Ambuscade

  • Autor subiect DeletedUser7794
  • Data de început

DeletedUser7794

Guest
. Din antichitate pana in epoca moderna au existat ambuscade sau interceptari de trupe.Propunerea mea suna cam asa. In cazul in care suntem atacati de un jucator sau mai multi. Sa avem posibilitatea de ai ataca trupele in timp ce sunt pe drum cu trupele de pe orasele noastra( doar orasele jucatorulu atacat, alianta sau prietenii nu se pun. si ei nu pot vedea sau intercepta atacurile).Atacatorul v-a putea sa vada ca a fost interceptat abia atunci cand lupta se v-a fii purtat deja.

Ar fii o caracterisitica interesanta si mi-ar placea sa o vad aplicata in viitor
 

DeletedUser12073

Guest
Mai intai gandeste apoi scrii. Daca de exemplu trimiti un full de usoare pe vreun inamic si ala fiind destept, te ataca cu 80 de usoare? te-ai dus pe rapa...Deci putin rationament. /:)
 

DeletedUser7794

Guest
aici avantajele premium vor juca un rol important + ca asa daca esti atacat pe un oras Ofensiv si vrei sa iti folosesti toate unitatile la potential maxim asta te-ar putea ajuta enorm in opinia mea.Poate unii nu cred asta dar oricum fiecare cu parerea lor.
 

DeletedUser7794

Guest
si in plus am uitat sa mentionez. Toate trupele ar fii in ofensiva. Diferenta fiind facuta in fuctie de numarul si puterea trupelor care ataca.
 
Sus