Cercetare/Puncte de cercetare/resetare cercetare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
că tot e vorba despre cercetări, am şi eu o nelămurire:

Cerere de trupe: Recrutaţi trupe în sate.

cum funcţionează? mă costă ceva în afară de timp ca să recrutez trupe în sate?
să înţeleg că poţi chema ţărani din sate să te ajute temporar în caz că eşti atacat? pot recruta ţărani care mi se alătură la armată? recrutez un număr de ţărani care să apere satul respectiv să nu mai fie farmat?

am tot căutat o explicaţie mai detaliată a cercetărilor dar nu am gasit pe nicăieri :)
 

DeletedUser

Guest
poti recruta trupe din satele de tarani , ele fiind alese aleatoriu, iar ca nr. vor fi in functie de nr.-ul de soldati trimisi de tine pt. acest atac , trupele recrutate vor fi permanent in orasul tau si te poti folosi de ele , numai ca atunci cand dai recrutare pe sat de tarani sa te asiguri ca ai populatie libera
 

DeletedUser

Guest
poti recruta trupe din satele de tarani , ele fiind alese aleatoriu, iar ca nr. vor fi in functie de nr.-ul de soldati trimisi de tine pt. acest atac , trupele recrutate vor fi permanent in orasul tau si te poti folosi de ele , numai ca atunci cand dai recrutare pe sat de tarani sa te asiguri ca ai populatie libera

merci... deci merită cercetat :)
bănuiesc că se aplică aceleaşi reguli de dispoziţie/putere cand ataci satul... şi "aleatoriu" se limitează la trupele pe care le am cercetate în academie.
 

DeletedUser

Guest
nu neaparat , poti recruta si trupe pe care nu le-ai cercetat inca in academie
 

DeletedUser

Guest
Criptografie

"Prin dezvoltarea criptografiei , misiunea spionilor dusmani este cu 20% mai grea"


asta imi spune la una din cercetarile din academie , as vrea sa stiu ce inseamna mai exact cu "20% mai grea" ?

multumesc

Nu e un raspuns verificat, dar, in mod logic, cred ca daca tu ai in pestera 1000 monede de argint cel care te spioneaza trebuie sa plateasca 1201 monede pentru ca spionajul sa aiba succes (deci cu 20% mai multe monede).
 

DeletedUser

Guest
Puncte de cercetare

Am o problema.

Am Academia la Niv.30

si am ramas doar cu 5 puncte de cercetare.

CUm pot sa fac Puncte de cercetare mai multe? pentru a cerceta proectele de cercetare, de care am nevoie.?

Ex. BIREMA.
 

DeletedUser

Guest
in tutorial spunea clar, ca nu poti cerceta tot ce este in academie..de aceea trebuie de cercetat doar ce este absolut nevoie
 

DeletedUser

Guest
PAi de la resetari imi mai scade din punctele pe care le am...:(
 

DeletedUser

Guest
Nu ai nevoie de puncte de cultura pt. a reseta o cercetare.

Academie->Resetare....asta-i tot.

Gresit: Fiecare resetare te costa 1 punct de cultura. Punctele de cultura se pot face in Agora... Daca ai aur, organizeaza jocuri olimpice... daca nu ai aur, te costa resurse sau puncte de lupta.
 

DeletedUser

Guest
Gresit: Fiecare resetare te costa 1 punct de cultura. Punctele de cultura se pot face in Agora... Daca ai aur, organizeaza jocuri olimpice... daca nu ai aur, te costa resurse sau puncte de lupta.

Pe .net la inceputul lumii Alpha,nu ma costa nimic resetarea.Probabil a fost vreun bug.Scuze pt. informarea gresita.
 

DeletedUser

Guest
Cucerire

ai nevoie sa cercetezi si aceasta optiune pt a cuceri un alt oras? in caz ca am nava de colonizare
 

DeletedUser

Guest
ai nevoie sa cercetezi si aceasta optiune pt a cuceri un alt oras? in caz ca am nava de colonizare

Trebuie sa cercetezi " Nava de colonizare " pentru a construi un oras, iar pentru a cu ceri va trebui sa cercetezi si " Cucerire " .
 

DeletedUser1504

Guest
Resetare cercetari

Daca resetez o cercetare primesc inapoi punctele de cercetare si resursele ???
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus