Cateva propuneri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ar fi frumos (dupa parerea mea) ca sa putem schimba culorile la steagul aliantei (sa nu mai fie cu albastru-alb , mov-alb sau alte culori).
Si sa se poata schimba culorile la propriile tale orase sau la pacte (o culoare pentru aliati si o culoare pentru dusmani).
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.
De ce?
Ce trebuie atatea culori ? asta este un joc de strategie/razboi .. iar dusmanii , tii stii , nu trebuie sa ii marchezi neaparat cu o alta culoare , sau daca tu chiar doresti asta , iti poti schimba dupa bunul plac dusmanii , eu deobicei ii pun cu ALB , sa ii vad mai bine pe ăi " SPECIALI "..
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.
De ce?
Ce trebuie atatea culori ? asta este un joc de strategie/razboi .. iar dusmanii , tii stii , nu trebuie sa ii marchezi neaparat cu o alta culoare , sau daca tu chiar doresti asta , iti poti schimba dupa bunul plac dusmanii , eu deobicei ii pun cu ALB , sa ii vad mai bine pe ăi " SPECIALI "..

Sa nu ma crezi rau dar cea spus Akmon e adevarat eu insumi am facut asa ca sami recunosc dusmani iam pus cu rosu si pe aliati/prieteni cu roz deci contra.
 

DeletedUser

Guest
Si daca ai o alianta dusmana poate vrei sa-i pui cu alta culoare.
 

DeletedUser

Guest
Si ? poti sa-i schimbi culoarea.
Ps-> Nu mai incerca sa aduci argumente .. toata lumea isi da seama din primul mesaj ce ai scris.
daca ai primit contra , foarte greu se mai intoarce lumea.
daca ai primit pro , foarte repede se intoarce lumea la CONTRA ..
Deci „practic” nu va inteleg .. de ce mai dati mesaje dupa ce cineva a votat?
parerea mea -> Doar poti sa spui ca mai doresti pareri .. nu sa te contrazici pe voturile playerilor .
icon13.gif
 

DeletedUser

Guest
Daca erai atent la detalii si te interesai inainte de a propune, vei vedea ca aceasta optiune e deja implementata.
 

DeletedUser

Guest
Degeaba iti bati capul cu romanii de pe grepolis, in special de pe acest forum.
Sunt toti niste Gica-Contra si voteaza contra indiferent ce propui si chiar daca i-ar ajuta si pe ei in joc.

Cum vad astia de aici o propunere cum iti trantesc un CONTRA si mai te si jignesc , ca de ce ai indraznit tu, un simplu jucator, sa propui ceva.

Si dragii de moderatori, in loc sa penalizeze pe astia de jignesc fara motiv, te penalizeaza pe tine fiindca l-ai corectat pe unul care scrie cu picioarele si alea strambe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@ Orientalis tu ai rămas şocat, la câte propuneri ţi-au votat toţi contra?
Da, îmi pare rău pentru tine.


Să fiu la subiect, sunt PRO. Nici mie nu-mi convine să nu pot schimba culoarea jucătorilor din alianţa mea, sau culoarea oraşelor mele.
 

DeletedUser

Guest
Cladiri

ar fii o idee ca atunci cand demolam cladirile sa dureze la jumatea timpului de constructie pentru ca si in viata reala demolatu e de 2 ori mai usr decat construiu
 

DeletedUser5815

Guest
ar fii o idee ca atunci cand demolam cladirile sa dureze la jumatea timpului de constructie pentru ca si in viata reala demolatu e de 2 ori mai usr decat construiu

la asta subscriu cu doua maini :D ... ca albesc pana dau jos tot ce nu ma intereseaza dintr-un oras
 

DeletedUser

Guest
Buna idee

ar fii o idee ca atunci cand demolam cladirile sa dureze la jumatea timpului de constructie pentru ca si in viata reala demolatu e de 2 ori mai usr decat construiu


Subscriu la ideea asta .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si alta propunere !!!

Ar fi frumos sa se mute iconita de atacuri primite sa vedem si noi astia cu netboock-uri sa nu trebuiasca sa dam mereu de scroll sa vedem daca vine vre-un atac . Am mai cerut asta si nu mi s-a raspuns nimic
 

DeletedUser5815

Guest
ariz, de acord... ca si eu o patesc cateodata la laptop... ma trezesc cu atacuri si nu le vad cand apar :D
 

DeletedUser

Guest
Ar fi frumos (dupa parerea mea) ca sa putem schimba culorile la steagul aliantei (sa nu mai fie cu albastru-alb , mov-alb sau alte culori).
Si sa se poata schimba culorile la propriile tale orase sau la pacte (o culoare pentru aliati si o culoare pentru dusmani).

Eu i-am zis de multe ori lu' STIL sa ne ofere o minima paleta de culoare . Chiar i-am sugerat sa ii putem picta pe dusmani pe harta cu roz si pe aliati cu galben . Dar nu a vrut . Stiti ce mi-a zis STIL?
-Tu vrei sa facem harta s-arate ca GAYFEST? Asa ca degeaba insistati ,Stilul nu va accepta niciodata pt ca n-are simt cromatic .Nu asa de dezvoltat ca al meu .
 

DeletedUser

Guest
Ar fi frumos sa se mute iconita de atacuri primite sa vedem si noi astia cu netboock-uri sa nu trebuiasca sa dam mereu de scroll sa vedem daca vine vre-un atac . Am mai cerut asta si nu mi s-a raspuns nimic

Subscriu!!!!
e greu pt noi astia cu netbook uri:(
 

DeletedUser

Guest
OFF : Buna asta cu SubSICRIU ..

ar fii o idee ca atunci cand demolam cladirile sa dureze la jumatea timpului de constructie pentru ca si in viata reala demolatu e de 2 ori mai usr decat construiu

PRO la asta :D.. CONTRA la prima propunere ..
 

DeletedUser

Guest
Mia venit o idee interesanta :)

Acum in grepolis daca ai de exemplu in port 140 bireme si 90 nave usoare si esti atacat cu 130 nave usoare, in simulator arata ca aparatorul va pierde in jur de 120 bireme si 90 nave usoare, eu zic ca ar fi mai bine ca navele usoare care vin din atac sa distruga intai navele de aparare si numai dupa ce trec de navele de aparare sa atace navele de atac pe care le are aparatorul in fort.
Deci daca ai avea 140 si 100 nava usoare in port si esti atacat cu 130 nave usoare, prima data sa se tina o lupta intre bireme si navele usoare atacatoare si numai dupa ce trec de bireme navele usoare atacatoare ramase sa mai duca inca o lupta cu navele usoare aparatoare.
La fel fiind si pentru unitatile terestre, eu zic ca e logic sa fie asa, adica intr-o armata nor sa stea calareti in prima linie de aparare ci hopliti sau alte unitati defensive.

Eu zic ca e bine pentru ca sa-r apropia batalia virtuala mai mult de cea reala, si iar ajuta foarte mult pe jucatori care au orase mixte(atac si aparare) si mai ales pe cei care au numai un oras si au nevoie si de aparare si atac, in asa fel no sa piarda as multe unitati de atac.

:pro::pro::pro::pro::pro: :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus