Am blocat Epsilonul

  • Autor subiect DeletedUser3991
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Nu sunteti primii carora li s-a blocat serverul si din cvasi motive nu ati cucerit orasul . S-a mai intamplat asta si va asigur ca nu veti primi niciun oras. In afara de scuze nu veti primi absolut nimic.Logica e simpla: NU POATE FI DAT INAPOI TIMPUL UNEI LUMI . UN ORAS NU-SI POATE SCHIMBA PROPRIETARUL DECAT PRIN CUCERIRE SI DACA ACEASTA NU S-A FACUT DINTRO EROARE ASTA E. TIMPUL NU POATE FI DAT INAPOI. Si daca continuati probabil cineva se va enerva , va da de pamanat cu adminii si apoi va lua un ban permanent. Acesta e modul de lucru. Va urez bafta in rezolvarea problemei dar ma indoiesc ca va fi o rezolvare favorabila.
 

DeletedUser

Guest
Se poate da timpul inapoi, insa pentru probleme grave(de ex. bug care afecteaza mii de jucatori), nu pentru un oras. ;)
 

DeletedUser3991

Guest
Si tacerea e un raspuns !
Un raspuns care din pacate ii caracterizeaza pe cei care detin functii de conducere si care trebuie sa ia decizii.
O fi neputinta, rea vointa sau pur si simplu ii doare-n cot ...
Timpul trece , leafa merge... iar noi cu drag "muncim" !
 

DeletedUser

Guest
Solutii sunt,pot indica numai eu 2.
Totul e sa se doreasca.
Dar asteptam "Community Manager-ul" sa isi faca datoria fata de comunitatea pe care o reprezinta...
 

DeletedUser

Guest
Cristi,stii ca ar creea un precedent daca ar face-o......
Nu cred ca se vor lua masuri in sensul pe care il doriti,e doar parerea mea...
 

DeletedUser

Guest
Nu sunteti primii carora li s-a blocat serverul si din cvasi motive nu ati cucerit orasul . S-a mai intamplat asta si va asigur ca nu veti primi niciun oras. In afara de scuze nu veti primi absolut nimic.Logica e simpla: NU POATE FI DAT INAPOI TIMPUL UNEI LUMI . UN ORAS NU-SI POATE SCHIMBA PROPRIETARUL DECAT PRIN CUCERIRE SI DACA ACEASTA NU S-A FACUT DINTRO EROARE ASTA E. TIMPUL NU POATE FI DAT INAPOI. Si daca continuati probabil cineva se va enerva , va da de pamanat cu adminii si apoi va lua un ban permanent. Acesta e modul de lucru. Va urez bafta in rezolvarea problemei dar ma indoiesc ca va fi o rezolvare favorabila.

Defapt un admin are puterea de a da un oras din cate stiu eu...cand lui strupefy i-a fost spart contul si i-a dat stergere i-au dat inapoi orasele...
 

DeletedUser3991

Guest
Are sens sa fac tiket si sa anunt ca din nou aseara serverul s-a blocat 30 de minute , pentru ca am lansata nici 200 de atacuri la seunda pe un oras ?
In regulament asa scrie, ca orice bug sa fie anuntat prin sistemul de suport, dar o fac degeaba, oricum n-o sa faca nimeni nimic , decat " verificari" .
 

DeletedUser

Guest
Pai daca e asa,si nu se vrea o solutie ...atunci poftim solutie financiara :

Fiecare jucator implicat,care a bagat bani in monede pentru organizarea acestui atac TREBUIE DESPAGUBIT cu suma in RON (nu cu monede).
Asadar ,pregatirea atacului a durat in jur de o saptamana.Doresc ca pentru aceasta saptamana de "joc" sa imi fie inapoiati banii pe care i-am cheltuit pe monede. Atat mie cat si colegilor mei.
Moral,corect si eficient!
Am platit pentru monede,bani,care merg in conturile INNO,pentru ca echipa tehnica sa isi faca datoria si sa tina in picioare un server.
Este vina dvs. ca tehnic nu ati fost capabili sa asigurati acest lucru.
Tacerea dvs. continua in acesta problema nu face decat sa alimenteze permanent sentimentul de frustrare si de client nemultumit pe care ati generato.
Prin natura economica a tranzactiilor efectuate intre jucatori si INNO avem dreptul ca si consumatori la satisfactia banilor cheltuiti.
 

DeletedUser3991

Guest
Si acum cristi, o sa vina celebra replica " Nu sunteti obligati sa cumparati premium"
Dar anticipand acest raspuns care o sa vina de la admini vin in completare cu urmatorele:

da, asa este, nu ne obliga nimeni sa cumparam premium, o facem benevol pentru a ne creste eficienta in joc insa in momentul in care eu imi cumpar 1500 de monede , benevol, in fisa postului d-voastra , domnilor admini, administratori , community manageri si femei de serviciu de la Inno, se naste o obligativitate fata de mine, cumparatorul benevol de premium. Obligatia de a avea grija ca eu sa fiu satisfacut maxim de monedele cumparate la la d-voastra, ca si client, o obligatie in plus, fata de cei care nu folosesc CP , de a avea grija ca serverele sa finctioneze CORECT iar erorile aparute sa fie remediate astfel incat eu sa nu fiu prejudiciat, ca si cumparator de premium.
In Romania din pacate, clientului i se da in cap. Nu mai fiti atat de obtuzi in gandire si judecati ca din monedele cumparate de mine, de Glomerula si restul utilizatorilor de CP voi va primiti o leafa de la INNO, un cadou de craciun, o pereche de carti de joc, un calendar sau ce-ati mai primit anul acesta. Pentru astea domnilor noi am platit.
 

DeletedUser

Guest
dragilor, daca tot va enervati asa tare, incercati sa nu mai bagati premium pana nu se remediaza problema sau macar pana se aduc motive plauzibile. sunt sigur ca in "foamea" lor vor veni cu tot felul de aberatii..asa dar eu vad acest protest optim..
 

DeletedUser3991

Guest
Caz trecut cu vederea de conducere, problema nerezolvata ( nu aceasta cu orasul) ci cu serverul, care in continuare se blocheaza cand are de procesat " la secunda" rapoarte.
S-a vorbit de recompense pentru jucatorii implicati in actiune, s-a vorbit despre "invitarea" celor care doresc in echipa de conducere ca sa vedem "ca chiar" se face treaba , nu se freaca menta , , s-a vorbit despre recunoasterea publica ca noi, alinata Pretorienii am fi meritat pe drept acel oras insa NU S-A facut NIMIC
Domnilor , au trecut sarbatorile, s-a reintrat in normalitate, FACETI CEVA in aceasta privinta.
 

DeletedUser

Guest
ma indoiesc ca vor fi deschisi la discutii, banuiesc ca echipa GREPOLIS Romania nu este in masura sa dea un raspuns concret si plauzibil.
 

DeletedUser

Guest
Caz trecut cu vederea de conducere, problema nerezolvata ( nu aceasta cu orasul) ci cu serverul, care in continuare se blocheaza cand are de procesat " la secunda" rapoarte.
S-a vorbit de recompense pentru jucatorii implicati in actiune, s-a vorbit despre "invitarea" celor care doresc in echipa de conducere ca sa vedem "ca chiar" se face treaba , nu se freaca menta , , s-a vorbit despre recunoasterea publica ca noi, alinata Pretorienii am fi meritat pe drept acel oras insa NU S-A facut NIMIC
Domnilor , au trecut sarbatorile, s-a reintrat in normalitate, FACETI CEVA in aceasta privinta.

Nu vrei si ca in loc de Statuia Divina sa ne apara o statuie cu tine?

Eu inteleg ca datorita unei erori nu ati luat un oras la care ati muncit ... in schimbul 3, dar trebuie sa se inteleaga faptul ca Ro team nu poate repara serverul, ci doar poate sa notifice echipa tehnica si sa le mai dea un reminder. Prea puneti tunurile pe echipa cand ei poate chiar au facut destule dar inca nu s-a rezolvat pentru ca nu depinde totul de ei.

Cheers!
 

DeletedUser

Guest
vre vre vre .... MARE frustare Pretoriana :)))))
auzi , blocare de server din cauza "atacurilor la secunda" ....

imi pare rau ca domnul Still , din bun simt nu va amintit un lucru SPECIFICAT IN WickiGrepolis : "Jocul Grepolis nu intruneste calitatea de comenzi "la secunde" ci are o marja de eroare +- 10 - 30 sec" (lasati cu munca , efortul "uman" de a trimite acele sute de atacuri "la secunda" )
Se stie de acest lucru , dar domnii Pretorieni , invatati cu diverse programe Hack .... au uitat ; si cer acum unui server normal , sa faca fata unor programe Hack

In aceasta privinta va fi trimisa o petitie tradusa in limba germana la InnoGames.com , pt verificarea unor conturi ( IN PRIMUL RAND AL MEU PERSONAL ) , de la infiintare lor , si pana in prezent !!!

JUCATI CINSTIT d-lor Pretorieni si lasati aburelile de "fete mari" !!!

8747003ilegalitate.jpg

2755778ilegalitate_2.jpg
 

DeletedUser3991

Guest
O sa fac abstractie de la faptul ca vb cu un nimeni in drum acum si iti dau replay :

Sorecutule dimis, deasta esti tu unde esti in clasamentele lumi epsilon; pentru ca nu ai inteles regulamentul de joc si nu ai citit cu atentie acel wiki.
"Jocul Grepolis nu intruneste calitatea de comenzi "la secunde" ci are o marja de eroare +- 10 - 30 sec"
Dar spune-mi tu, dupa ce dai click pe " Atac" si pleaca atacul , ora la care ajunge e aceea aratata cand ai dat click-ul sau se incadreaza in marja de eroare specificata de tine mai sus?
Cred ca la asta se refera acel wiki si marja in cauza, nu la eroarea serverului generata de procesarea multitudini de atacuri ajunse intr-un anumit interval de timp. Tu nu ai cum sa sti ce inseamna aceste lucruri, ca nu faci altceva decat sa rozi la "cascaval"
Nu are sens sa spun mai multe ca la varsta ta psihica, nu ai cum sa intelegi fiind indoctrinat cu ideea ca folosim mai multe conturi, atat tu cat si restul colegilor tai.

In aceasta privinta va fi trimisa o petitie tradusa in limba germana la InnoGames.com , pt verificarea unor conturi ( IN PRIMUL RAND AL MEU PERSONAL ) , de la infiintare lor , si pana in prezent !!!

JUCATI CINSTIT d-lor Pretorieni si lasati aburelile de "fete mari" !!!
Aici jignesti grav intreaga echipa de conducere a jocului; moderatori, admini, etc. Pai daca ei nu ne baneaza pentru asa zisele multe conturi pe care le avem, cred ca aia din Germania o sa se stearga la fund cu numele tau scris pe petitia tradusa in germana :))
Good luck, not faild.

Nu stiu de ce mai postezi poza aia in care eu scriam pe lumea Rho aventurile mele din "tinereatea pe Grepolis". E fara sens , pentru un om normal , cerebral care mai si gandeste, insa de la la tine ma astept la orice.Ce faceam eu acum 2 ani pe serverele englezesti, tu abea acum auzi ca se poate. Se puteA atunci prietene, cand jucam fara stres, fara sa premium si fara sa ma intereseze daca iau sau nu ban.
Si ca sa inchei , nu-ti urez decat sa fi sanatos si sa ne amuzi in continuare, ca tare ne place cuvantarea ta :))

@DFA1 :

Ok, inteleg ce vrei sa zici insa ceea ce nu sti tu e ca in urma tiketelor facute de colegi s-au adus fel si fel de explicatii, promisiuni insa nu s-a intamplat absolut nimic de atunci, mormat !
Cum ai reactiona daca de la munca ti s-ar zice ca salariul tau a fost platit prin banca si te duci a 2 zi sa-ti scoti banii insa contul e gol.
Mergi la banca si singura explicatie e ca s-a blocat serverul in momentul tranzactiei si banii s-au pierdut iar altii inapoi n-o sa primesti ca n-a fost vina bancii pentru blocarea serverului.
ia gandeste-te putin si tu si stil si restul cititorilor care e senzatia?
Noi am muncit pentru acel oras si in schimbul 1 ,2 sau 3 timp de o saptamana, cu premium cumparat, cu timp pierdut etc ...ca sa ce?
Sa taca toata lumea si sa astepte sa uitam ce-a fost.

Iar referitor la statuie, ma abtin de la alte comentarii, n-a fost nici macar finuta ironia ta, de unde sa mai pomenim de sarcasm.
 

DeletedUser

Guest
Poseidoane ... dupa un proces pierdut la un Tribunal , in momentul in care faci recurs la Curtea Suprema , nu inseamna ca jicnesti acel Tribunal ...
DECI CA SA-TI EXPLIC MAI PE INTELESUL NIVELULUI TAU , A CAPACITATII TALE INTELECTUALE: la tickete nerezolvate din diverse motive , am tot dreptul de a merge mai departe ; jicnire era daca o faceam direct fara sa apelez mai intai la "autoritatile locale"

In alta ordine de idei , voi "aruncati cu pietre" acum , in cei care au cam "inchis ochii" fata de stilul vostru de joc ..."bunicu, nepotu si catelu" - conexiuni comune declarate (afirmatie de a ta aici pe extern la un alt subiect ... sustinuta si de Agruin , patronul multicont -flashstick-conection ..."impinsa pana la limita legalitatii ...") dar incalcand o alta regula de joc , trecuta cu vederea ...:
5300647regulament.jpg


Despre MARE JUCATOR CE ESTI... stiu se vede pe Grepostats la cate orase ai preluat de pe conturile care le pasati de la unul la celalalt .Tudor Carlo , Leul2001 , columnianu , , etc,etc,etc . .. si asa te-ai facut mare cu multe orase ....:)))
Dar tu ai probleme foarte grave de personalitate ... (a mai fost unul , dar a murit impuscat ..."saracul" ...)
ma tem sa nu te sinucizi daca vre-odata va disparea jocul Grepolis ...

Voi nu recunoasteti defapt o infrangere , .fireasca dealtfel in orice joc : cand sunteti pe cale de a pierde un oras a-ii schimbati numele cu..."i-l cedez" ...:)))
Asa este in orice joc , cand pierzi , cand castigi ... ; trebuie sa accepti o infrangere ! asta inseamna a fi un jucator adevarat !

Si toate astea pt un amarat de oras pt care va milogiti ca babele ...:))))
Dar v-ati gandit macar o secunda ca poate , din cauza aceleiasi probleme tehnice , nu a ajuns la timp o parte importanta din sprijinul nostru pt acel oras ???

Despre partea tehnica a serverului ...nu cred ca esti la nivelul meu de pregatire , pt a intelege de ce poate si cand poate ceda un server ... sorry !!!
 

DeletedUser3991

Guest
Tu depanezi calculatoare stricate in grecia si te dai expert IT aici ? :))
Inteligenta ta morbita te recomanda pentru a fi mult mai mult decat atat. Ai putea incerca sa reconditionezi curse de sobolani sau soareci ca "big brother" al lor ce esti.

Daca te-am jicnit , da-ma in judecata si daca nu ma inghiti ...sti tu , ca nu degeaba ai varsta pe care o ai.

In alta ordine de idei , cel mai destept a cedat si n-o sa-ti mai raspuna la nicio aberatie scrisa pe acest forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Despre partea tehnica a serverului ...nu cred ca esti la nivelul meu de pregatire , pt a intelege de ce poate si cand poate ceda un server ... sorry !!!
si unde sunt adminii domnule stie-tot? de ce nu dau si ei un raspuns?
 

DeletedUser3391

Guest
Poseidoane ... dupa un proces pierdut la un Tribunal , in momentul in care faci recurs la Curtea Suprema , nu inseamna ca jicnesti acel Tribunal ...
DECI CA SA-TI EXPLIC MAI PE INTELESUL NIVELULUI TAU , A CAPACITATII TALE INTELECTUALE: la tickete nerezolvate din diverse motive , am tot dreptul de a merge mai departe ; jicnire era daca o faceam direct fara sa apelez mai intai la "autoritatile locale"

In alta ordine de idei , voi "aruncati cu pietre" acum , in cei care au cam "inchis ochii" fata de stilul vostru de joc ..."bunicu, nepotu si catelu" - conexiuni comune declarate (afirmatie de a ta aici pe extern la un alt subiect ... sustinuta si de Agruin , patronul multicont -flashstick-conection ..."impinsa pana la limita legalitatii ...") dar incalcand o alta regula de joc , trecuta cu vederea ...:
5300647regulament.jpg


Despre MARE JUCATOR CE ESTI... stiu se vede pe Grepostats la cate orase ai preluat de pe conturile care le pasati de la unul la celalalt .Tudor Carlo , Leul2001 , columnianu , , etc,etc,etc . .. si asa te-ai facut mare cu multe orase ....:)))
Dar tu ai probleme foarte grave de personalitate ... (a mai fost unul , dar a murit impuscat ..."saracul" ...)
ma tem sa nu te sinucizi daca vre-odata va disparea jocul Grepolis ...

Voi nu recunoasteti defapt o infrangere , .fireasca dealtfel in orice joc : cand sunteti pe cale de a pierde un oras a-ii schimbati numele cu..."i-l cedez" ...:)))
Asa este in orice joc , cand pierzi , cand castigi ... ; trebuie sa accepti o infrangere ! asta inseamna a fi un jucator adevarat !

Si toate astea pt un amarat de oras pt care va milogiti ca babele ...:))))
Dar v-ati gandit macar o secunda ca poate , din cauza aceleiasi probleme tehnice , nu a ajuns la timp o parte importanta din sprijinul nostru pt acel oras ???

Despre partea tehnica a serverului ...nu cred ca esti la nivelul meu de pregatire , pt a intelege de ce poate si cand poate ceda un server ... sorry !!!

Stimate domn,

ma aplec asupra celor scrise de Domnia Voastra in speranta ca voi aduce putintica lumina in tunelul intunecat al mintii (noaptea mintii) in care te afli.
Pentru a cunoaste un subiect si a-l trata cu seriozitate trebuie, in primul rand, sa te documentezi ...deci, ma pe intelesul tau .... sa citesti ( CITÍ, citesc, vb. IV. Tranz. 1. A parcurge un text (pronunțând cuvintele sau nu) pentru a lua cunoștință de cele scrise. ♦ A rosti, a urmări un text cu glas tare pentru a comunica cuiva conținutul lui.) Sa merg mai departe - pentru a juca (si nu a participa) Grepolis trebuie sa cunosti regulile de fuctionare (wiki +Regulament). Doresc sa iti atrag respectuos atentia ca subiectul "Fair play" din Regulament a fost abordat de mine acum aprox. 2 ani si nu am primit lamuriri la acesta. Topicul deschis in 2011 il vei gasi in arhiva forumului extern cu titlul "Fair play". Daca nu il gasesti te voi ajuta cu mare placere. Nu comentez Regulamentul .... il iau ca atare iar cand cred ca este nevoie de imbunatatiri ... fac propuneri in mod civilizat. (ca ex. - vezi modificarea de regulament intern de aplicare a pedepsei "ban atacabil in mod de joc si nu de vacanta"). Topicul este tot in arhiva - si la fel cu precedenta - daca nu te descurci, am sa te ajut.

Cu privire la, citez din dimis:
"dupa un proces pierdut la un Tribunal , in momentul in care faci recurs la Curtea Suprema , nu inseamna ca jicnesti acel Tribunal ...
DECI CA SA-TI EXPLIC MAI PE INTELESUL NIVELULUI TAU , A CAPACITATII TALE INTELECTUALE: la tickete nerezolvate din diverse motive , am tot dreptul de a merge mai departe ; jicnire era daca o faceam direct fara sa apelez mai intai la "autoritatile locale"

avem si noi un Batman in alianta care s-ar fi luat cu tot Hamburg-ul in piept, basca il ameninta pe STIL la un moment dat ca il pune pe tatal lui sa ia legatura cu acesta.....si ce s-a intamplat? STIL e bine mersi .... jocul merge in continuare ... DECI NIMIC. Sunt dezamagit ca nu ai luat legatura cu ccmanageru...el iti poate spune mai multe cu privire la succesul unui astfel de demers sau poate ca te trimitea direct pe bancile scolii sa iti insusesti mai bine tehnica citirii cu adevarat a Regulemntului percum si conditiile de utilizare a acestui joc, care in dreptul obligatiilor unui jucator - lista e lunga iar la drepturi - al naibii de scurta .... total invers in dreptul INNO.

Cu privire la, citez din dimis: "Agruin , patronul multicont -flashstick-conection ..."impinsa pana la limita legalitatii ..." am sa fac trimitere la Regulament:
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a vă provoca "duşmanii" din joc în secţiunea "Politica şi Propagandă", atâta timp cât toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoană nu sunt tolerate nicăieri, atât pe forum cât şi prin sistemul intern de mesagerie.

Atatarea face parte din strategia jocului. Nu sunt cu nimic de acuzat daca pe forumul aliantei, in zona vizibila tuturor ( VIZÍBIL, -Ă, vizibili, -e, adj. Care poate fi văzut (cu ochiul sau cu un instrument optic) ♦ Fig. Evident, vădit; neîndoielnic, incontestabil. – Din fr. visible, lat. visibilis. ) voi spune ca intru pe contul Poseidon, Leul, Tzsunami, Folin, DeBille, glomerula, veninosu, bubulica, vampirelly, ccmanageru .... lista poate continua. Chiar si in pm daca iti spun aceste lucruri nu le vei putea folosi impotriva mea .... doar daca faci tichet, frumos prin sistemul de suport (daca nu stii cum ...suna-ma si te voi ajuta pas cu pas - eventual chiar si prin ceva gen VPN daca ai incredere :) si adminii descopera incalcari ale Regulamentului.

In rest ce pot sa iti spun ... cand nu s-a blocat serverul ... orasele lui maresal au inceput sa fie cucerite. Cand se blocheaza avem noi o problema dar nu disperam ....dam in continuare ...si stii de ce? Pentru ca suntem jucatori captivi ....am dori sa renuntam insa am bagat bani multi in joc, ne-am facut prieteni, acestea fiind motivele cele mai importante.

Iti doresc si tie un an minunat si plin de bucurii.

P.S. Sper ca ai inteles ... ajutorul oferit este cu titlu gratuit ! Daca insa sunt mai multi cei care doriti sa invatati Grepolis, in limita Regulamentului, creati un grup si ma ofer cu titlu gratuit sa va tin cateva cursuri "face to face" atat timp cat au loc in Timisoara. Ar fi o ocazie sa beau si cafeaua aceea cu care il amenint pe ccmanager :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus