Banat si Banat

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua.

Astazi revin cu o plangere legata de modul de operare al adminilor atunci cand baneaza jucatori.

Avem jucatorul x, y si z care au fost banati pentru faptul ca au folosit acelasi ip. Ok, pana aici tot in regula. Mai avem aceiasi x, y si z jucatori care asteapta o pedeapsa pentru aceasta incalcare a regulamentului de 3 zile, fratilor. De 3 zile stau banati si asteapta sa primeasca raspunsul unui admin si nimeni nu ii baga in seama si se face ca ploo. Pai ce facem aici, incepem sa ne batem joc unul de celalalt? Ii banam si ii lasam banati pana cand ne convine noua?

Astept un raspuns serios din partea unui admin care imi poate raspunde ce sa le recomand colegilor sa faca pentru a accelera primirea pedepsei(iar tichete au facut si nici aici nu au primit un raspuns), ori macar sa fie bagati in seama de catre adminii lumii respective.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ar fi timpul totusi

3 zile e cam mult
stim ca sunt multe probleme de rezolvat, sunt multe raspunsuri de dat dar totusi....sunt 3 zile de acum
dati un raspuns la ticketele lor si aplicati o pedeapsa ca sa stie si ei mai joaca sau se lasa de grepolis?

si sene cred ca trebuie specificat ca iar si iar e vorba de lumea lambda
 

DeletedUser3972

Guest
deobicei,pedeapsa tine 5 zile,si trebuie sa iti dai acordul cu luarea unor puncte(dupa cum/daca considera admin-ul respectiv).
Daca nu esti de acord cu pedeapsa,contul va ramane inchis.
 

DeletedUser

Guest
deobicei,pedeapsa tine 5 zile,si trebuie sa iti dai acordul cu luarea unor puncte(dupa cum/daca considera admin-ul respectiv).
Daca nu esti de acord cu pedeapsa,contul va ramane inchis.

da dar raspunsul la tickete trebuia dat in cele 3 zile nu?
 

DeletedUser

Guest
Astfel de probleme nu se discuta pe forum. Aveti la dispozitie sistemul de tickete. Aveti rabdare, suntem si noi oameni.

Ok, sunteti oameni si voi, dar si noi tot oameni. Asteptam de la voi raspunsuri, nu scuze si amanari. Nu cer neaparat o pedeapsa imediata, ci macar raspunsu la tichetele jucatorilor si sa li se zica "Bai cutarescule, in 2 zile incepand de azi iti primesti pedeapsa".

Intelegem ca sunteti oameni si voi, dar macar aratati-va putin si interesul, nu doar scuzele.
 

DeletedUser

Guest
Ok, sunteti oameni si voi, dar si noi tot oameni. Asteptam de la voi raspunsuri, nu scuze si amanari. Nu cer neaparat o pedeapsa imediata, ci macar raspunsu la tichetele jucatorilor si sa li se zica "Bai cutarescule, in 2 zile incepand de azi iti primesti pedeapsa".

Intelegem ca sunteti oameni si voi, dar macar aratati-va putin si interesul, nu doar scuzele.

Din ce ai scris tu sus reiese ca au fost banati. Ok, cand esti banat iti apare si motivul pentru care ai fost banat. Acum intreb, ce raspuns mai doreste acel jucator(pt. ca e unul singur, daca erau mai multi nu primeau ban, chiar daca aveau legatura comuna)?

Voi incalcati regulamentul si tot voi sunteti cei nemultumiti.
 

DeletedUser

Guest
Din ce ai scris tu sus reiese ca au fost banati. Ok, cand esti banat iti apare si motivul pentru care ai fost banat. Acum intreb, ce raspuns mai doreste acel jucator(pt. ca e unul singur, daca erau mai multi nu primeau ban, chiar daca aveau legatura comuna)?

Voi incalcati regulamentul si tot voi sunteti cei nemultumiti.

Da e o regula nescrisa ca daca incalci regulamentul sa nu poti fi nemultumit?

Si nu, este vorba de 3 persoane diferite, care au conturi diferite, dar datorita unor circumstante nefaste s-a ajuns la problema asta (2 dintre cele doua conturi sunt detinute de 2 persoane care stau in aceeasi casa).

Raspunsul pe care-l doreste este urmatorul: Care este pedeapsa? Banare definitiva? Pierderea catorva orase? Inchiderea unui cont? Fiti clari.
 

DeletedUser

Guest
Chiar si eu am tichete deschise de 2 zile pentru astfel de probleme (e posibil sa vorbim chiar de acelasi caz). In gereral timpul de asteptare e sub 24 de ore, totusi mai sunt si exceptii (chiar des intalnite, la mine, de exemplu -- nu e o lauda, dar e un adevar din pacate). In general tichetele ajung la adminul care a dat banul, si depinde de disponibilitatea lui. Ne pare rau ca trebuie sa asteptati, dar de obicei contestatiile sunt ultimile de care ne ocupam (eu cel putin, asa fac), iar o rezolvare placuta de ambele parti ar fi respectarea regulamentului in prima faza.
 

DeletedUser

Guest
Da e o regula nescrisa ca daca incalci regulamentul sa nu poti fi nemultumit?

Si nu, este vorba de 3 persoane diferite, care au conturi diferite, dar datorita unor circumstante nefaste s-a ajuns la problema asta (2 dintre cele doua conturi sunt detinute de 2 persoane care stau in aceeasi casa).

Raspunsul pe care-l doreste este urmatorul: Care este pedeapsa? Banare definitiva? Pierderea catorva orase? Inchiderea unui cont? Fiti clari.

Nu o sa primiti informatii despre contul unui alt jucator, prin asta se intelege si banapealul, ticketele/pedepsele nu se fac publice, deci pe forum nu o sa va zica nimeni ce pedepsa a primit un jucator, chiar daca ati fi zis despre cine este vorba, pedepsele difera de la jucator la jucator din cauza numarului de orase si punctaj, daca a avut antecedente,depide ce paragraf din regulament a incalcat, in cazul multiconturilor se deblocheaza un singur cont, indiferent de motivul pentru care ati fost "nevoit" sa incalcati regulamentul si sa intrati pe multiple conturi/lume de joc, este voie sa joace mai multe persoane pe un cont, pana cand nu detine si cealalta persoana cont pe lumea respectiva.

Pentru orice probleme legate de adminat se trimite mesaj, ticket in atentia coordonatorului echipei : Stil, el este "seful" nostru, daca aveti probleme cu un ticket un alt admin nu o sa va poata ajuta fiindca fara acordul sau cererea colegului nu avem voie sa intervenim la un ticket care nu ne apartine.

Sincer nu cred ca nu sa dat raspuns la un ticket de 3 zile, doar daca s-a intamplat ceva si nu a putut intra pe net in weekend, (adminatul este munca voluntara, cea mai simpla explicatie ar fi ca sa intamplat ca in weekend sa fie plecat undeva unde nu este net, oricum banurile nu se dau pe atacabil doar in cazul injuraturilor) solutionarea cea mai rapida este ca cel care a primit ban sa emita ticket in atentia lui Stil, nu se dau informatii la a terta persoana, nu are rost ca dv. sa scrieti in numele altcuiva, doar adminul care da interdictia de joc raspunde la ticketul de banapeal.

Nu mai incalcati regulamentul jocului si nu o sa aveti de ce sa fiti sanctionati si nemultumiti.
 

DeletedUser

Guest
Intelegeti si voi mai mult de o gramada ceea ce va cer.

1. Eu nu cer nici o informatie legata de vreun cont, nu ma intereseaza astfel de lucruri. Inteleg ca tichetele/pedepsele nu se fac publice dar macar ca ele sa fie comunicate persoanelor in cauza prin metodele specifice, asta este tot ce cer, atat eu cat si jucatorii banati.

2. Aceasta postare/topic/subiect (cum mai vreti sa-l numiti) l-am facut la rugamintea jucatorilor care au fost banati, deoarece ei nu au conturi active pe forumul extern. De unde se intelege iar ca nu ma intereseaza detaliile legate de conturile in cauza.

3. Cred ca vroiai sa scrii "banurile nu se dau pe atacabil decat in cazul ...", pentru ca in cazul exprimarii tale se intelege altceva decat ceea ce ai incercat sa exprimi.

Iti multumesc pentru grija dar inca nu am incalcat regulamentul. Probabil ca daca o fac, am sa o fac cu grija si cap. Pana atunci numa` bine.
 

DeletedUser

Guest
auzisem ca in maxim 24 ore.
oricum,problema va fi rezolvata.avem o echipa buna de administrare in Romania.:)

auzisem ca in maxim 24 ore.
oricum,problema va fi rezolvata.avem o echipa buna de administrare in Romania.:)


tin sa te contrazic ....mai sunt admini (Norbit) care baneaza fara motiv....
si eu astept raspuns la contestatie de 24 ore....
se pare ca degeaba....:pro:
 

DeletedUser

Guest
Se fac abuzuri mari.Rog si ceilalti admini sa vada si sa verifice ca vampirelly a avut declarate conturile ,deoarece unul nu era al lui...Un cont de 7-8 sute de puncte,NU A INTERACTIONAT DELOC intre ele...nu si-a dat invitatie pentru cele 200 de monezi in schimb insa Norbit ii da sanctiune 25 de orase .ASA CEVA NU SE POATE.Cludiei care saptamanal avea cate un cont in plus i se dadeau avertismente (si ea se sprijinea de pe unul pe altul) nu i s-au luat atatea orase si colegul meu ia uite ce pateste.25 DE ORASE DEODATA ;)NU E POSIBIL ASA CEVA.CHIAR NU SE SESIZEAZA NIMENI.??
 

DeletedUser

Guest
tin sa te contrazic ....mai sunt admini (Norbit) care baneaza fara motiv....
si eu astept raspuns la contestatie de 24 ore....
se pare ca degeaba....:pro:

Se fac abuzuri mari.Rog si ceilalti admini sa vada si sa verifice ca vampirelly a avut declarate conturile ,deoarece unul nu era al lui...Un cont de 7-8 sute de puncte,NU A INTERACTIONAT DELOC intre ele...nu si-a dat invitatie pentru cele 200 de monezi in schimb insa Norbit ii da sanctiune 25 de orase .ASA CEVA NU SE POATE.Cludiei care saptamanal avea cate un cont in plus i se dadeau avertismente (si ea se sprijinea de pe unul pe altul) nu i s-au luat atatea orase si colegul meu ia uite ce pateste.25 DE ORASE DEODATA ;)NU E POSIBIL ASA CEVA.CHIAR NU SE SESIZEAZA NIMENI.??

Am sa va rog pe amandoi sa nu mai aduceti acuze nefondate asupra echipei de administrare, si in special nu pe forum.

Daca aveti ceva de obiectat aveti sistemul de suport si va lamurim cu orice lucru.
 

DeletedUser

Guest
Am fost la acel "sistem de suport" si nerezolvand nimic am apelat si aici ....
Cand faci 4 tiket-uri si nu raspunde nimeni ....
Spuneti-mi Dumneavoastra cum sa rezolv aceasta problema:(....
Va rog sa ma ajutati pt ca nu stiu ce sa mai fac....
in plus nu sunt "acuze nefondate" pt ca eu am contul blocat banat....
Verificati Dumneavoastra contul Conexiunea declarata sa vedeti ca acele conturi nu au interactionat intre ele....deci conform regulamentului am jucat 100% corect :(
Va multumesc...
 

DeletedUser2541

Guest
Se fac abuzuri mari.Rog si ceilalti admini sa vada si sa verifice ca vampirelly a avut declarate conturile ,deoarece unul nu era al lui...Un cont de 7-8 sute de puncte,NU A INTERACTIONAT DELOC intre ele...nu si-a dat invitatie pentru cele 200 de monezi in schimb insa Norbit ii da sanctiune 25 de orase .ASA CEVA NU SE POATE.Cludiei care saptamanal avea cate un cont in plus i se dadeau avertismente (si ea se sprijinea de pe unul pe altul) nu i s-au luat atatea orase si colegul meu ia uite ce pateste.25 DE ORASE DEODATA ;)NU E POSIBIL ASA CEVA.CHIAR NU SE SESIZEAZA NIMENI.??

da tu ce dovezi ai ca eu aveam saptaminal conturi de pe care ma sprijineam
??
ce esti tu vreoun admin si nu stiu eu??
fa frate tiket si vedem cine are multiaacont
daca nu pliba ursu
ca nu stii decit sa faci acuzatii nefondate
asa ca daca nu ai dovezi vezi-ti de treaba ta
 

DeletedUser

Guest
La mine dureaza max 1 zi
Ei bine....banurile care leam luat acum cativa ani...
Dar cum nam luat ban :D,de curand nam cum sa stiu

Dar totusi 3 zile:eek:...e prea exagerat:pro:
 

DeletedUser

Guest
Se fac abuzuri mari.Rog si ceilalti admini sa vada si sa verifice ca vampirelly a avut declarate conturile ,deoarece unul nu era al lui...Un cont de 7-8 sute de puncte,NU A INTERACTIONAT DELOC intre ele...nu si-a dat invitatie pentru cele 200 de monezi in schimb insa Norbit ii da sanctiune 25 de orase .ASA CEVA NU SE POATE.Cludiei care saptamanal avea cate un cont in plus i se dadeau avertismente (si ea se sprijinea de pe unul pe altul) nu i s-au luat atatea orase si colegul meu ia uite ce pateste.25 DE ORASE DEODATA ;)NU E POSIBIL ASA CEVA.CHIAR NU SE SESIZEAZA NIMENI.??

Pfuai,cât am râs aici =]]]
Nu mă băgați în seamă....:))))
 

Nihilius

Membru activ
Asa cum au spus si colegii mei, in general timpul de raspuns este maxim 24 de ore. Exista si cazuri cand acest timp este depasit, tine de disponibilitatea adminului care are cazul. Pot aparea si situatii neasteptate care sa nu-i permita acestuia sa intre si sa rezolve cazurile.

Daca sunteti nemultumiti de decizia unui admin, considerati decizia lui injusta puteti face ticket in joc cu titlul pentru stil sau sa ii dati acestuia un mail.

Va rog sa va abtineti de la a acuza un admin, aveti dovezi faceti ticket. Pe forum astfel de afirmatii nu sunt permise.

Topic inchis.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus