Cereri de semnaturi,poze si harti (Krishna & Mr.Tie)

DeletedUser

Guest
Caci topicurile de semnaturi,poze si harti nu mai sunt folosite si creatorii sunt inactivi,eu si Krishna am deschis aceast topic.Cereti-ne ce doriti.

Semnaturi

-Marimea(Sa se incadreze in cerintele forumului)
-Temele si detaliile semnaturii

Poze
-Marimea
-Temele si detaliile pozei

Harti
-Lumea
-Aliantele
-Culorile aliantelor
-Coordonatele de centru
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As dori, daca se poate, 2 harti. Una cu alianta Rebels Player Wing. Cealalta cu Rebels Players, Rebels Players Gang, Rebels Players Wing. Culorile sa fie contrastante...vad mai greu.
era sa uit. lumea gamma!
 

DeletedUser

Guest
ah, pai asta pot sa vad si eu pe http://ro.grepolismaps.org/. am crezut ca poti sa faci imaginea completa a lumii nu ca pe gp maps unde din cauza zoomului nu se vade lumea decat partial...poate reusesc sa unesc mai multe imagini
 

DeletedUser

Guest
As dori, daca se poate, 2 harti. Una cu alianta Rebels Player Wing. Cealalta cu Rebels Players, Rebels Players Gang, Rebels Players Wing. Culorile sa fie contrastante...vad mai greu.
era sa uit. lumea gamma!
Nu mai exista alianta Rebels Player Wing!

L.E:
Fara coordonate centrale ,nu poate fi creata harta,pentru ca nu iese toata alianta(ele).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da, noul nume e Legiunea Darkness of 300. restul au ramas la fel. pai, coordonatele sa fie cele ale centrului lumii. cred ca 500/500.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest


Atat am putut realiza.
Acum fac cealalta cerere.


later edit:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intelegeti ca ne trebuie coordonatele de centru,altfel va iesii ce vedeti mai sus
 

DeletedUser

Guest
Intelegeti ca ne trebuie coordonatele de centru,altfel va iesii ce vedeti mai sus

pai de unde sa stiu la ce punct ma raportez daca exact pentru asta am nevoie de harta? ca pe cei de langa mine ii vad pe harta din joc, iar cu gp maps din cauza zoomului nu pot vedea lumea in totalitate. de aceea singurele coordonate erau chiar cele ale centrului lumii.

@khrisna

mersi mult de incercare. thumbs up!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:mad:...
Deci,pentru a crea o harta este nevoie de centru.Poti deduce unde este,sau sa ne dai coordonatele tale.Ce putem face noi daca nu ne dai coordonatele?
 

DeletedUser

Guest
nu stiu de ce-ti sare tandara, ca doar i-am dat coordonatele de centru si khrisna a facut hartile cat a putut de bine. dar datorita faptului ca suntem pe rim, nu se poate face o harta completa, adica o harta in care sa se vada intreaga lume si aliantele in contextul ei. exact asta-ti spuneam la inceput ca ar fi problema.
 

DeletedUser

Guest
Cand zic de centru,ma refer la coordonatele de centru pe care vrei sa le aibe harta.Stim si noi care sunt cele de centru.Daca vrei sa iti facem o harta,zi-ne coordonatele.
 

DeletedUser

Guest
ok, tu ori vrei sa faci misto, ori nu intelegi nimic din ce scriu. hai ca incerc eu sa fac o harta si o postez

later: uite o chestie foarte rudimentara:

harta_1.jpg


noh, si in felul asta vezi toata alianta, raportata la centrul lumii. practic, vezi mai usor care sunt colegii izolati. La fel de bine poti sa faci si comparatie intre doua aliante iar punctele cheie sunt mai usor vizibile decat in hartile partiale. din pacate ca sa fac harta asta a trebuit sa impart dupa ochi harta (la zoom 4) de pe gp maps, apoi sa alatur cele 4 printscreenuri si din ele sa fac un screenshot nou. am lucrat cu paintul si cu un alt program de vizualizat imagini pentru ca habar nu am sa folosesc photoshopul. si toate astea deoarece pe gp maps nu apar marcate orasele decat la zoom 4 sau mai mare (Attention! Markers are displayed on zoom 4 or higher! ). de aceea am crezut ca atunci cand te-ai oferit sa faci harti ai trecut de problemele astea...


*se repeta cateva polisuri in portiunea 3 si 4, pentru ca dupa cum spuneam, le-am facut din ochi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
datorita sistemului de creeat harti am renuntat sa mai fac asa ceva pentru ca trebuia sa fac 2 harti ca sa vad imaginea de ansamblu a aliantei mele
dak vroiam sa mai evidentiez si dusmanii+aliatii era aproape imposibil dar asta nu conteaza cei de la innogames nu sunt interesati de problema asta........

acum cedra tu esti greu de cap sau nu vrei sa intelegi, liquidator sau mr.tie ITI CEREA CENTRUL ALIANTEI TALE BAH
nu centrul lumii
de exemplu alianta mea are centrul la coordonatele 356/381 sau cv gen :D

cei de la innogames ar trebui sa perfectioneze acest sistem in sensul ca in acest moment ai posibilitatea sa vizualizezi doar o alianta insa dak ar face posibil sa pui 2-3 aliante ar fi minunat http://grepolis.ika-world.com/index.php?view=worldmap&alliance_id=&alliance_name=&alliance=518
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ca musca-n lapte! eu nu vroiam o harta cu centrul aliantei mele ci o harta COMPLETA care sa aiba ca centru EXACT centrul lumii, asa cum am incercat eu sa fac una, dar care din motive tehnice evidente a iesit cum a iesit. citeste bine ce am scris si te rog nu-mi stalci nickul.
 
Sus