Calerandarul de Advent a lui Tyche

DeletedUser3222

Guest
A-ti facut un event si mai comercial, ma uitam la video si domnu' Marcel spunea "gold" odata la 3 cuvinte.
Mai mult gold mai multi $ dar mai putini jucatori dragilor.

R.I.P Grepolis 2010-2012
 

DeletedUser12151

Guest
Toate jocurile lor sunt la fel... tot ce fac implica bani :)
 

DeletedUser

Guest
Daca tot nu le place jucatorilor aceste evenimente sa nu se mai faca , nu? Numa plangacioasi :)) (fara suparare)
Aveti la dispozitie o rotire pe zi , un bonus special pe zi , nu e deajuns?
Va tot plangeti ca totul se face pentru gold... Pai ce ati vrea? Cum ati vrea ca Echipa Grepolis sa tina acest joc pe pcioare? Ei bine, fara cei care cumpara gold, acest joc nu ar exista, deci voi nu v-ati mai relaxa aici ...

Opinia mea e ca evenimentul este frumos, interesant si binevenit...
 

DeletedUser12151

Guest
:)) Nu sunt plangacios, dupa mine pot sa faca avenimente in fiecare zii, cu atat divina mai interesant jocul.
Daca nu-mi placea ceva la grepolis nu ma-i jucam. + Ca evenimentele din ultima vreme implica lucri limitate pentru jucatori, si se face apel la bani. /:)
Ulte avenimentul acesta, poti trage roata doar odata la cateva ora sau poti baga bani... daca se concentrau mai bine puteau face din acest eveniment unul foarte tare, dece nu sa fac si alte posibilitati pentru a obtine inca o tragere? :-/
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
:)) Nu sunt plangacios, dupa mine pot sa faca avenimente in fiecare zii, cu atat divina mai interesant jocul.
Daca nu-mi placea ceva la grepolis nu ma-i jucam. + Ca evenimentele din ultima vreme implica lucri limitate pentru jucatori, si se face apel la bani. /:)
Ulte avenimentul acesta, poti trage roata doar odata la cateva ora sau poti baga bani... daca se concentrau mai bine puteau face din acest eveniment unul foarte tare, dece nu sa fac si alte posibilitati pentru a obtine inca o tragere? :-/

de ce sa caute si alte posibilitati pentru inca o tragere?

iti ofera un event unde toti jucatorii sunt egali si beneficiaza de o tragere zilnica - de aceea este si roata norocului - tragi odata si gata.

nimeni nu este obligat sa bage bani, asa ca nu are rost sa comentati inutil pe aceasta tema.

nu am folosit niciodata gold la astfel de evenimente si am fost foarte multumit asa cum au fost.

- - - Actualizat - - -

Toate jocurile lor sunt la fel... tot ce fac implica bani :)

toate jocurile de acest tip din lume au si o zona de premium unde trebuiesc bani - nu au inventat ei roata chiar daca sunt nemti

fiecare e liber sa decida in numele lui - joaca fara premium sau investeste in jucul respectiv pentru a debloca acele bonusuri

pe toate aceste jocuri se poate juca foarte bine fara "gold" si sunt sute, poate mii de jucatori care joaca fara "gold" si nu e nici o problema (as zice chiar ca majoritatea jucatorilor nu folosesc premium)

asa ca nu inteleg off-ul dumneavoastra

nu bagi bani - circuli pe jos
bagi bani - mergi cu taxiul

deci, haideti sa lasam comentariile astea infantile si sa ne vedem de event

- - - Actualizat - - -

A-ti facut un event si mai comercial, ma uitam la video si domnu' Marcel spunea "gold" odata la 3 cuvinte.
Mai mult gold mai multi $ dar mai putini jucatori dragilor.

R.I.P Grepolis 2010-2012

stai calm, sunt destuli jucatori, nu trebuie sa le plangi de mila
 

DeletedUser12151

Guest
suntem 2 oameni cu opini diferite, eu vreu mai multe posibilitati pentru avenimente iar tu esti deacord cu procedeul actial.
Dupa mine ambi avem dreptate. :)


- - - Actualizat - - -

Nu spun ca gold-ul ar trebui exclus, dar cred ca majoritatea dorim ca evenimentele sa aduca ceva interesant un + pentru joc, mi-a placut foarte tare 'cucerirea persana' a dat o motivatie in plus pentru jucatori/aliante . (
 

DeletedUser3222

Guest
Event 2011 - Dovleci, culege cat mai multi dovleci zilnic in 60 de secunde.
Event 2012 - Mester berar, farmeaza "bere".

Nici o nevoie de gold atunci. Era bazat pe rapiditate in 2011 si activitate in 2012.
S-a schimbat mult politica. Eu unul m-am cam saturat sa fac un full de usoare in 8-9 zile cu poseidon activat si vine unu in 2 zile are 3 full-uri refacute ca a bagat x gold sa ii pice usoarele de 3-4 ori si a redus timpu peste tot de 2-3 ori. Deja chestia cu -25% pentru cladiri a creat un enorm dezechilibru la inceputul lumii chiar dupa protectie, dar acuma cica vor sa faca si ceva instant. Pai atunci vin, bag 10 milioane in joc in 2 zile am academie 36, sau ma rog, cât am reusit sa o urc din resursele care le fac in alea 2 zile.

Jocurile astea când devin PayToWin sunt gata :).
 

ciclin

Stie Tot
O sa apara : Cumparare oras instant.....atunci e atunci :)))) pana atunci ....cam ''miroase jocul '' //////////////

Dar ma rog............. sa vina eventul :) X(
 

DeletedUser13231

Guest
nu ati inteles

nu e vorba de acest joc, TOATE tipurile de astfel de jocuri exista cu aceasta posibilitate, de dezvoltare mai rapida cu ajutorul banilor reali.

toate aceste jocuri rezista si se dezvolta fara nici o problema si nu exista pericolul sa se sfarseasca din lipsa de jucatori

deci, despre ce vorbim atunci?

daca toate companiile care au dezvoltat astfel de jocuri practica acest lucru, de ce ar face cei de la INNO altfel?

daca cineva cunoaste un astfel de joc in care nu exista si optiunea premium este rugat sa faca public denumirea acelui joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
Event 2011 - Dovleci, culege cat mai multi dovleci zilnic in 60 de secunde.
Event 2012 - Mester berar, farmeaza "bere".

Nici o nevoie de gold atunci. Era bazat pe rapiditate in 2011 si activitate in 2012.
S-a schimbat mult politica. Eu unul m-am cam saturat sa fac un full de usoare in 8-9 zile cu poseidon activat si vine unu in 2 zile are 3 full-uri refacute ca a bagat x gold sa ii pice usoarele de 3-4 ori si a redus timpu peste tot de 2-3 ori. Deja chestia cu -25% pentru cladiri a creat un enorm dezechilibru la inceputul lumii chiar dupa protectie, dar acuma cica vor sa faca si ceva instant. Pai atunci vin, bag 10 milioane in joc in 2 zile am academie 36, sau ma rog, cât am reusit sa o urc din resursele care le fac in alea 2 zile.

Jocurile astea când devin PayToWin sunt gata :).


sunt convins ca si in 2011 si 2012 au fost si alte eventuri unde se putea folosi goldul, la fel si in 2014 au fost eventuri unde nu a fost necesar goldul (eventuri bazate pe activitatea zilnica)

dar atunci cand dorim sa fim mai interesanti uitam sa analizam corect

asa cum am mai spus TOATE aceste jocuri au fost si vor fi de tip "paytoWIN" cu toate acestea au fost jucatori care s-au remarcat fara a folosi premium
 

DeletedUser3222

Guest
sunt convins ca si in 2011 si 2012 au fost si alte eventuri unde se putea folosi goldul, la fel si in 2014 au fost eventuri unde nu a fost necesar goldul (eventuri bazate pe activitatea zilnica)

dar atunci cand dorim sa fim mai interesanti uitam sa analizam corect

asa cum am mai spus TOATE aceste jocuri au fost si vor fi de tip "paytoWIN" cu toate acestea au fost jucatori care s-au remarcat fara a folosi premium

Am dat 2 exemple care mi-au venit cel mai repede in cap, da si atunci erau event-uri care puteau fi mai usoare cu aur, dar acuma e multiplicat cu 100 factorul gold la orice eveniment. Nu cred ca se poate nega :).
 

DeletedUser

Guest
Voi stiti ce eveniment marcant nu s-a desfasurat pe grepolis? Jocurile Olimpice .Dar am auzit eu ca se va organiza Olimpiada asta o data pe an . Adica toti marii jucatori(bine aici intra si cei care se cred olimpici) sa isi demonstreze suprematia in jocuri olimpice. Olimpiada asta o sa fie mai smechera decat Lumea Eroilor . O sa fie ceva gen lumile speciale de pe triburi. Adica nu tine foarte mult ,nu prea sunt facilitati cu gold si chiar va trebui sa va demonstrati maiestria si talentul. O sa fie misto, va asigur eu . Treaba e ca admini nu sunt inca decisi daca sa va organizeze jocuri olimpice sau nu. Puteti sa-i ajutati sa se decida prin tikete . Faceti tikete si solicitati ca vreti Jocuri Olimpice.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
DA e clar...nu voi concura la baroase..te las singurel sa-l azmuti pe cine vrei...ma voi baga la "sulita":p
 

DeletedUser

Guest
nu ati inteles

nu e vorba de acest joc, TOATE tipurile de astfel de jocuri exista cu aceasta posibilitate, de dezvoltare mai rapida cu ajutorul banilor reali.

toate aceste jocuri rezista si se dezvolta fara nici o problema si nu exista pericolul sa se sfarseasca din lipsa de jucatori

deci, despre ce vorbim atunci?

daca toate companiile care au dezvoltat astfel de jocuri practica acest lucru, de ce ar face cei de la INNO altfel?

daca cineva cunoaste un astfel de joc in care nu exista si optiunea premium este rugat sa faca public denumirea acelui joc


MARIO .
smiley_emoticons_flucht2.gif


smiley_emoticons_flucht2.gif
smiley_emoticons_flucht2.gif
smiley_emoticons_flucht2.gif
 
Sus