BB-code...

nicol 10

Stie Tot
Eu imi sfatuiesc jucatorii ce au orase denumite cu formula de inceput "Orasul lui....." sa-si schimbe numele acestora in ceva personalizat, denumirea initiala nu merge aproape niciodata scrisa in bb-code, banuiesc ca sunt prea multe si sistemul nu reuseste sa gaseasca.

A mai intalnit cineva problema asta sau am eu si anumiti colegi de-ai mei probleme cu calculatorul?
 

DeletedUser

Guest
Eu imi sfatuiesc jucatorii ce au orase denumite cu formula de inceput "Orasul lui....." sa-si schimbe numele acestora in ceva personalizat, denumirea initiala nu merge aproape niciodata scrisa in bb-code, banuiesc ca sunt prea multe si sistemul nu reuseste sa gaseasca.

A mai intalnit cineva problema asta sau am eu si anumiti colegi de-ai mei probleme cu calculatorul?

pai daca scri "orasul" nu o sa mearga deoarece denumirea corecta este "oraşul', de aici apare problema , pentru a rezolva aceasta problema fie folosesti caracterele romanesti pentru a scrie fie iei cu copy si paste, denumirea dorita
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
sa folosesc diacritice spui..., pare o rezolvare simpla, daca ma gandeam ceva mai mult poate gaseam rezolvarea singura si nu va mai necajeam pe voi :) , multumesc!
 

DeletedUser7774

Guest
in pagina info al fiecarui oras se gaseste in dreapta sus o casuta da-ti clic pe ea si va apare bb.cod-ul care apartine orasului respectiv il luati cu copy/paste si il folositi unde aveti nevoie
 
Sus