atacuri fake

  • Autor subiect DeletedUser16106
  • Data de început

DeletedUser16106

Guest
am si eu o intrebare:sunteti de acord cu atacurile fake?eu unu nu sunt de acord si nu mi se par narmale aceste practici de aceea propun interzicerea lor sau macar pedepsirea celor care le folosesc.cred ca majoritatea celor care jucam grepolis o facem din placere nu sa suportam frustarile altora care nu ii duce capul mai mult.astept parerile voastre.o seara buna
 

DeletedUser9563

Guest
Atacurile alea acum au un alt scop.Sa ii faca daca sint la munca in vreo sedinta sau fac ceva care nu le permite sa urmareasca in fiecare secunda de ce suna alarma telefonului sau daca e la vreo intilnire de orice fel prin oras si noaptea cind il scoala din minut in minut isi vor opri alarma.Cea mai mare prostie este sa ai jocul pe telefon si sa lasi alarma activata ca sa stii cind te ataca cineva.Pina la urma asta e un joc si orice alta activitate faci in timpul zilei e mai importanta decit un joc , care ar trebui sa fie doar distractie.Dar pentru unii Grepolis nu mai e demult doar distractie ci e pura obsesie.Dar asa ceva nu e motiv de ban.E imoral dar nu ilegal.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16037

Guest
vai saracutu de tine :)))
smiley_emoticons_cyclops.gif
 

DeletedUser16307

Guest
Subscriu colegului care este deranjat de atacurile fake aiurea si vin cu un exemplu din lumea naxos , colegul Simbad9..omul asta da atacuri fake si doar atat , fara atacuri normale , srijin sau altceva , am vazut mai sus ca cineva scrie ca e imoral n ilegal , dar cred ca incalca chiar politica jocului referitoare la respectul fata de colegi, practic acest jucator nu joaca acest joc ( sa cucereasca , atace normal sa si ajute alianta etc ) el practic se trezeste ..initiaza atacuri fake pe cine vrea el si atat, ma intreb oare din acest punct de vedere nu poate fii oprit sanctionat cumva , nu se poate acest tip de atitudine ne va face pe toti sa renuntam si o sa ramaneti cu din astia ca el sa va distrati! Mai mult decat atat prin aceste atacuri fake si reiese inclusiv din raspunsul dvs la reclamatia mea se poate sa genereze anumite blocaje in functionarea serverului , in raspunsul acestuia catre contul meu ..astfel mie acest tip de atacuri repetate imi provoaca un prejudiciu , chiar o incalcare a unui drept , dlor admini va rog sa luati masuri de urgenta , am inteles chiar ca individul despre care vb mai sus este chiar bolnav mental pe bune , nu este gluma , chiar permitem oricui sa joace acest joc in care cu siguranta joaca oameni cu discernamant .
Propun pe aceasta cale sa fie stabilita ca o regula , chiar setata in joc , ca sa fie limitate aceste tipuri de atacuri doar lansate cateva sec si retrase , la sa zicem 10/zii de jucator astfel nu ii incalcam nici lui drepturile si nici noua celor INCA normali la cap!
 

Gymus

Membru activ
Parerea mea este ca ar trebui sa tratati jocul ca un joc . Nu va convine sau va deranjeaza alarma dezactivati-o . Si da .. Simbad are ceva la mansarda.. si pe Jutkas facea la fel.. trezea o alianta intreaga :).
 

DeletedUser15256

Guest
Spuneti-le asta si celor de pe lumea Pella din Yakuza, ca de cateva zile, nu ma lasa sa ma duc la munca odihnit :))))
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

DeletedUser9563

Guest
Dezactivati alarma si tratati in continuare jocul doar ca pe un joc si atit.Ala ataca asa tocmai ca sa va enerveze si sa dezactivati alarma .De aia ataca noaptea sau cind dormiti sau cind sinteti la munca sau la scoala.A trecut vremea cind jucatorii se respectau intre ei in acest joc.In primii ani ai Grepolis nu era alarma si de obicei nu se ataca pe timpul noptii (in afara de unii care habar nu aveau sa joace) si toate atacurile si revoltele , eventual navele se dadeau in timpul zilei.Si nu pot face nimic adminii impotriva celor cu atacuri fake si a celor care le dau doar ca sa se amuze.Iar un test pshihologic , sau psihiatric nu se face in nici un joc online.
 

DeletedUser9563

Guest
Doar cei care joaca acest joc il pot schimba.Adminii si dezvoltatorii Grepolis nu au nici un interes sa ia masuri impotriva anumitor jucatori care incalca regulamentul jucind cu multiconturi si programele de automatizare a jocului (mai ales daca cumpara gold la greu) si nici impotriva alora care au intrat in joc doar pentru a stresa alti jucatori.Eu duminica 31 august am avut ultima zi de joc si nu cred ca voi mai reveni vreodata in acest joc.Din 2011 s-a schimbat tot in rau acest joc si unii din cei care il joaca.
 
Sus