Cavalerie

DeletedUser

Guest
Actualmente cavaleria are 60/18/0/24

Mi se pare prea puternica

Propun 55/18/1/24
 

DeletedUser

Guest
De ce ti se pare puternica? Jocul in stadiu avansat ofera un avantaj major in aparare, de ce vrei sa micsorezi puterea de atac a unei trupe?

P.S. Stiu ce ai vrut sa faci, stiu ce va aduce urmatorul update (schimbarile propuse de tine aici)... Eu vreau sa vad daca sti de ce. Nu de-alta dar nu mi se pare corect sa astepti raspunsuri proaste de la o persoana care a jucat si ii pasa doar pe/de comunitatea .ro.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
P.S. Stiu ce ai vrut sa faci, stiu ce va aduce urmatorul update (schimbarile propuse de tine aici)... Eu vreau sa vad daca sti de ce. Nu de-alta dar nu mi se pare corect sa astepti raspunsuri proaste de la o persoana care a jucat si ii pasa doar pe/de comunitatea .ro.

Mie nu-mi pasa. Tie?
 

DeletedUser

Guest
Nu chiar... Mie imi pasa mai mult sa-ti aflu parerea, in special datorita numeroaselor argumente contra ce pot fi aduse.. (unul, si cel mai important ti l-am spus pe scurt mai sus)

Acum sincer, daca Appear scria ca si Alin. intr-un topic asemanator astuia, adica imediat dupa tine, te-ai fi luat de el? Care ar fi fost farmecul? Razi de altul fiindca nu joaca pe beta sau pe .net? Apoi te intrebi de ce forumurile romanesti sunt nefrecventate?

@Appear: Cativa pixeli mai sus de postul tau am zis ca ideea se va implementa.. Nu era frumos sa citesti in intregime amandoua posturi inainte sa scrii? De ce e bine asa cum e? Tinand cont de raspunsul tau, nu joci pe beta iar pe serverul .ro sigurat nu ai ajuns sa ai cavaleri, deci de unde pana unde iti dai tu cu parerea? Ahh... Stiu ... 2-3 pareri d-astea si devi "Member'".. Poate, poate intr-o saptamana devi "Senior Member". Ne simtim onorati sa avem membri cu teluri inalte printre noi.
 

DeletedUser

Guest
Draga, am avut un post [inchis de moderator] prin care imi exprimam parerea ca ORICE propuneri s-ar face pe forumurile .ro, NU SE VOR IMPLEMENTA NICIODATA.

Acest exercitiu este o pierdere de vreme pentru toata lumea. NIMENI nu va asculta!!!

Desigur, marea majoritate a propunerilor sunt imbecile oricum...
 

DeletedUser

Guest
Draga, am avut un post [inchis de moderator] prin care imi exprimam parerea ca ORICE propuneri s-ar face pe forumurile .ro, NU SE VOR IMPLEMENTA NICIODATA.

Acest exercitiu este o pierdere de vreme pentru toata lumea. NIMENI nu va asculta!!!

Desigur, marea majoritate a propunerilor sunt imbecile oricum...

Cu ale tale in frunte.
 

DeletedUser

Guest
Nimeni nu ne asculta tocmai fiindca majoritatea propunerilor sunt imbecile.

Propunerea trebuie sa fie corect argumentata si discutata pentru a fi trimisa mai departe. Crezi ca devilor le pasa daca propunerea vine din partea romanilor sau a germanilor?

Am vazut topicul tau.. Am vazut argumentul inchiderii... Nu inteleg ce legatura are asta cu deschiderea acestui topic (si a celorlalte doua).. Te-ai gandit ca daca romanasii nostri vor dezaproba ideea si ea va fi mai apoi implementata le vei arata ce mare dreptate ai avut in acel topic? Nu te-ai gandit totusi ca ei dezaproba ideea din necunostinta de cauza, partial din vina ta (celui cu ceva experienta in joc) fiindca nu ai argumentat-o calumea!?! (caz in care romanasii, gen Appear si Alin., ar fi tacut considerandu-se depasiti de ceea ce explici tu)..

