Atac la secunda

DeletedUser

Guest
Nu este posibil asa ceva... Incerc sa dau atacuri la secunda si imi decaleaza intr +10 si -10 secunde? am facut tot ce imi statea in putinta sa reduc timpul, niciun efect... CE SA FAC? nu poate nimeni juca asa.... Dau bani sa ce? Sa nu pot baga o nava inainte de bonusul de noapte? Sa dau atac cu nava de 4 ori si tot timpul sa-mi sara peste bonus, tinand cont ca eu dau atacul in intervalul 23:59:50-55? Faceti ceva oameni buni, nu este in regula...


Am citit pe forumuri o multime de lucruri in care recomandau, in principal adminii, sa scapam de orice forma de aplicatie care consuma ram sau CPU. Am laptop de 3500 RON si chiar cu ABSOLUT TOATE APLICATIILE INCHISE, tot imi sare in intervalul mentionat mai sus...

8 GB RAM DDR3,
placa video nVIDIA GForce 720M 2gb dedicata gddr3,
Procesor i5 2.40 gHz quad core,
Windows 8 rating: 5.8

Eu inteleg ca banii vin si nu va deranjeaza, dar faceti ceva sa imbunatatiti gameplay`ul... Pe alte jocuri de-ale voastre, tot de la innogames, nu dau nume, mai mult de +2, -3 secunde nu sare.

PS: Faceti ceva, dar repede! :)X(
 

DeletedUser6873

Guest
Serverele au un decalaj de +/- 10 secunde tocmai pentru a nu putea trimite atacuri la secunda . N-ai cum sa rezolvi aceasta problema , doar daca trimiti atacul si il anulezi dupa care il retrimiti iar pana sare asa cum trebuie (asta daca o face) , in rest e cancan.
 

DeletedUser

Guest
Ieri mi-a sarit cu 19 secunde , am trimis dupa nava si am spart-o :| 19 ?
 

DeletedUser6312

Guest
Serverele au un decalaj de +/- 10 secunde tocmai pentru a nu putea trimite atacuri la secunda . N-ai cum sa rezolvi aceasta problema , doar daca trimiti atacul si il anulezi dupa care il retrimiti iar pana sare asa cum trebuie (asta daca o face) , in rest e cancan.

Tin sa te contrazic, unii jucatori nimeresc exact secunda care ii coafeaza cel mai bine si asta li se intampla absolut tot timpul ;)
 

DeletedUser13231

Guest
Tin sa te contrazic, unii jucatori nimeresc exact secunda care ii coafeaza cel mai bine si asta li se intampla absolut tot timpul ;)

nu ai ce sa contrazici deoarece asta e regula - se numeste regula anti-calendar - gasesti pe wiki mai multe despre ea

referitor la "unii jucatori"

- in timp castigi experienta, te obisnuiesti cu regula si daca ai multe orase ai sanse mai mari sa nimeresti atacurile aproximativ la secunda
- exista si noroc sau bulan cum se mai zice in popor - eu personal am nimerit atac cu 2 secunde inaintea navei, nava si apoi sprijin chiar in secunda navei - deci este posibil si se poate intampla destul de rar
- exista booti - scripturi de optimizare - parca asa se numesc - CARE SUNT INTERZISE PE ACEST JOC - aceste programe iti aseaza atacurile asa cum vrei - daca ai cunostiinta despre jucatori care nimeresc exact la secunda si fac asta tot timpul, chiar te rog sa depui tiket pentru ei. utilizarea acestor programe este interzisa si atrage dupa sine banarea jucatorului (i se mai interzice sa joace)
 

DeletedUser9247

Guest
Depinde si cate atacuri trimiti , cu cat sunt mai multe cresc sansele .
 

DeletedUser14138

Guest
nu ai ce sa contrazici deoarece asta e regula - se numeste regula anti-calendar - gasesti pe wiki mai multe despre ea

referitor la "unii jucatori"

- in timp castigi experienta, te obisnuiesti cu regula si daca ai multe orase ai sanse mai mari sa nimeresti atacurile aproximativ la secunda
- exista si noroc sau bulan cum se mai zice in popor - eu personal am nimerit atac cu 2 secunde inaintea navei, nava si apoi sprijin chiar in secunda navei - deci este posibil si se poate intampla destul de rar
- exista booti - scripturi de optimizare - parca asa se numesc - CARE SUNT INTERZISE PE ACEST JOC - aceste programe iti aseaza atacurile asa cum vrei - daca ai cunostiinta despre jucatori care nimeresc exact la secunda si fac asta tot timpul, chiar te rog sa depui tiket pentru ei. utilizarea acestor programe este interzisa si atrage dupa sine banarea jucatorului (i se mai interzice sa joace)

Se poate intampla :)

grepasd.jpg
 
Sus