar nu indeplinesc toate conditiile de participare la concurs nu vor fi luate in considerare.

In caz de egalitate, castigatorul va fi ales prin random.org

CITITI INTREBARILE CU ATENTIE INAINTE DE A TRIMITE RASPUNSURILE!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
un concurs ADEVARAT.Asa da...;)
sper sa fi nimerit si eu cateva raspunsuri :D
 

DeletedUser

Guest
pfff.................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11122

Guest
Faine intrebari , unele m-au pus grav pe ganduri :))(asa e cand esti incepator )
Succes tuturor !
 

DeletedUser6318

Guest
mamaaaa mi-a sarit ban-ul,ce draguti sunteti:D

- - - Updated - - -

si mai e si domnul stil prezent pe aici....

- - - Updated - - -

ooooo,parca ar fi venit mos gerila la mine....
 

DeletedUser

Guest
pfff,prea usor .Majoritatea jucatorilor au raspuns gresit ,muulte intrebari sunt capcana,cine cade nu ma iese
 

DeletedUser

Guest
trimis,intrebarile sunt simple dar sunt intrebari capcana.. sunt frumoaste aceste concursuri cu intrebari despre grepolis
 

DeletedUser

Guest
trimis...dar unde putem vedea daca am gresit...si ce am gresit?:-/
 

DeletedUser7851

Guest
In ziua in care vom anunta cistigatorul, vor fi afisate si raspunsurile corecte.
Daca ai mai fi participat la concursuri, ai fi stiut ca intodeauna dam si solutia
 

DeletedUser

Guest
trimis...dar unde putem vedea daca am gresit...si ce am gresit?:-/

exista 2 conditii in care puteai sa sti asta , daca ai mai fi participat la concursuri, ai fi stiut ca intodeauna se da si solutia sau daca organizatorii ar fi postat toate informatiile necesare si pt cei care isi incearca pt prima data norocul si abilitatile ;)
 

DeletedUser4567

Guest
Tot aici se posteaza si castigatorul? :D nu am mai concurat pana acum
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus