Cladiri/Navei inutile

RANINAGHI

Membru
Vin cu inca o propunere interesanta .
Zic ca cladirile si navele "inutile", pe care aproape nimeni de pe joc nu le foloseste sa fie inlocuite cu altele.
De exemplu cladirea "Magazin" nu ne ajuta cu nimic in joc , doar dupa ce sau facut minunile lumii cand putem trimite cu ceva mai multe resurse, da pana sa se ajunga la minunile lumii deja am construit alte cladiri (turn,bai) si nu le daramam pt magazi.
Ar fi o cladire care este chiar nefolositoare , iar o alta cladire nefolositoare ar fi teatrul care ne ajutala punctele de cultura dar totusi nu prea ne ajuta , 2.5 zile pt 1 pct de cultura?
Si in plus cine mai are nevoie de puncte de cultura ? Cand suntem in razboi nu ai unde sa faci atatea parade triumfiale cate puncte de batalie ai .
Apoi navele nefolositoare, tiremele si navele incendiatoare, tiremele sunt foarte scumpe si au viteza de deplasare foarte mica , nimeni cine cunoaste jocul nu le foloseste , iar de navele incendiatore nu mai zic nimic.
Ar trebui inlocuit cu ceva mult mai bun .
 

DeletedUser12073

Guest
Cladirile speciale sunt bune asa cum sunt, la ce te incurca ?
In legatura cu navele inutile, doar triremele daca le-ar scoate si le-ar inlocui. Incendiatoarele sunt bune daca stii sa folosesti ( bireme + incendiatoare )
 

RANINAGHI

Membru
Pai nu mai bine ar pune niste cladiri care sa ne ajute cu ceva?
90% din jucatori construiesc baile , si peste 60% turnul . Pentru ca ofera cel mai bun bonus :)
Iar incendiatoarele iarasi au viteza extrem de mica la deplasare .
 

DeletedUser6873

Guest
Magazinele te ajuta si atunci cand te refaci , permitandu-i jucatorului sa trimita un numar mai mare de resurse . Se vede ca tu pentru un full de usoare stai 2 saptamani ca sa-l refaci.
 
Ultima editare de un moderator:

RANINAGHI

Membru
:))
Resurse ?
Pai acuma sunt zeci de posibilitati pentru resurse , mai ales farmarea satelor , daca farmezi din 5 in 5 minute iti faci resurse o gramda , dar ma gandesc ca tu dai la farmarea de 8 ore :))
 

DeletedUser6873

Guest
Aaaa , iarta-ma puisor , am uitat tu esti genul de jucator care isi petrece viata pe joc , asa e . Tu n-ai alta ocupatie decat aceea de a sta 24/7 pe joc pentru a putea farma din 5/5 . Felicitari , ar trebui sa ti se ridice o statuie undeva , candva ..
 

DeletedUser2039

Guest
Sau cum a spus Silfax 29 despre mario 74 pe lumea Tau, citez din memorie : "mario 74 leguma, liber la cucerit intern"
 

DeletedUser2039

Guest
Hapciu, nu sunt o legenda, sunt doar alergic la fandositi ca tine!
 

DeletedUser6873

Guest
Money , du-te si plimba-te , tu pentru mine esti echivalent cu 0 . Mi-ai aratat pe Omicron cat de obosit ai CRBL-ul.
 

DeletedUser2039

Guest
Am depasit cu ceva limitele permise ale jocului ? incearca sa nu mai aduni ciupercute halucinogene inainte de a posta ceva pe forum!
 
Sus