Asasini Spartani

Stil

Community Manager
Salutare, dragi jucatori,

Vă mulțumim, pentru că ne-ați oferit feedback despre Obiectivele comunității cu privire la evenimentul Asasini Spartani. După cum știți, acest feedback, a fost transmis dezvoltatorilor și designerilor noștri de joc, care au examinat calculele. Vrem să transmitem un mesaj de la ei care oferă o perspectivă asupra lucrurilor.

După ce am auzit feedback-ul inițial al jucătorilor, am confirmat faptul că acesl calculul a fost corect și a funcționat așa cum era de așteptat. Motivul principal al modificării metodei de calcul al Obiectivelor Comunității a fost că am intenționat să le facem cu adevărat provocatoare, dar nu în totalitate inaccesibile. Înainte de acest eveniment, Obiectivele comunității erau granițe statice. Aceasta a însemnat, că în unele cazuri (lumi mai mici pe piețe mai mici, lumi mai noi etc.), era imposibil de atins unul dintre obiective. Calculul a fost reproiectat pentru a funcționa pe baza participării la evenimentul din lumea de joc.

Pe măsură ce acest eveniment a progresat, a devenit clar că trebuie să revizuim echilibrarea noii metode de calcul pentru a lua în considerare și factori precum lungimea evenimentului, deoarece acest lucru nu este întotdeauna același pentru toate evenimentele de acest tip. În mintea noastră, am dorit, ca lumile să atingă cel puțin cel de-al treilea obiectiv comunitar, majoritatea reușind să câștige al patrulea și, într-adevăr, pe lumile active reușind să se obțină și al cincilea obiectiv. Pentru a reitera, se presupune că acestea sunt greu de obținut, iar oferirea lor tuturor lumilor de joc pentru o participare relativ scăzută la eveniment, nu a funcționat așa cum trebuia.

Având în vedere acest lucru, am optat pentru a oferi obiectivele comunitare 3 și 4 lumilor de joc de pe toate serverele. Scenariul pentru livrarea acestor vrăji va fi emis în timpul orelor de serviciu din ultima zi a evenimentului (5 iunie). Ceea ce vă poate ridica semne de întrebare este de ce nu am ajustat obiectivele în timpul evenimentului? Ei bine, a trebuit să permitem evenimentului să își desfășoare cursul, astfel încât am avut date relevante pentru a le trece în revistă.

Am scris deja în planificarea noastră de a revizui calculul acestor obiective, astfel încât versiunile viitoare ale evenimentului vor avea o livrare mai bună și mai corectă a recompenselor pentru eforturile jucătorilor. Am dorit, să profităm de această ocazie, pentru a vă mulțumi încă o dată, pentru feedback-ul dvs. pe această temă și să ne cerem scuze pentru orice supărare pe care acest lucru a cauzat-o dvs. și colegilor dumneavoastră jucători.

Vă mulțumim,
Echipa de dezvoltatori Grepolis
 
Sus