ban cu conexiune declarata

  • Autor subiect DeletedUser10763
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10763

Guest
Am deschis acest subiect pentru a ma lamurii mai exct

Ce insemna conexiunea declarata mai exact?

Dupa cum interpretez eu regulamentul pot juca 1,2,3 jucatori de pe acelasi calculator atata timp cat conexiunea e declarata nu?Cu conditia ca cele 2 conturi sa nu intereactioneze intre ele(timp de 48 de ore) prin atacarea aceluias jucator , in acelasi timp transfer de resurse sau vraji intre conturi sau sprijin de pe un cont pe altu :(

Atunci de ce sunt banat daca io am conexiune declarata cu un cont si acel cont o are declarata conexiunea ?Oare ce parte nu am inteles eu bine ?de ce mi se cere sa sterg unu din conturi daca am decat 1 singur cont ?.|..
 

DeletedUser

Guest
Conturile care au conexiune declarata nu trebuie sa interactioneze deloc intre ele pe perioada in care conexiunea comuna este activa. Cele 48 de ore se refera la altceva, sunt perioada de gratie in care conturile nu au voie sa interactioneze dupa ce conexiunea a fost anulata.
 

DeletedUser10763

Guest
am inteles acest lucru dar conturile nu au interactionat intre ele nici macar odata cu o vraja o resursa sau sprijin singura intereactiune care au avut/o este logarea lor de pe acelasi ip :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Atunci cel mai bine este sa apelezi la sistemul de suport, colegii admini te pot ajuta mai mult :)
 

DeletedUser9417

Guest
am patit si eu cam acelasi lucru odata,am avut parola sparta si cel care a intrat pe cont a incercat sa intre si pe alte conturi si am primit ban pt asta dar inainte sa primesc ban cel care a spart parola a dat si inceput nou,am facut un tichet si mi se raspundea la 3 zile si atunci eram luat peste picior...imi arata el ca am 2 conturi si nu ma poate ajuta dar conturile erau bagate la conexiune comuna de luni bune,nu il interesa pe el treaba asta tot imi dadea in nas cu asta,ca am voie un singur cont,pana la urma m-am lasat pagubas
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Nu stiu daca este cazul in aceasta situatie, dar cei care au conexiunea declarata trebuie sa inteleaga ca le permite sa foloseasca acelasi calculator/conexiune de internet nu si sa intre unul pe contul altuia
 

DeletedUser

Guest
Atunci de ce sunt banat daca io am conexiune declarata cu un cont si acel cont o are declarata conexiunea ?Oare ce parte nu am inteles eu bine ?de ce mi se cere sa sterg unu din conturi daca am decat 1 singur cont ?.|..

Pana la urma cate conturi sunt? Doua sau trei? Te contrazici singur, tot singur te dai de gol si dupa aceea tot tu esti nedreptatit? Pai cum vine asta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10763

Guest
de ce nu fac adminii o verificare si sa vada cate conturi sunt ? conturi sunt 2 la ora actuala sa zicem ca gresesc eu dar sa mi se raspunda 1 data pe zii nu mi se pare corect
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9417

Guest
din ce am vazut in tichet erau conectarile in aceasi zi si nu in zile repetate,a fost ceva ocazional nu sa intrat repetat mai multe zile consecutiv, daca aveau conexinile declarate nu vad o problema...
 

DeletedUser

Guest
Din postarea ta care incalca regulamentul forumului, s-a vazut clar ca sunt 3 conturi, nu doua. Acum ce faci, deviezi de la subiectul deschis de tine si incerci sa arunci vina pe echipa de administrare?

Ce nu ti se pare corect? Ca ai fost prins cu mata in sac si sanctionat pentru asta sau ca nu ti s-a raspuns instant la tichet? Care problema e mai mare aici? Prezenta echipei de administrare sau faptul ca tu ai incalcat regulamentul?

Si pana la urma cum e? Ai gresit tu sau ai fost sanctionat pe nedrept?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10763

Guest
cand a inceput lumea tau de pe calculatorul meu se jucau 2 persoane eu si fata ambele conturi declarate la conexiune comuna intre timp fata nu sa mai jucat si contul sa sters.Cand am fost banat am intrebat adminul de ce m/ati banat ,crezand ca motivul banarii este contul fetei nu m/am gandit ca am fost banat din cauza faptului ca am intrat in ziua de 10.06.2013 de pe acelasi calculator cu militiades1 si acel cont la fel declarat din timp la conexiune comuna.Sunt frustrat ca am incercat sa explic adminului si nu am fost ascultat decat 1 data pe zi timp de 3 zile si nu am inteles mare lucru el imi spunea regulamentul care din punctul meu de vedere nu l/am incalcat declarand din timp conexiunile comune.
 

DeletedUser

Guest
S-a spus si mai devreme, conexiunea comuna nu permite ca un singur jucator sa administreze mai multe conturi.
 

DeletedUser10763

Guest
Dupa ce sa clarificat treaba cu conexiunea comuna si am inteles ce inseamna asta acuma rog pe domnul admin sa hotarasca imi ia toate orasele imi da 5 zile de ban dar nu sa ma puna sterg un cont care nu imi apartine l/as sterge cu cea mai mare placere daca as putea nu as mai sta pe aici sa fac atata tam tam dar treaba este ca nu pot sa sterg contul militiades1 pentru ca nu este al meu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nimeni nu ti-a spus sa stergi nici un cont, doar sa alegi contul cu care doresti sa continui sa joci.
 

DeletedUser10763

Guest
eu aleg contul saarkyy2006 si sa nu mi se ceara sa sterg pe militiades1 pentru ca nu pot ca nu imi apartine si nici parola cu o cunosc la acel cont l/as sterge daca as putea si as accepta pedeapsa eu asta incerc sa explic si sa ma fac inteles singurul meu cont cu care joc pe lumea tau este saarkyy2006
 

DeletedUser

Guest
Repet, nu ti-a cerut nimeni sa stergi nici un cont, ci doar sa alegi contul cu care vei continua jocul, atat.
 

DeletedUser10763

Guest
S-a spus si mai devreme, conexiunea comuna nu permite ca un singur jucator sa administreze mai multe conturi.
Pentru cultura mea generala:d daca se poate ca sa stiu
Aici in aceasta afirmatie cum se poate dovedii ca eu administrez 2 conturi si nu sunt 2 jucatori pe un singur ip ?
Acest lucru nu poate fi dovedit daca e un jucator cu 2 conturi pe acelasi ip sau sunt 2 jucatori cu 2 conturi pe acelasi ip :D

- - - Updated - - -

Repet, nu ti-a cerut nimeni sa stergi nici un cont, ci doar sa alegi contul cu care vei continua jocul, atat.

- - - Updated - - -

saarkyy2006 este contul cu care vreau sa merg mai departe :):)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Atunci daca acesta este contul pe care il alegi, te rog sa o faci pe sistemul de suport. Aici poti sa scrii cat luna de mare, singurul efect pe care il va avea este deranjarea retinei celorlalti cititori.
 

DeletedUser10763

Guest
Am facut acest lucru va multumesc pentru timpul acordat si pentru rabdarea de care ati dat dovada cu un incapatanat ca mine :) sa aveti o seara buna :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus