Berbec (respinsa)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4006

Guest
Eu as dori sa se puna ca unitate 'berbeci" ! Fiindca mi se pare o prostie sa distrugi cu catapulta zidul! Ar fi mai normal asa:
-Berbecul (sa distruga)-> Zid
-Catapulta (sa distruga) -> ORICE (dar NU ZID)

Sper ca propunerea mea este buna...:)
 

DeletedUser

Guest
Nu văd nici un avantaj în aceasta. Aceste unităţi sunt la jocul Triburile, dar el nu poate fi asemănat cu Grepolis.
O clădire poate fi distrusă aplicând vraja Fulger .
Sunt contra unei astfel de propunere
 

DeletedUser

Guest
Păi chiar dacă am fi toţi pro nu ţi s-ar aproba o asemenea propunere.
Ai 0,001% şanse să se implementeze aşa ceva. Asta ar schimba radical jocul, ceea ce nu intenţionează Inno. Vorbim de acest Grepolis, nu de Grepolis 2, normal.
 

DeletedUser

Guest
thisisgrepolis.png


Nu Triburile :)
Contra.
 

DeletedUser

Guest
Eu as dori sa se puna ca unitate 'berbeci" ! Fiindca mi se pare o prostie sa distrugi cu catapulta zidul! Ar fi mai normal asa:

Ceea ce vreti dumneavoastra este o asemanare intre Grepolis si Triburile.
Din pacate dumneavoastra uitati ca Triburile se petrece in Europa medievala, iar Grepolis in Grecia Antica.

Deasemenea, nu vad rostul introducerii unor unitati asa de asemanatoare cu cele din alte jocuri, acest lucru scazand originalitatea jocului.
 

DeletedUser4006

Guest
Ceea ce vreti dumneavoastra este o asemanare intre Grepolis si Triburile.
Din pacate dumneavoastra uitati ca Triburile se petrece in Europa medievala, iar Grepolis in Grecia Antica.

Deasemenea, nu vad rostul introducerii unor unitati asa de asemanatoare cu cele din alte jocuri, acest lucru scazand originalitatea jocului.

Nu e vorba ca fal vreo legatura cu Tribuirile! Dar, mi se pare o prostie sa se fi inventat o catapulta, iar un Berbec nu!
 

DeletedUser

Guest
Dar de ce propui berbec fii si tu mai inovator eu as propune trebuchetul,not,.............

Catapultele nu au fost niciodata folosite pentru a distruge cladirile unui oras indiferent de epoca si indiferent de razboi INTERESUL CELUI CARE CUCERESTE NU ESTE SA CUCEREASCA O RUINA CI UN ORAS CAT MAI DEZVOLTAT

Atat catapultele cat si trebuchetul au fost folosite la distrugerea zidurilor, de la o distanta considerabila, de protectie al oraselor acest lucru fiind imposibil de facut cu un berbeb(aici nu ma refel la gardurile de lem din gradina de la mine)



thisisgrepolis.png


Nu Triburile :)
Contra.

Triburile nu e pentru toata lumea..........
 

DeletedUser

Guest
Contra

sunt contra
ori catapulta ori zid,ar avea acelasi efect
oricum nu cred ca va implementa cineva asta,
triburile e un alt joc,grepolis e altul,nu trebuie ca tot grepolisul sa fie lafel ca triburile
 

DeletedUser4006

Guest
Nu văd nici un avantaj în aceasta. Aceste unităţi sunt la jocul Triburile, dar el nu poate fi asemănat cu Grepolis.
O clădire poate fi distrusă aplicând vraja Fulger .
Sunt contra unei astfel de propunere
Poate sa fie si ca semn divin Fulgerul (daca nu ai cercetat berbecul ca infanterie{DOAR ZIC NU SPUN CA EXISTA...SA SPUNEM CA SA INPLEMENTAT}) !

Dar de ce propui berbec fii si tu mai inovator eu as propune trebuchetul,not,.....
Pai....ar fi fost si mai tare daca am alege o traiectorie pentru Catapulte(ex: Aleator, Ferma, Senat, etc...inafara de Angora)! Si daca Berbec NU (ca spuneti voi nu-stiu ce de Triburile) atunci Trebuchet!Care Trebuchet sa se ocupe de distrugerea Zidurilor!
 

DeletedUser

Guest
Există deja catapultele pentru zid. De ce să mai facem încă o unitate pentru zid?
 

DeletedUser

Guest
Pai....ar fi fost si mai tare daca am alege o traiectorie pentru Catapulte(ex: Aleator, Ferma, Senat, etc...inafara de Angora)! Si daca Berbec NU (ca spuneti voi nu-stiu ce de Triburile) atunci Trebuchet!Care Trebuchet sa se ocupe de distrugerea Zidurilor!

Nu inteleg de ce ai distruge cladirile dintr-un polis. Asta este si motivul pentru care pe Grepolis nu s-a implementat o unitate de distrugere a cladirilor, mai alea ca in cazul satelor fantoma prabusirea cladirilor duce la :
1. omorarea trupelor trimise sprijin in acel sat
2. ajuta orasul fantoma sa ajunga mai repede un loc de colonizare
3. dupa ce cineva da revolta pe un oras, i-ar convenii acelui jucator ca cineva sa-si bata joc de el si sa trimita nenumarate catapulte ca sa distruga cladirile din polisul ce urmeaza sa-l cucereasca ?

Prin urmare, introducerea unei astfel de unitati ar putea duce la dezechilibrarea jocului.
 

DeletedUser

Guest
shadow are dreptate
introducerea in joc a unor catapulte care sa distruga alte cladiri in afara de zid,ar fi o mare prostie,si un mare inconvenient
 

DeletedUser4006

Guest
Există deja catapultele pentru zid. De ce să mai facem încă o unitate pentru zid?
Am spus tare si clar:
CATAPULTELE SA NU DISTRUGA ZISUL CI POLISUL!!!
IAR TREBUCHETUL SA DISTRUGA ZIDUL!!!

Si nu cred ca ar fi un "Mare" Haos daca catapultele ar distruge Polisul!
 

DeletedUser

Guest
las-o moarta, dany! eu zic sa te apuci sa vezi intr-adevar cum sta treaba cu jocul asta si apoi sa vii cu o propunere (legata de jocul propriu-zis, nu de fantezia ta despre joc).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus