Cerere de trupe

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
:confused:

Având ,,cerere de trupe'' cercetată în Academie,câteva întrebări care se ridică de aici:

1.Care este numărul maxim de trupe pe care mi-l poate oferi ca suport un sat de țărani?
2.Cum fac să obțin acest număr maxim?( nu mă refer aici la ce butoane să apăs pentru a solicita ,,cerere trupe'' ci la ce trupe să trimit eu cu solicitarea ).
3.Cât timp pot beneficia de acel suport (cât timp staționează la mine în polis acele trupe) ?
4.,,Dispoziția'' și ,,puterea'' afectează în vreun fel această acțiune?
5.Ceea ce primesc în urma acestei solicitări sunt trupe terestre,dar în ce componență?Componența trupelor primite este aleatorie sau o pot influența eu? Spre exemplu..am nevoie de mai mulți arcași decât de săbii.Există modalitatea de a alege eu ce să primesc..sau nu?

Dacă există vreun loc în wiki unde se explică acest lucru ( eu am căutat..dar poate nu am căutat unde trebuie) rog postați doar link-ul.

Mulțam anticipat.
 

DeletedUser

Guest
1. Nu cred că există o limită
2. Cu cât mai multe trupe trimiti, cu atat mai multe primeşti
3. Trupele râman acolo până la sfârşitul jocului
4. Puterea afecteayă numărul de trupe pe care îl primeşti
5. Trupele sunt alese aleator

Pe Wiki nu există explicat aşa ceva.
 

DeletedUser

Guest
Mulțumesc.

Ar mai fi o întrebare sau două pe care am omis să le formulez mai sus.

Bănuiesc că solicitarea poate fi adresată o singură dată/sat de țărani?Sau în mod repetat? Pentru că dacă ar fi posibilitatea să repeți acțiunea pe fiecare sat țărănesc în parte..te-ai blinda numai cu trupe de acolo.Ai avea 8 sate țărănești de la care să te aprovizionezi cu trupe de ,,n'' ori.
Și ce se întâmplă când ai două sau mai multe polisuri pe o insulă? Fiecare polis al tău se poate ,,aproviziona'' separat de la același sat de țărani?Sau se ia în considerare jucătorul și nu satele deținute de el?
 

DeletedUser

Guest
Mulțumesc.

Ar mai fi o întrebare sau două pe care am omis să le formulez mai sus.

Bănuiesc că solicitarea poate fi adresată o singură dată/sat de țărani?Sau în mod repetat? Pentru că dacă ar fi posibilitatea să repeți acțiunea pe fiecare sat țărănesc în parte..te-ai blinda numai cu trupe de acolo.Ai avea 8 sate țărănești de la care să te aprovizionezi cu trupe de ,,n'' ori.

Poţi să adreseyi solicitarea de căte ori doreşti. Nu îti poţi blinda satul deoarece trupele se primesc aleator, o dată de aparare, o dată de atac , o dată combinat.
Deasemenea nu se primesc multe trupe : între o unitate şi aproximativ 10 unităti .

Și ce se întâmplă când ai două sau mai multe polisuri pe o insulă? Fiecare polis al tău se poate ,,aproviziona'' separat de la același sat de țărani?Sau se ia în considerare jucătorul și nu satele deținute de el?

Fiecare polis se poate aproviziona separat, dar dispoziţia şi puterea sunt aceleaşi pentru acelaşi jucător.
 

DeletedUser

Guest
Trupele pe care le recrutezi sunt echivalente cu resursele obtinute, deci in loc sa primesti 6005 resurse (asta la putere 100%) primesti unitati.
 

DeletedUser598

Guest
Trupele pe care le recrutezi sunt echivalente cu resursele obtinute, deci in loc sa primesti 6005 resurse (asta la putere 100%) primesti unitati.

Nu prea cred! Dar posibil... :confused:
Ai citit cumva undeva? sau e propria parere?
 

DeletedUser

Guest
E foarte bine sa ai cite un Polis, pe mai multe insule. Furi de pe fiecare insula, si ai resurse din plin.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus