Care alianta va finaliza prima 4 din cele 7 Minuni?

  • Autor subiect DeletedUser5870
  • Data de început

Care alianta va finaliza prima 4 din cele 7 Minuni?


  • Total votanți
    90
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5870

Guest
Va rog să votați alianța care va finaliza prima, 4 din cele 7 Minuni .

Daca doriti puteți argumenta alegerea făcuta, chiar si enumerarea unor intamplari petrecute in timpul construiri acestor minuni este binevenita.
 

DeletedUser5870

Guest
Clasament minunilor astazi 04.12.2011 ora 13.45

Piramidele de la Gizeh, din Egipt - alianta Prietenii Phoenix-nivel 8

Grădinile suspendate ale Semiramidei, din Babilon - alianta The Black Pearls + UPGRADE + EDEN - nivel 7

Statuia lui Zeus din Olimp, de Phidias - alianta The Black Pearls -nivel 8

Templul zeiţei Artemis, de la Efes - alianta BROTHERS-nivel 9

Mormântul regelui Mausol al II-lea din Halicarnas - alianta BROTHERS-nivel 9

Colosul din Rhodos - alianta Force of ARES -nivel 8

Farul de pe insula Pharos din Alexandria - alianta Force of ARES + The Black Pearls - nivel 8
 

DeletedUser3457

Guest
Am votat pentru alianta mea ,desi noi am renuntat e mult la extinderea minunilor,odata cu aflarea vestii ca intra toti in lumea eoilor,nu a mai avut rost sa ne chinuim cu ele.Mai bine ne concentram pe joc ,pe rostul lui,cucerirea de noi orase si extinderea granitelor aliantei.
 

DeletedUser2351

Guest
Greu de spus care alianta va finaliza prima!(dip)
 

DeletedUser2351

Guest
Va fi Brothers,este si evident,sunt cel mai in fata cu minunile..
Asta e parerea ta!
"Daca o minune a fost construita de o alianta, acea minune nu mai poate fi dusa la nivelul 10 si de catre alta alianta!"

BROTHERS 2 minunii le duce 100% la nivelul 10 primii, dar au nevoie de 4 ca sa castige lumea.
 

DeletedUser

Guest
Deci:
BROTHERS, duc 2 minuni 100%
FORCE: force face 100% o minune, iar pt alte 2 minuni, va intra in lupta cu BLACK PEARLS, deoarece sunt cu, cate 2 minuni identice, si nu se stie care ajunge primul... cred ca se vor bloca.
UPGRADE: 1 minune 100%.
EDEN: incearca sa depaseasca UPGRADE cu aceeasi minune, insa nu vor reusi, deoarece sunt EU in UPGRADE :cool:
LOCUL: 6 si 7, nu au sanse
PRIETENII PHOENIX: Au sanse la o minune (80%)
Restul nu au nici o sansa.
 

DeletedUser6873

Guest
Deci:
BROTHERS, duc 2 minuni 100%
FORCE: force face 100% o minune, iar pt alte 2 minuni, va intra in lupta cu BLACK PEARLS, deoarece sunt cu, cate 2 minuni identice, si nu se stie care ajunge primul... cred ca se vor bloca.
UPGRADE: 1 minune 100%.
EDEN: incearca sa depaseasca UPGRADE cu aceeasi minune, insa nu vor reusi, deoarece sunt EU in UPGRADE :cool:
LOCUL: 6 si 7, nu au sanse
PRIETENII PHOENIX: Au sanse la o minune (80%)
Restul nu au nici o sansa.

A? WTF, unde vezi tu ca Perlele si cu Force se bat pentru 2 minuni indentice?

Deci, recipitulam conform "Clasamentului" :

Force of Ares are asa :

Colosul din Rhodos nivel 8
Templul zeiţei Artemis, de la Efes nivel 8
Farul de pe insula Pharos din Alexandria nivel 8

The Black Pearls :

Statuia lui Zeus din Olimp, de Phidias nivel 8
Farul de pe insula Pharos din Alexandria nivel 8

Deci, doar cu Farul se bat cap in cap cele doua aliante!


EDEN, avand in vedere ca acelasi le-a blocat o minune, nu cred ca mai au mari sperante la ceva!

UPGRADE , cu statuia nu prea vad mari realizari, va bateti cu doua aliante : The Black Pearls si noi( BROTHERS)!
Iar cu Grădinile suspendate ale Semiramidei, din Babilon va bateti cu The Black Pearls, care au acelasi nivel!


Iar Prietenii Phoenix au cale libera catre Piramidele de la Gizeh, din Egipt ! Nu vad sa aibe vro concurenta!

Eu vorbesc din perspectiva "Clasamentului" si nu de la mine din "burta"


Ramyra, ceea ce ai spus tu nu este definitoriu, daca doresti printr-un PM iti voi spune eu tot "Clasamentul"!


O seara buna!
 

aximar

Membru
da

Vreau sa stiu si eu de unde stiti voi ca daca o alianta ajunge cu minunea la nivel 10 celelalte aliante nu o mai pot construi la acelasi nivel?
 

DeletedUser

Guest
aximar ptr ca asa scrie in regulament :))

Imi pare rau .. chiar nespus de rau ca nu am ales in loc de far piramidele .. acolo am fi avut sansa la o a treia minunea level 10.. dar na asta a fost.. avem sanse reale cu artemis si halicarnas si sper ca le vom fructifica..

daca are careva orice solutie ca sa putem face 4 minuni sunt dispus la orice negociere in numele Brtohers :))
 

DeletedUser7295

Guest
A? WTF, unde vezi tu ca Perlele si cu Force se bat pentru 2 minuni indentice?

Deci, recipitulam conform "Clasamentului" :

Force of Ares are asa :

Colosul din Rhodos nivel 8
Templul zeiţei Artemis, de la Efes nivel 8
Farul de pe insula Pharos din Alexandria nivel 8

The Black Pearls :

Statuia lui Zeus din Olimp, de Phidias nivel 8
Farul de pe insula Pharos din Alexandria nivel 8

Deci, doar cu Farul se bat cap in cap cele doua aliante!


EDEN, avand in vedere ca acelasi le-a blocat o minune, nu cred ca mai au mari sperante la ceva!

UPGRADE , cu statuia nu prea vad mari realizari, va bateti cu doua aliante : The Black Pearls si noi( BROTHERS)!
Iar cu Grădinile suspendate ale Semiramidei, din Babilon va bateti cu The Black Pearls, care au acelasi nivel!


Iar Prietenii Phoenix au cale libera catre Piramidele de la Gizeh, din Egipt ! Nu vad sa aibe vro concurenta!

Eu vorbesc din perspectiva "Clasamentului" si nu de la mine din "burta"


Ramyra, ceea ce ai spus tu nu este definitoriu, daca doresti printr-un PM iti voi spune eu tot "Clasamentul"!


O seara buna!

ba da ne batem cu force si cu voi pe statuie si far
 

DeletedUser6873

Guest
Tu ai vazut ce level are Force la Statuie? Tu crezi ca mai prezinta interes pentru ei statuia la nivelul 4?
 

aximar

Membru
raspuns

aici este rapunsul de la admini!

Este adevarat ca daca o alianta construieste o minune la nivelul 10 celelalte aliante nu o mai pot termina?
Ramyra
2011-12-05 21:55:32
Bună aximar,

Chiar daca o alianta a finalizat o minune si celelalte aliante o pot finaliza.

O seara placuta,
Ramyra25tm
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro
 

DeletedUser6873

Guest
Mda, uipi
smiley-talk039.gif
 

DeletedUser2351

Guest
aici este rapunsul de la admini!

Este adevarat ca daca o alianta construieste o minune la nivelul 10 celelalte aliante nu o mai pot termina?
Ramyra
2011-12-05 21:55:32
Bună aximar,

Chiar daca o alianta a finalizat o minune si celelalte aliante o pot finaliza.

O seara placuta,
Ramyra25tm
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro

"Extinderea Minunii Lumii a fost întreruptă
Alianţa XXXX a terminat Minunea Lumii, YYYY. Lucrătorii de pe şantierul dvs. au încetat lucrul. Minunea Lumii care vă aparţine este la nivelul 9 şi poate fi extinsă numai dacă Minunea Lumii deja terminată este deteriorată."

Nu spun nimic de raspunsul dat de admin, dar lol.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intradevar, in ultima saptamana am afirmat acest lucru in mod eronat. Aceasta e informatia care o aveam noi la indemana.

Ne cerem scuze pentru aceasta greseala.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus