Ce zeu ati ales ?

Ce zeu ati ales


  • Total votanți
    74
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nihilius

Membru activ
olympians.jpg




In Grepolis există patru zei: Zeus, Poseidon, Hera si Atena. Pe cine ati ales dintre ei si de ce l-ati ales ?
 

DeletedUser

Guest
Hera.
Pot recruta rapid, pot face resurse rapid si nici personajele mitice nu sunt rele.
 

DeletedUser1426

Guest
Hera , Zeus si Poseidon , asta a fost ordinea , ei au fost alesi odata cu un nou oras .
 

DeletedUser

Guest
vă zice tătucu acuma

hera e cea mai bună la primu oraș
-are puterea cu recrutarea
-singuru zeu cu prima creatură zburătoare, bun la atacat insula vecină la început
-este vorba de harpy care mai are un avantaj, că se face la templu lv. 5

mai este un caz, atunci când ai primu oraș pe insulă cu + la lemn și - la argint
-acolo e bine să iei atena că are creaturi care se fac cu lemn
-lv. mic la creaturi, cel mai mic lv. 4 la centaur și parcă 10 la pegas
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu l-am folosit pe poseidon pana sa am al doilea oras...foloseam doar cele 800 de lemne pe care le luam cu ajutorul celor 25 de favoruri pe care le dadeam la schimb pe ce aveam nevoie
 

DeletedUser

Guest
cred că era pă o insulă cu argint mult
așa este, asta e cea mai bună metodă de dezvoltare la primul oraș
numai că trebuie să ai noroc să pici pă o insulă cu argint+
 

DeletedUser

Guest
io am ales la inceput cand eram mic:D pe Zeus si apoi dupa ce imi facusem armata am trecut pe poseidon pentru ca de la el imi luam resursele pt marirea orasului. si a functionat acuma am 3 orase:cool::D:p
 

DeletedUser2467

Guest
acum nu toata lumea joaca la intensitate maxima sau nu au timp plus dany ca unii nu au nici 8 ani si joaca acest joc.asa ca fiecare se lauda cu ce are....eu unul am 800 de puncte :)
 

DeletedUser

Guest
acum nu toata lumea joaca la intensitate maxima sau nu au timp plus dany ca unii nu au nici 8 ani si joaca acest joc.asa ca fiecare se lauda cu ce are....eu unul am 800 de puncte :)

pe o lume ca pe celelalte bate vantul :D

oricum hai sa revenim la subiect ,ce zeu ai ales ??:confused::confused::confused:

ps:1mpact
"Senior Member" :confused::confused:








stai asa ca inca nu ai ajuns sa faci templu :p

un salut
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
asta sunt si eu.mai mic.dar asta este.o prea maritule zeu :D .ai folosit grepostats pt mine???wow.nu trebuia.nu ai ce vedea.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus