Caracteristici trupe: Care informatii sunt corecte ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Avem in joc un buton de ajutor care ne trimite la wiki.
Aici putem alege si limba.
Tinand cont ca in engleza sunt informatii mai complete, uneori mai folosesc aceasta limba.
Ma duc la unitati si mare mirare.
Citesc puterea la aruncatorii cu prastia: 23.
Ma uit si la calareti. Au puterea 55 :confused:.
Nedumerit de faptul ca eu retineam alte valori, revin la limba romana. Si gasesc:
aruncatori cu prastia: 19;
calareti : 60 :mad:.
In joc nu am gasit puterea de atac.

Ceva similar si la cladiri.
Caut productia la cariera de piatra de level 25.
In engleza e de 197/ora.
In romana e de 217/ora.

Ma duc in joc. Pe lumea alfa vad ca la nivelul 25 cariera produce 197/ora :D si imi mai revine inima la loc (se potriveste cu engleza). Dar cand ma duc pe lumea beta, care cica are viteza 2, si iau productia de la leval 25 de 430 si o impart la 2, obtin 215 :eek: (mai apropiat de acel 217 din romana, dar totusi diferit).

Si exemplele pot continua.

Asa ca vin cu o mare intrebare. Ce informatii sunt corecte ?
 

DeletedUser

Guest
Cele mai corecte(si complete) informatii sunt wiki-ul german.Wiki-ul romanesc trebuie updatat.
 

DeletedUser

Guest
Multumesc pentru informatie, dar ce se fac cei care sunt ca mine si nu inteleg o boaba de germana ?

Pe bajbaite m-am descurcat si am gasit informatiile necesare.

Sper sa se descurce si altii, dar le recomand sa nu aibe incredere totala in wiki romanesc :D:D:D.
 

DeletedUser

Guest
sorin: In joc sunt informatiile cele mai corecte. In cazarma, dupa ce alegi unitatea, ai in dreapta informatilor un '+'. Da click pe el ;)
 

DeletedUser

Guest
Thanks.

Am dat la un moment dat peste acel "+" dar apoi l-am pierdut de tot din vedere.
Acum cred ca am tote informatiile strict necesare.

De fapt de vreo 2-3 zile am inceput sa stau mai mult pe forum si sa citesc si teme mai vechi.
Ce sa-i faci ? Cladirile dureaza tot mai mult si plictiseala e tot mai mare. Asa ca, vrand nevrand, ma mai cultiv si eu in ale jocului.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus