Amestecate si nu prea - Grepolis 4 anisori

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
ue6m.png




Amestecate şi nu prea



Povestea mea de astăzi este cu zei, aceaşi zei pe care îi cunoaşteţi deja, cei care se ţin doar de petreceri şi ghiduşii în loc să rezolve problemele apărute în împărăţia lor. Îi putem ierta (doar e sărbătoare, nu?) şi totodată să-i ajutăm să găsească un răspuns.
Au promis, şi o să avem noi grijă să îşi ţină promisiunea /:), că vor premia în fiecare zi un mândru grepolian care va reuşi să găsească soluţia corectă.



Mod de desfăşurare:
  • în fiecare zi se va posta în acest topic problema pe care zeii nu au reuşit să o rezolve;
  • în fiecare zi va fi desemnat un singur câștigător;
  • după rezolvare, trimiteţi soluţia găsită la adresa odmm@grepo.ro;
  • în cazul în care sunt mai mulți jucători care au găsit soluţia corectă, câștigătorul va fi desemnat prin tragere la sorți random.org
Rasplata pentru efortul vostru este de
200 de monede de aur



*NOTA:
  • Se vor lua în considerare doar e-mail-urile care conțin toate răspunsurile corecte din ziua respectivă, sunt semnate cu nickname-ul de joc/forum și sunt trimise până la ora 24 a zilei în care s-a postat ”problema”;
  • Dacă dețineți mai multe conturi, puteți participa doar cu unul singur.
  • Răspunsurile postate pe forum vor duce automat la descalificarea jucătorului.




Zeii fie de partea voastră!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Prima zi, prima problema



Cititi cu atentie regulamentul concursului si *NOTA si gasiti cele 10 unitati (terestre sau navale) care s-au ratacit pe "marea" de litere




9xao.jpg


NU UITATI SA VA SEMNATI!

SOLUTIA

Castigator ionutzuadn

xwb6.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De această dată zeii s-au hotărât să vă dea cheia. Nu trebuie decât să găsiți cele 12 unități mitice și să le încadrați exact unde se potrivesc. Înțelepciunea Atenei se va coborî asupra voastră și veti găsi rezolvarea corectă.

qi4g.jpg


Castigator LumIl

SOLUTIA

n6vi.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Ultima zi, ultima încercare.
Zeii au hotărât că au fost prea uşoare primele două probe. Speră ca această problemă să nu o mai puteţi rezolva şi să le rămână lor tot aurul pentru a chefui în continuare aşa cum au făcut şi până acum. Au văzut că aveţi cunoştinţe temeinice despre unităţile terestre, navale şi mitice. Dar despre clădiri ştiţi ceva? Degeaba am încercat să îi trag de limba, n-am reuşit să aflu mai multe. Eu, ca şi mesager, nu pot decât să vă urez succes!


3jdv.jpg

Castigator rafala77

l1e1.jpg

A fost corect atat SENAT cat si FERMA. Toate raspunsurile primite ai intrat in concurs
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus