BPV Beta .

DeletedUser15210

Guest
Cum joc pe beta ... Stiu ce si cum e ...
Mi se pare si un avantaj dar si un dezavantaj.
Avantaj ca putem face pcte de bataliie si ca sunt recompense noi, dar dezavantaj ca nu mai exista jefuirea si nu mai pot profita de satul crescut de altul :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15256

Guest
Pai e chiar misto sincer :)
Avem deja razboi cu ungurii si grecii e frumoasa aceasta schimbare cu satele intr-un fel buna si in altfel nu e asa de buna
Chestia cu banditii e noua si e frumoasa ca putem face puncte de batalie sisunt recompense rezonabile
E frumoasa
 

DeletedUser7851

Guest
Va rog sa nu faceti spam, respectati tema topicului. Se asteapta pareri despre lumea beta si schimbarile ce le aduce, nu despre jucatori.
 

DeletedUser

Guest
Acuma nu mai merge lenevirea, fiecare ia din satele de tarani dupa cat si-l ridica el, nu mai poate profita de ala activ ce baga resurse, insa dezavantajul este ca pentru a ridica satul ai nevoie de puncte de batalie. 5-20-40-70-140 (parca asa sunt pana la nivelul 6), pe de alta parte punctele de batalie le faci din cele 100 misiuni/batalii de pe insula respectiva.
Nu vad ce se intampla cu moralul taranilor, ca loialitatea impusa si vraja care scade loialitatea nu prea vad ce efact ar avea.
Totusi, prefer o lume cu prima versiune (aia fara eroi, alarme, versiuni pe mobil si altele).
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif
 

DeletedUser7851

Guest
Fiecare sat de tarani cere puncte de batalie:... 50, 100, 150 la cel de-al saselea sat de pe insula. Odata ce te-ai mutat pe alta insula nu o iei de la capat, mergi in continuare cu punctele de batalie care cresc pe masura ce iti doresti noi sate. Orasul banditilor il primesti doar o data. Pentru cresterea satelor de tarani alte puncte, alta distractie
 

DeletedUser14317

Guest
Oricum bați la bandiți de le merg fulgii.
Întotdeauna ai ceva de luat de la ei :D

- - - Actualizat - - -

Nu cred ca este o lume test din moment ce are și Minunile Lumii încorporate în joc.
Cred ca este o lume internațională,cine dorește poate să își încerce puterile pe ia.
 

DeletedUser15210

Guest
Iar cand iti e lumea mai draga, aia pot da reset la lume sau sa o inchida ... Va amagiti singuri
 
Sus