Hai s-o lasam balta... E usor sa pari un zmeu cand profiti de necunoasterea, timiditatea si (unde e cazul) prostia altora..

Cu ale tale in frunte.

Inca nu te-ai obisnuit sa gandesti problema ... Propunerea e foarte buna... Si va fi implementata in urmatorul update (am mai zis asta o data -- de ce insisti sa scrii prosti?)... Pe scurt motivul este: Calaretii sunt mult prea puternici la inceput de joc, neavand adversari pe masura. Chiar si pe parcursul jocului ei se cam diferentiaza de celelalte trupe. Deci noile valori vor fi 55/18/1/24.

Personal eu sunt de acord cu aceasta schimbare (fiindca am vazut ce pot face calaretii la inceput de joc pe propria piele), chiar daca intradevar ingreuneaza partea ofensiva si mai mult. Si btw.. Nu e singura trupa care va suferi modificari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Inca nu te-ai obisnuit sa gandesti problema ... Propunerea e foarte buna... Si va fi implementata in urmatorul update (am mai zis asta o data -- de ce insisti sa scrii prosti?)... Pe scurt motivul este: Calaretii sunt mult prea puternici la inceput de joc, neavand adversari pe masura. Chiar si pe parcursul jocului ei se cam diferentiaza de celelalte trupe. Deci noile valori vor fi 55/18/1/24.

Personal eu sunt de acord cu aceasta schimbare (fiindca am vazut ce pot face calaretii la inceput de joc pe propria piele), chiar daca intradevar ingreuneaza partea ofensiva si mai mult. Si btw.. Nu e singura trupa care va suferi modificari.


Asta nu inteleg la tine si la Sylvestru.Daca imi exprim opinia inseamna ca scriu prostii?Fiecare are dreptul sa spuna "pro" sau "contra".Eu personal sunt contra?Daca ai vreo problema,sa fi sanatos.

Sylvestru crede ca doar propunerile lui sunt inteligente si altii sunt prosti pe langa el.Astfel de caractere ma dezgusta.Prin asta nu vreau sa zic ca toate propunerile de aici sunt bune,dar fiecare propune ce crede ca va ajuta in dezvoltarea jocului.Daca o idee este proasta,scrieti "contra" si gata,nu trebuie sa se ajunga la jigniri.
 

DeletedUser

Guest
De cand ai venit pe forum s-a stabilit ca nu ai jucat pe alt server. Sunt relativ sigur ca pana acum nu ai dat si nu ai primit vreun atac ce implica calareti. De ce contra? Cum poate cineva sa ia in serios postul tau din moment ce pe langa faptul ca nu ai habar despre ce vorbesti, o faci dupa ce altii (cu experienta clar mai mare decat a ta -- pentru simplul fapt ca s-au jucat folosind cavaleri) au fost de acord cu ea.(in mod evident -- fiindca s-a implementat ideea). Acum ai inteles de ce am zis ca scrii prosti?

Si daca ai observat, ma luasem de Sylvestru fiindca nu a adus argumente.. As fi ipocrit sa nu ma iau de al tau. :) Si nu sunt. Poate nebun uneori, dar ipocrit nu.
 

DeletedUser

Guest
Mai drace,tu nu vezi ca toate explicatiile astea sunt in van?

Oricum mai trece timpul nu e bai,ca intrebari si opinii idioate se vor gasi la tot threadul.


Oricum acum mai mult se posteaza pentru titlul suprem si anume "Senior Member".
 

DeletedUser

Guest
Mai drace,tu nu vezi ca toate explicatiile astea sunt in van?

Oricum mai trece timpul nu e bai,ca intrebari si opinii idioate se vor gasi la tot threadul.


Oricum acum mai mult se posteaza pentru titlul suprem si anume "Senior Member".

Te inseli. Eu am zis ce-am avut de zis. Nu mai postez.
 

DeletedUser

Guest
Multumesc developerilor germani pentru implementarea acestei propuneri facute de mine.

Ramane un mister cum a ajuns aceasta propunere de pe forumul romanesc la ei.

Poate ca nici macar n-a ajuns?
 
Sus