bombardament ! :D

DeletedUser

Guest
propun sa se introduca un nou tip de atac similar cu cel prin strapungere numai ca va fi facut cu catapulte

adica trimiti catapulte insotite de trupe pentru protectie cu scopul de a demola cladirile adversarului

trupele trimise pentru protectie vor lupta cu 50% mai slab exact ca la atacul prin strapungere dar catapultele vor supravietui in numar mai mare decat la un atac normal

nu iti vei putea alege o tinta dintre cladirile adversarului,demolarea va fi random si echivalenta cu cate zeci de catapulte au supravietuit atacului

de ex daca au supravietuit 40 de catapulte vei demola 4 nivele la intamplare dintre cladirile adversarului

chestia asta ar fi foarte usor de implementat pt ca nu e altceva decat un atac cu strapungere cu catapulte in loc de transportoare urmat de atatea fulgere cate zeci de catapulte au supravietuit

bombardamentul va fi studiat la academie ca si atacul prin strapungere

ce ziceti? asta ar rezolva problema fulgerelor lui zeus in mare parte

PS In felul asta s-ar acorda o sansa in plus aliantelor mici dar active si cu membrii uniti care au vecini puternici care le cuceresc polisurile,daca alianta mai mica reuseste sa se mobilizeze pentru a lansa atacuri de bombardament impotriva aliantei mari poate obtine un PNA pt ca aliantei mari nu ii va convenii sa isi consume resursele intr-un razboi de distrugere reciproca
Asa cum este aliantele mici nu au alta sansa decat sa se mobilizeze in aparare cea ce este foarte dificil pentru ca esti la mila atacatorului,sunt convins ca cei care au ceva experienta de joc inteleg la ce ma refer
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Catapulta distruge doar zidul,nu si cladirile.Chiar nu te saturi sa faci propuneri halucinante?Contra!
 

DeletedUser

Guest
M-a luat durerea de cap cand am vazut propunerea asta , cum ar fi sa am templu la maxim si sa ii supravietuiasca lu ala 100 de catapulte , 10 nivele la templu in spate ? Trenii doamne ! Contra !
 

DeletedUser

Guest
M-a luat durerea de cap cand am vazut propunerea asta , cum ar fi sa am templu la maxim si sa ii supravietuiasca lu ala 100 de catapulte , 10 nivele la templu in spate ? Trenii doamne ! Contra !

chestia asta ar avea o sansa dintr-o mie sa se intample
10 fulgere consecutive sa nimereasca aceiasi cladire..
 

DeletedUser

Guest
Contra!
cum is impotriva fulgerului, is si impotriva "bombardamentului" .
e razboi intre armate nu intre cladiri !
 

DeletedUser

Guest
mai insisti mult?

adica ? mai nu te supara ca te intreb,ti-am cerut ceva de pomana ?

am observat si pe alte topicuri tipul asta de atitudine,pai mai baieti daca ati venit aici ca nu aveti pe cine injura si jigni luat-va frate o oglinda si injurati-va cat poftiti..sau daca asa nu merge ca ramaneti fara replica,luati-va un abonament la meciurile unei echipe de divizia D

mai inteleg sa faci o gluma..dar sa jigniri de astea de prost gust..

imi cer scuze pentru aceasta propunere care v-a jignit,si deranjat asa de tare
promit ca nu mai fac :p
 

DeletedUser

Guest
in continuare ar merge o propunere pentru un off-topic unde sa ne expunem visele de peste noapte ca sa nu mai apara "eroi" ; "bombardamente" si alte idei de genu la "Propuneri" ca is de-a dreptu' fara sens..
maine-poimane se trezeste careva dupa un cosmar si propune tancuri sau alte minunatii :))
PS: nu ca as vrea sa te jignesc sau ceva de genu..fiecare are dreptu sa-si expuna ideile... dar tie ti se pare realista ideea ta? nu cred..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
S-ar putea sa-mi iau warn pt asta dar...te-a jignit cineva?Daca da pune citat...daca ai ce.
 

DeletedUser

Guest
in continuare ar merge o propunere pentru un off-topic unde sa ne expunem visele de peste noapte ca sa nu mai apara "eroi" ; "bombardamente" si alte idei de genu la "Propuneri" ca is de-a dreptu' fara sens..
maine-poimane se trezeste careva dupa un cosmar si propune tancuri sau alte minunatii :))
PS: nu ca as vrea sa te jignesc sau ceva de genu..fiecare are dreptu sa-si expuna ideile... dar tie ti se pare realista ideea ta? nu cred..


mai de vreme ce pe triburi se folosesc catapultele pentru distrugerea cladirilor..si nu se plange nimeni si merge jocul foarte bine..
 

DeletedUser

Guest
in continuare ar merge o propunere pentru un off-topic unde sa ne expunem visele de peste noapte ca sa nu mai apara "eroi" ; "bombardamente" si alte idei de genu la "Propuneri" ca is de-a dreptu' fara sens..
maine-poimane se trezeste careva dupa un cosmar si propune tancuri sau alte minunatii :))
PS: nu ca as vrea sa te jignesc sau ceva de genu..fiecare are dreptu sa-si expuna ideile... dar tie ti se pare realista ideea ta? nu cred..

Amuzant dar foarte adevarat.
@ stupid : nu mai plange ca nu te-a jignit nimeni, la ce nick ai te jignesti singur
 

DeletedUser1644

Guest
chiar tare asta cu bombardamente... la asta nu m-am gandit mai deunazi cand am scris acolo la ´´Eroi´´...
deci da... sa se implementeze si aeroportul ca si cladire,de unde sa avem 3 tipuri de avioane:avioane de vanatoare,de transport trupe si Bombardiere cu catapulte... ahahahahahahahhaaaaa
fiecare sa poata sa-si aleaga cate un erou care sa fie seful brigazii aviatice...
eu am sa o aleg pe mama omida...
sincer acuma... de ce nu va continuati voi Warcraft sau alte jocuri de genul asta cu Eroi si alte dracovenii si veniti aici cu astfel de propuneri??
cred ca moderatorii ar cam trebui sa faca ordine si curatenie pe la aceasta tema cu propuneri,altfel o sa fie nevoie curand sa rasfoiasca un roman intreg sa dea de ceva viabil pe aici...
deci nu numai ca sunt CONTRA,dar va si rog abtinetiva cu astfel de idei nastrusnice...
 

DeletedUser

Guest
pe triburi exista posibilitatea demolarii cladirilor cu catapulte,adica atacuri menite nu sa cucereasca sau sa farmeze adversarul de resurse ci sa il incapaciteze

aici au scos aceasta posibilitate si au lasat doar fulgerul lui zeus cu care nu poti intr-adevar incapacita adevrsarul ci doar sa il sicanezi sau sa il descurajezi de la farmare prin faptul ca pierde mai mult incercand sa te farmeze pt ca tu ii demolezi cladirile

atat fulgerul cat si atacurile de demolare sunt arme defensive de care se pot folosii playerii/aliantele mici pt a se proteja de cei mai dezvoltati

de ce voi cand auziti "bombardament" vi se fixeaza neuronul la avioane nu inteleg,bombardamente se faceau si cu tunurile si - pe vremea cand tunurile nu existau,cu catapulte sau trebuchete

ca nu va place ideea..asta e,dar daca nu va place voua asta nu inseamna automat ca este "aberanta","halucinanta"..samd

in ultima instanta nu esti obligat sa dai vre un motiv/argument pt care nu esti de acord cu o propunere,poti spune pur si simplu "CONTRA" si atat

dar voi trebuie musai sa dati si motivul:"propunerea este aberanta"..

"beauty is in the eye of the beholder" - si abearatia la fel :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Propunerea este interesantă, doar că prea exagerată cu puterea de distrugere a catapultelor. Adică, ideea mi se pare că este incapacitarea adversarului. Adică, un nivel mai puțin la cazarmă sau la port înseamnă refacerea mai lentă a armatei. La fel, un nivel mai mic la templu înseamnă favoruri divine obținute mai greu.

Dar și cei care nu sprijină propunerea au dreptate, ținând cont de faptul că există deja altă posibilitate de a dărâma clădiri.

Pe total, și eu sunt contra propunerii, în stadiul actual al jocului.
 

DeletedUser

Guest
in continuare ar merge o propunere pentru un off-topic unde sa ne expunem visele de peste noapte ca sa nu mai apara "eroi" ; "bombardamente" si alte idei de genu la "Propuneri" ca is de-a dreptu' fara sens..
maine-poimane se trezeste careva dupa un cosmar si propune tancuri sau alte minunatii :))
PS: nu ca as vrea sa te jignesc sau ceva de genu..fiecare are dreptu sa-si expuna ideile... dar tie ti se pare realista ideea ta? nu cred..


Lasă-l frate, că e bun şi unul cu imaginaţie. :rolleyes:
Dacă-l convingem să renunţe la marihuana, am pus de-un punct de cultură acolo sus.
 

DeletedUser

Guest
?????

sper sa nu supar pe cineva dar............

daca eu pun ceva monezi si tu vii cu catapulte si distrugi .......o sa mai bag auras???

jocul are un scop pt propietari ......sa castige si ei ceva , asa ca jucatorii sunt stimulati sa joace si asa poate dau si cu ceva parale prin conturile propietarilor.

pai mai baga cineva euroi daca vine unu si te distruge chiar asa de usor????;)
 
Sus