Cercetare: Cere Trupe

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
am cateva intrebari in legatura cu optiunea cerere de trupe....:
1. daca atac un sat parasit si iau 5 prastiasi, acestia vor ocupa loc in ferma..... (ex pt cine n-a inteles: eu atac un sat de tarani cu optiunea ,, cerere de trupe'', inainte sa atac am 120 populatie libera, dupa ce atac, imi vin trupele inapoi cu 5 prastiasi, voi avea tot 120 populatie libera, sau 115??? )
2.cand atac cu ,,cerere de trupe '' un sat de tarani, ii scade dispozitia???
3.cu cat puterea unui sat de tarani este mai mare, cu atat voi primi mai multe trupe????

:confused::confused::confused:Va rog sa-mi raspundeti la aceste intrebari.Am nevoie de raspunsuri, neaparat....

1. scade populaţia liberă, deci ca să poţi recruta trupe dintr-un sat, trebuie să ai cel puţin 1 la populaţia liberă.
2. da, dispoziţia şi puterea scad exact ca la un atac de prădare resurse
3. nu, vei primi trupe mai bune... la putere 100% dacă ataci pe "cerere trupe" imediat după atacul de "creştere putere" vei lua întotdeauna 1 călăreţ şi 1 car de luptă (pe lângă câteva unităţi pedestre)

editare: am făcut mai multe încercări (deci vorbesc din experienţă) şi un atac de cerere trupe nu dă trupe în valoare mai mare de app. 5000 resurse... deci, prefer să atac pe prădare resurse şi să fac cu resursele exact ce am nevoie (clădiri sau trupe), dacă mai am şi cercetările de ieftinire 10% trupe şi clădiri, ies mult mai în câştig dacă iau resursele decât dacă recrutez trupele.
menţiune: nu faceţi ca mine decât dacă sunteţi de aceeaşi părere cu mine... ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
crerea de trupe este extrem de folositoare in cazul in care te farmeaza cineva
pentru ca strangi mult mai repede trupe fata de cat ai strange construindu-le tu
 

DeletedUser

Guest
crerea de trupe este extrem de folositoare in cazul in care te farmeaza cineva
pentru ca strangi mult mai repede trupe fata de cat ai strange construindu-le tu

dacă a ajuns să te farmeze cineva nu vei mai avea ce armată să trimiţi la recrutare de trupe :D
 

DeletedUser

Guest
conteaza ce fel de trupe si numarul lor intr-un atac de cerere de trupe???? adica voi primi trupe mai bune daca atac cu 40 de calalreti sau daca atac cu 2 atacuri de cate 25 de hopliti..............
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus