Avatars vs. marea 55

  • Autor subiect doamna.zamfira
  • Data de început

DeletedUser

Guest
mai cristi nu mai bine ti-ai vedea de alianta ta si noi de a noastra si incheiem subiectul asta ca si asa nu ajungem nicaieri

.......................................................................................................

ps:sunt tare curioasa ce membri ai luat buni din elite heaven ca nu sunteti decat 15 membri si majoritatea plecati de la noi 99.9%,poate ne faci si noua cunostinta cu ei ca pana km nu s-au facut remarcati :p

eu imi vad de alianta mea stai linistita, doar ca ma deranjeaza faptul ca bagi in alianta fermele de la mine din zona
iar in legatura cu membrii, sa stii ca facem o treaba foarte buna doar noi 15 si vreau sa imi arati si mie care 99,9% sunt plecati de la voi, ca am stat doar 2 zile la voi in alianta si tania si cu dodo au stat o saptamana. iar vorbesti fara sa iti faci temele...
 

DeletedUser

Guest
eu imi vad de alianta mea stai linistita, doar ca ma deranjeaza faptul ca bagi in alianta fermele de la mine din zona
iar in legatura cu membrii, sa stii ca facem o treaba foarte buna doar noi 15 si vreau sa imi arati si mie care 99,9% sunt plecati de la voi, ca am stat doar 2 zile la voi in alianta si tania si cu dodo au stat o saptamana. iar vorbesti fara sa iti faci temele...

Hmmm doar vre-o 2 au fost pe la noi sigur :)) tu, Marcus88, tania321, Flame, marius575, dodo29, rotor, SSS, babettu, intradevar nu-s 99% doar 60%. Cam putini, cam putini :)) mai recrutezi vre-o 2?
 

DeletedUser5815

Guest
nu e vorba de recrutari, xmano... ideea era ca cel putin jumatate din cei enumerati de tine facem parte dintr-un grup si unde merge unul, merg si ceilalti, nu trebuiesc recrutati neaparat ... si eu am plecat din motivele expuse pe forum inainte sa dau parasire alianta, iar reactia a fost pur si simplu in lant... unii dintre noi ne cunoastem de pe zeta si jucam - sau am jucat - impreuna, asa ca aici doar ne-am regrupat
 

DeletedUser

Guest
bai xmano ma faci sa imi schimb parerea despre tine...
jucatorii de care vorbesti tu nu au fost inainte in heaven and hell? dupa ce am fuzionat, nu am fost multumit de anumite chestii si am plecat dupa 2 zile, cam la o saptamana cel mult au plecat si restul; mai putin florique, prince94 si cristi70; singurii membri din avatars care sunt la noi sunt babettu si flame.
 

DeletedUser

Guest
inchiderea, redeschiderea, etc nu pot fi cerute decat de initiatorul topicului sau de moderator.

cat despre "interzicerea postarilor celor ce nu fac obiectul [macar] prezentei in una din cele doua aliante mentionate in titlu."... nu stiam ca marea 55 e o alianta....nici nu vad cu ce te pot deranja discutiile in contradictoriu de pana acum . la urma urmei aliantele, fuziunile, despartirile, cuceririle sunt ceva firesc, in loc sa te plangi ca topicul nu este asa cum vrei tu, ai putea incerca sa-l trasnformi in ceea ce-ti doresti , justificand in mod pozitiv ceea ce se intampla.
initiatorul topicului poate s-a "lasat" de forumul extern..
moderatorul apare doar cand ii convine lui - indiferent de ce ai de adaugat pe aceasta tema
cat despre titlul topicului se numeste Avatars vs. marea 55 dar daca doreai sa fii orice decat rautacioasa, intelegeai ce vroiam sa spun (nu doar sa incerci, ca orice amarastean de romanica, sa umilesti, prin postari cu tenta condescendenta, ceea ce au scris altii) si poate nu se cuvenea folosirea agresivitatii literare in postarea ta..
eu nu ma plang de nimic.. daca as face-o, m-as adresa personal cuiva, caci daca e o chestie colectiva care nu-mi convine, in proportie destul de mare e vina mea, ca inadaptat, insa aici este cu totul alta chestiune: se spameaza fara nici o legatura cu titlul, sa nu mai zic, prima postare in cadrul topicului..
mai sunt niste personaje aici care n-au nici o legatura cu jocul dar ei se ocupa cu spamul oriunde li se permite.. ca si cum eu as intra pe un forum unde se discuta despre medicamente impotriva caderii parului si as povesti despre inovatii in sistemul cibernetic..
dar, se pare ca, asa cum zicea un coleg de-al tau, echipa grepolis romania se ocupa cu traducerea jocului si atat pe cand forumistii se ocupa cu pierderea timpului pe care ati ridicat-o la rang de arta.
atitudinea asta deloc constructiva si aparent foarte libertina duce la disensiuni pe forum si poate si in joc, lucruri care poate ar fi putut fi evitate, cu o minima implicare din partea voastra.
acum sa traduc:
aceasta este prima postare a topicului, de unde au plecat si au deviat toate celelalte postari:
Avatars vs. marea 55
ma-da-lin pe 25.05.2011 la ora 23:50

Datorita actiunilor jucatorilor vostrii de elita, Xmano in mod repetat si mai nou a lui assasymon, consiliul familiei ARMY of GOD a votat in regim de urgenta razboi impotriva aliantei voastre, Avatars, cat si impotriva academiei voastre Avatars Academy .

Implicarea militara va fi totala, din partea intregii familii:
ARHANGHELII
ARMY of GOD
FRATIA CRUCIATILOR
Never Walk Alone
BASE of GOD
Elite Warriors
si academia aferenta:
Elite Warriors II

Pactele dintre voi si oricare membra a acestei familii va fi dizolvat cat de repede posibil iar intrarea in razboi va fi declarata oficial la 4 ore dupa expedierea acestui mesaj catre conducerea aliantei voastre.

Cu stima
Conducerea familiei ARMY of GOD

Mesajul spune totul.....................asteptam rapoarte atat din partea noastra cat si din partea dusmanilor(8 aliante).Oare va putea alianta avatars sa reziste impotriva familei din 55?Indiferent de rezultat o sa facem istorie.

ps: Puteti incepe pariurile de pe acum
cu o minima implicare din partea voastra sau cu o colaborare cu cei care "supervizeaza fair-playul pe joc si forum" ati fi aflat ca unii ce posteaza nu au legatura nici cu jocul (neavand cont deloc sau macar pe kappa) sau nici o legatura cu topicul... nu sunt nici in avatars si nici in celelalte aliante mentionate...
faptul ca jucatorul care a postat initial a dat apa la moara celorlalti postangii, trebuia sa va faca sa va autosesizati si sa atentionati asupr revenirii la discutiile legate de topicul initial.. nu sa interveniti voi ca niste asa-zisi mediatori sa-mi reprosati mie ca se discuta, se dezbate, si vezi-doamne ce idiot sunt eu ca nu stiu reguli precum ca un moderator sau initiatorul topicului pot solicita inchiderea acestuia..
eu zic sa beliti ochii putin mai larg, ca nu suntem niciunii detinatorii adevarului absolut dar niste reguli de bun-simti si neinterpretabile ar trebui stabilite cu referire la postarea pe forum..
am obosit scriind, si poate trebuia sa-ti dau un privat, dar faptul ca m-am simtit jignit si nedreptatit m-a facut sa postez aici.
cu speranta (minuscula) ca m-am facut inteles, regret posibila prezenta a impertinentei printre randurile scrise dar e clar ca ceva trebuie facut, chiar si cu forumul care o ia razna.. (pentru a gasi ceva, un raspuns la o intrebare, de exemplu, unealta de cautare este total ineficienta din cauza spamului excesiv-eu m-am saturat sa scotocesc, sa nu gasesc, sa-mi iau inima in dinti si sa creez topic sau sa intreb si sa mi se spuna ca s-a mai raspuns - n-am timp sa citesc tot forumul, nu sunt platit sa fac asta si nici nu e un hobby de-al meu, dar ceva mai multa si mai buna organizare cred ca ar fi benefica pentru toti)
o zi senina!
initiatoarea acestui topic este doamna zamfira, iar moderatorul este si a fost prezent tot timpul . Mai mult decat atat ,moderatorul cunoaste si aplica regulamentul :

1.5. Membrilor forumului le este interzis să provoace moderatorii sau adminii în mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte între jucători şi moderatori vor fi şterse, iar autorii vor fi pedepsiţi aspru.

Cum se citeste asta pentru toata lumea:
Daca aveti sugestii in legatura cu moderarea unui subiect puteti apasa pe semnul exclamarii din dreptul fiecarei postari si anunta in ce fel considerati ca acea postare incalca regulamentul.
Daca aveti nedumeriri sau idei care nu se refera la o postare anume trimiteti pm moderatorului sau echipei de moderare.
Daca considerati ca moderatorul/ echipa de moderare nu si-a facut datoria apelati cu incredere la sistemul de suport din joc (depuneti tichet).
NU se accepta refulari si incalcari grave ale regulamentului in genul acestei postari pe forum.

semneaza moderatorul acestui subforum(lumea kappa) : Alandala

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
initiatorului acestui topic nu "s-a lasat", fiindca este doamna.zamfira; probabil te refereai la madalin, dar nu el a inceput discutia ci doamna.zamfira. motiv? probabil showoff ca se bate avatars cu toata marea 55 desi voi predominati mai mult centru catre sud-est
 

DeletedUser

Guest
Se referea la cel care a influentat deschiderea acestui topic,daca nu iti convine nu inteleg dc te obosesti ca sa postezi...asa ca sa nu te plictisesti sau poate ca vrei reclama ca si noi ca vad ca asta sugerezi,daca vrei varianta a 2-a te rog sa nu iti mai faci reclama pe carca noastra si sa-ti deschizi si u topic..............sau scuze ai unul deschis dar nu prea posta nimeni :p
Apropo l-ai ratat pe marcus88 la jucatorii care au fost in avatars :p
 

DeletedUser

Guest
Se referea la cel care a influentat deschiderea acestui topic,daca nu iti convine nu inteleg dc te obosesti ca sa postezi...asa ca sa nu te plictisesti sau poate ca vrei reclama ca si noi ca vad ca asta sugerezi,daca vrei varianta a 2-a te rog sa nu iti mai faci reclama pe carca noastra si sa-ti deschizi si u topic..............sau scuze ai unul deschis dar nu prea posta nimeni :p
Apropo l-ai ratat pe marcus88 la jucatorii care au fost in avatars :p
in primul rand nu stiu despre ce vorbesti ca eu nu am niciun topic deschis... nu e prima oara cand vorbesti din filme... mereu inventezi cate ceva, am impresia ca visezi noaptea cate ceva si dimineata te apuci sa scrii...
in al doilea rand uita-te bine inainte sa scrii fiindca sari peste detalii si sari prea repede la concluzii si acuzatii fara rost:
initiatorul topicului poate s-a "lasat" de forumul extern..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
in primul rand nu stiu despre ce vorbesti ca eu nu am niciun topic deschis... nu e prima oara cand vorbesti din filme... mereu inventezi cate ceva, am impresia ca visezi noaptea cate ceva si dimineata te apuci sa scrii...
in al doilea rand uita-te bine inainte sa scrii fiindca sari peste detalii si sari prea repede la concluzii si acuzatii fara rost:
initiatorul topicului poate s-a "lasat" de forumul extern..




1.nu am tras concluzii sau am acuzat ti-am spus doar la ce a facut referire...........dar in fine intelegi ce vrei tu
2."nu e prima oara cand vorbesti din filme"..................eu nu mai m-am uitat la filme de secole si in plus nu am cum sa vb din filme,sau poate ai facut tu vreun film si eu nu stiu ca mesajul era adresat tie
3.eu noaptea nu am timp de visat,prefer sa taac si sa cuceresc,te las pe tine sa visezi:p
4.incheiem acest subiect deoarece consider ca am facut offtopic,daca vrei sa postezi ceva legat de subiectul temei nu am nimic impotriva dar daca mai scrii aberatii n-o sa mai raspund.O zi buna
 

DeletedUser

Guest
ai zis ca am deschis eu nu stiu ce topic... acum te faci ca uiti...
tu mereu ai impresia ca ai dreptate si mereu ai impresia ca ce spui tu e corect, iar cand cineva iti arata ca nu e ca tine te faci ca nu vezi...
 
Sus