Cafeneaua lumii Pi

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început

DeletedUser9643

Guest
Sunt aliante ce provoaca Centurionii la lupta , dar nu dura si de multe ori pierd in fata noastra cand noi le cucerim orase usor chiar si 1 singur jucator , nu-i nevoie de multa bataie de cap cu ei . Singura alianta care activeaza in randul atacurilor este Silent Assassins dar fara sorti de izbanda. Celelalte aliante nici nu ne mai ataca , au trecut pe deff de frica noastra B-)
 

DeletedUser

Guest
Nu, doar cafea si produse derivate ;)

co.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Simt nevoia de a deschide o saormerie si aici ,vad Centurioni in zona!
Astia la cat se bat poate le-o fi si "ceva foame'.
Ii stiu ca sunt devoratori unii dintre ei :)
 

DeletedUser

Guest
Adica sa te imbogatesti pe spinarea bravilor luptatori... Hmmm, buna idee, sa vedem daca are si succes :D
 

DeletedUser

Guest
Nooo,sper sa-i plictisesc si sa mearga si pe Rho,unde e nevoie de unii dintre ei!;)
 

DeletedUser

Guest
Nooo,sper sa-i plictisesc si sa mearga si pe Rho,unde e nevoie de unii dintre ei!;)

Noua ne place sistemul cu revolta,pune in evidenta mai mult calitatile unui jucator,desi stiu ca multi sunt impotriva.Asa ca nu ne cauta pe acol.

- - - Updated - - -

Sa inteleg ca nimeni nu provoaca Centurionii la "lupta dreapta", cum spune Petre Ispirescu in povestile lui?

Scuze,abia acum am observat postul tau.

Nu nimeni nu provoaca centurionii la "lupta dreapta",pentru ca ei nu cred ca e lupta dreapta.Ei se vad victime al unui complot, marsaviti, jefuiti, abuzati, etc. Dar niciunul nu crede ca e in lupta dreapta cu noi,sau cel putin nu spune nimeni.Toti cred ca suntem mana in mana cu adminii, cu moderatorii ,in general cu toate functiile care tin de administrarea grepolisului si al forumului(caci sa nu uitam,un moderator de forum poate face multe in favoarea jucatorilor,sau cel putin asa gandesc ei)...infine,nu o mai lungim, ne provoaca dar degeaba, pana acum...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Referitor la cele spuse mai sus, ar fi multe de spus, dar dacă spun ce știu, probabil că primesc ban.
Ar fi nedrept față de mulți membri de rând ai centurionilor să blamez întreaga alianță. Însă nu iese fum fără foc, și mai știm că sunt cafenele reale unde...
Nu vă obosiți să răspundeți, știm deja textele. Serverele românești sunt de mizerie, nu știu dacă e vorba de obsesie, sau pur și simplu pentru că așa e românește, să trișăm. Asta ne face să ne simțim importanți.
dar poate că „proștii” se vor trezi și cei care fac jocurile vor rămâne să joace între ei grepolis.
Dacă adminii se fac că nu știu că trec conturile din mână în mână fără să ia măsuri - și cel mai elocvent exemplu este actualul cont wophu, administrat de același jucător care înainte se numea robert77, iar la început protest - în condițiile în care și novicii în ale grepolisului știu asta, atunci de ce să ne mirăm că sunt suspectați de multe lucruri urâte?!
E doar un exemplu. Și sunt mai multe. De aceea au ajuns jucătorii să fugă și de acest forum, devenit un loc în care centurionii vorbesc între ei.
 

DeletedUser

Guest
Si eu as fugi de forum daca din primele 15 aliante 12 sunteti voi(cei "contra centurioni") si academiile voastre,dar inca nu ati reusit vreo performanta notabila(sa ne luati o minune,sa ajunge in vreun top peste noi).Dar tu tot vii aici si te dai victima,acum sincer,mi-ar fi rusine... Cu ce crezi ca ne pot ajuta adminii?Sa tinem piept la 12 aliante?Nu stiu ce poate face un admin,dar nici daca ne-ar da direct orasele de la voi tot ar trebuii sa ne puneti probleme,ca nu putem avea cultura infinita,daca stii anul trecut unui jucator de pe lumea omicron i sa dat stergere cont si i-au putut returna doar orasele nu si cultura...
 

DeletedUser7589

Guest
Adminii pot ajuta să jucăm un joc corect. Există un regulament, acela trebuie aplicat. Ori din câte am văzut, fie din neștiință, fie din rea voință, acesta nu se aplică.
Nu fac nicidecum pe victima, am spus că nu voi mai juca pe un server românesc, pentru că aici e prea multă mizerie.
Nu sunteți singuri împotriva a 12 alianțe, în interiorul alianțelor care se bat cu voi aveți infiltrați spioni cât să mai faceți 6 alianțe.
Ieri am făcut 145000 puncte ca apărător. Din verificările mele ar fi trebuit să primesc Apărătorul Zilei, lucru care nu s-a întâmplat. Iar adminul care mi-a răspuns a spus că nu îmi poate da informații despre cine a luat medalia. Dacă nici o informație statistică nu poate fi oferită, la ce sunt buni?!
 

DeletedUser

Guest
Ai zis ca ai vazut de cateva ori ca sunt nedreptati,iar intrebarea mea pentru tine este:Ai dovezi??Daca ai fi avut ar fi pe forumul asta de mult,deci NU ai!

Cand ai,arata-le si tu la oameni sa vada cine minte si cine nu!

Exista o solutie daca nu mai vrei sa joci in "mizerie":intri la setari,in meniu dai pe "Stergere cont" bagi parola si dai confirmare prin e-mail, apoi astepti 1 saptamana, parca, si gata,ai scapat de "mizerie".

Deci tu sugerezi ca jumatate din voi sunteti spioni:))) Tare,foarte tare...eu ca si alianta partenera la pact cu voi m-as simtii jignit...dar na,stii ca restu nu intra pe aici si-ti faci de cap.Cine te crede mai?Acum serios...Alta vrajeala nu ai?

Eu din cate stiu nu se pot acorda informatii despre medalia de Aparatorul Zilei,pentru ca ar trebuii sa-ti dea informatii despre contul altcuiva,care poate nu vrea sa afiseze acea medalie,e mai modest de felul lui.Deci ar fi impotriva regulamentului:)
 

DeletedUser7589

Guest
Afirmația despre spionii din alte alianțe a fost făcută de unul din liderii voștrii. Desigur, am exagerat, dar și tu ai exagerat cu 12 alianțe cu care luptați. Dar mă bucur să găsesc pe cineva care are curajul să recunoască deschis că se joacă murdar și că obsesia e mai importantă decât respectul dintre noi.
Am apreciat și apreciez majoritatea membrilor centurionilor, dar jocul e joc. Și doar nu vă așteptați ca după ce ați ridicat minunile să vă cadă lumea la picioare și să vă ridice statui. Luptați, dacă sunteți jucători. Și nu vă mai plângeți că vă bateți cu n-șpe alianțe. Noi eram mai jos de locul 15 când loveau în noi primele 4 alianțe de top și nu am murit (deși mulți ne-au cântat prohodul), dimpotrivă, asta ne-a făcut mari.

În ce privește medalia, am verificat alianțele care au avut mai mult de 145k ăpuncte de apărare. Dar știu răspunsul, grepostats-ul nu e un instrumeny grepolis, deci ce spune acolo e fals, niste statistici mincinoase să ne facă să ne certăm între noi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Saracutu de el, victima grepolosului a adminilor ....cred ca in alta viata ai prins si ciuma....de ce nu adaugi si asta la victimizarile tale,
Iti dau eu raspunsu la intrebarea ta...Medaliile se afiseaza in maxim 1 saptamana.....daca ai rabdare poate o primesti...da tre sa fii cuminte si sa suferi in tacere.
Ps: ti-am mai zis odata parca, cand nu stii ceva...decat sa induci si pe altii in eroare.....mai bine intreaba-ma pe mine...sunt intotdeauna fericit sa ajut pe altii cu lipsuri mai mari decat ale mele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
În ce privește medalia, am verificat alianțele care au avut mai mult de 145k ăpuncte de apărare.

medalia se primeste pentru numarul de unitati invinse, nu pentru puncte de batalie

ca exemplu banal si fictiv, daca tu invingi in aparare, sa zicem, 1000 de usoare (10.000 puncte) si alt jucator 1001 prastiasi (1001 puncte), medalia o ia al doilea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Afirmația despre spionii din alte alianțe a fost făcută de unul din liderii voștrii. Desigur, am exagerat, dar și tu ai exagerat cu 12 alianțe cu care luptați. Dar mă bucur să găsesc pe cineva care are curajul să recunoască deschis că se joacă murdar și că obsesia e mai importantă decât respectul dintre noi.

12 is dusmane,daca vrei ti le si enumar aici.Eu nu am recunoscut ca se joaca murdar,dar tu poti sa interpretezi cum vrei,ca nu ma afecteaza cu nimic.
 

DeletedUser7589

Guest
Referitor la afirmația despre Apărătorul Zilei - răspunsurile pe care le-am primit nu se potrivesc cu felul în care pot să presupun că se acordă.
Nu se acordă în mod neapărat nici celui care face cele mai multe puncte de apărător (cum mi-a spus un admin), nici neapărat celui care distruge cel mai mare număr de unități (cummi-a răspuns domnișoara Tania).
Experiența ultimei acțiuni de amploare la care am obținut iar cel mai mare număr de puncte (cu multe unități terestre distruse) mă duce la concluzia că aceasta se acordă celui care obține cele mai multe puncte și apără cu succes un oraș propriu. Spun asta deoarece colega mea atacată a luat medalia, deși a făcut pe jumătate puncte, și un calcul sumar arată că nici la numărul unități distruse nu m-a depășit.

Repet, este vorba de o presupunere. Dacă cineva poate oferi informații suplimentare... mulțumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
Distinctiile zilnice (aparator/atacator) se acorda in functie de numarul de unitati care s-au pierdut in orasul unde s-a dat batalia sau bataliile, nu in functie de numarul de puncte de batalie facute, de ex. daca intr-o zi pe o lume de joc se pierd in aparare 1001 sabieri intr-un oras al jucatorului X si in orasul jucatorului Y 1000 de bireme, cel care va lua medalia este jucatorul X deoarece a pierdut cele mai multe unitati in aparare, la fel calculandu-se si pentru medalia de Atacatorul Zilei.
 
Sus