Ce tip de conducere...

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început

Ce tip de conducere..

  • O conducere democratică ( 3-5 membri ai conducerii, care se consultă între ei ).

    Voturi: 32 60,4%
  • O conducere totalitară, dictatorială ( unul singur care să deţină ,,pâinea şi cuţitul'' ).

    Voturi: 14 26,4%
  • O implicare minoră a conducerii în luarea deciziilor (democraţie absolută).

    Voturi: 4 7,5%
  • O altă viziune/ părere (în acest caz, rog să dezvoltaţi conceptul dvs. )

    Voturi: 3 5,7%

  • Total votanți
    53
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ce tip de conducere a unei alianţe credeţi că are sau poate avea cel mai mare succes ?

1. O conducere democratică ( 3-5 membri ai conducerii, fiecare cu atribuţiuni specifice, care se consultă între ei şi care iau decizii în numele tuturor).

2. O conducere totalitară, dictatorială ( unul singur care să deţină ,,pâinea şi cuţitul'' şi care ia toate deciziile) .

3. O implicare minoră a conducerii în luarea deciziilor ( sau democraţie absolută unde fiecare decizie este supusă dezbaterii publice pe forumurile interne) .

4. O altă viziune/ părere (în acest caz, rog să dezvoltaţi conceptul dvs. ).

Rog frumos ca fiecare vot să fie argumentat, prin prisma experienţei personale ( cum aţi condus sau cum conduceţi o alianţa, dacă sunteţi lideri, sau cum aţi dori să fie condusă alianţa din care faceţi parte, în cazul în care sunteţi doar membri).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2743

Guest
daca ai fi ceausescu poate singur dar acum suntem o tara democrata,deci si mentalitatea este altfel:))
 

DeletedUser

Guest
conducere

joc online cu oameni cu preocupari si in viata reala, deci mai multi conducatori, macar asa cineva e online nu toti odata!:p
 

DeletedUser

Guest
prima varianta cred ca este cea mai realistasi totodata cea mai practicata
 

DeletedUser

Guest
Intrebatii-i pe colegii mei din conducere ce am votat eu!:))

edit:sunt sigur ca vor sti
 

DeletedUser3972

Guest
ma oameni,saracul dark nu stie ce sa mai faca sa fiti activi la aceasta sectiune(a lumii theta).sa vorbiti,sa schimbati pareri si voi apasati doar pe votare?:))
 

DeletedUser

Guest
Eu am votat conducere totalitară. Doar cu cuțitul la os face românul treabă. Vorba aia, true story!
 

DeletedUser3972

Guest
depinde si de caz.la nevoie le poti combina pe toate:D
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca cea mai buna conduere o reprezinta 1+2...daca puteti sa le combinati...mai exact o conducere de 3-5 membrii care sa aibe o categorie separata pe forum unde sa ia deciziile si decizile sa fie impuse membrilor cu forta dar nu mereu...de ex in cazul unui razboi nu poate doar conducerea sa-l decida de una singura ca nu doar conducerea va duce greul:)
 

DeletedUser

Guest
Părerea mea este că cea mai bună conducere este formată din 150 de membri.

Aşa e la noi la Centurioni. Eu administrez partea tehnică (forum, traininguri), dar singur, ca idee, cu ajutoare la nevoie :)

Iar oamenii, fiecare dintre noi este o armată. Mă rog, acest fiecare e relativ :)
 

DeletedUser4201

Guest
Sunt inca incepator, dar am votat pt un sg conducator, dar cum spunea cineva mai sus daca acela nu mai face fata... (viata reala se aglomereaza sau alte motive) merge sa schimbi numa sa ai oameni sa te poti baza. dar repet votul a fost pt cazul ideal in care liderul are mult timp. numai asa poate indruma perfect pe toti. bn acu sa stie sa si atraga simpatia tuturor membrilor si sa stie sa le insufle spiritul pe care l doreste in alianta. pertotal parerea mea este ca sunt pe aici oameni care sg ar face treaba minunata... din ce vad scriindu se. un caiet si niste worduri nu costa. si timp (asta mai costa BANI) de studiat.
 

DeletedUser

Guest
Depinde de felul aliantei:
-daca nici un jucator nu este experimentat atunci O conducere democratică ( 3-5 membri ai conducerii, care se consultă între ei ).
-daca alianta are un jucator foarte experimentat atunci O conducere totalitară, dictatorială ( unul singur care să deţină ,,pâinea şi cuţitul'' ).
-daca o alianta se formeaza din jucatori de elita atunci conducerea va fi formata dintr-un lider suprem sau doi dar si restul vor avea drepturile de lideri si vor avea un cuvant important de zis in luarea deciziilor-totdeauna este cate ceva nou de invatat si cu cat dezbaterile sunt mai aprinse,cu atat ideile bune ies la suprafata
 

DeletedUser5208

Guest
O conducere totalitară, dictatorială ( unul singur care să deţină ,,pâinea şi cuţitul'' ).

Cine a jucat la un nivel inalt , stie ca doar asa poti face ceva bun..si ca ideologia oricat de gresita ar fi ea..urmata in totalitate mai de frica , mai de respect mai de credinta..da roade..:)

Si are cele mai vizibile rezultate cu cea mai buna rata de succes si continuitate pe termen lung.
 

DeletedUser

Guest
eu aleg din 2 membrii ..
pe serverul 11 , voi intra sub un nume nou ( Irinel092 :) )
Si , acolo .. eu voi fii intemeietorul si un Lider ..
iar , liderul , se v-a ocupa si de Diplomatie ..
singurul om in care am incredere..
 

DeletedUser

Guest
Eu am votat conducere totalitara.Dar va trebuii sa imi schimb stilul, nu prea mai merge astfel. :eek:
 

DeletedUser

Guest
tau daca conduce o femeie, tot aia ie..
71.gif
 

DeletedUser

Guest
varianta a 4a - o combinatie intre 1 si 3
Nu mai mult de 3 membrii in conducere, care sa se consulte intre ei
Unele decizii trebuie supuse la vot
Si partea cu regimul totalitar trebuie folosita in unele cazuri; uneori doar conducerea trebuie sa ia decizii pentru binele aliantei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus