Aliante puternice sau doar recrutare in masa?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ce parere aveti de aliantele de pe primele locuri? Vor rezista mult acolo sau sunt doar pe moment, datorita recrutarilor facute? Ma refer aici la:
- Centurionii
- Brutal Attack
- Royal Guard
- si de ce nu, -=Legion Pheonix=-
 

DeletedUser

Guest
parerile sunt impartite in functie din ce alianta face parte fiecare player care isi da cu parerea,cred ca doar timpul ne poate oferi un raspuns exact la intrebarea ta...deci sugestia mea e sa jucam si cu siguranta o sa gasim si raspunsul mai devreme sau mai tarziu:pro:
 

DeletedUser

Guest
Da, sunt impartite. Dar eu provin din una din aliantele enumerate si cred ca nu vom avea viitor in aceasta formula :)
 

DeletedUser

Guest
Depinde foarte mult de nivelul de organizare,leadership,activitate interna,pacte si distribuirea jucatorilor...
In principiu MRA-urile propriu-zise nu au prea mari sanse de reusita,cele care recruteaza jucatori din mai multe mari,sunt greu de organizat,probleme diversificate,probabilitatea spionilor,iar la un moment dat jucatorii tind sa plece in aliante care au alti jucatori in apropierea lor.
Pe de alta parte,aliantele cu numar mare de membrii recrutati de pe o singura mare,cu o conducere buna,au mari sanse de reusita,deoarece au posibilitatea trierii jucatorilor,ramanand constant la un anumit numar de jucatori activi.
Desigur ca odata ce esti in top,tot mai multi jucatori vor sa se alature.
Apoi este cazul grupurilor unite,cazul No Name Yet,jucatori care se cunoasc intre ei,au o strategie definita si care pot reprezenta un real pericol daca si distanta dintre asezarea lor este relativ mica.
Sunt mai multe de spus...in fine,easta e doar o parere umila.
 

DeletedUser

Guest
Cele mai puternice (de fapt unite) mi se par in momentul de fata No Name Yet, JUST DO IT., Angels of Light si Demos Kratos. Si sincer, cred ca o sa vedem si o fuziune intre doua dintre aceste aliante, se vede ca toate patru sunt puse pe treaba si vor sa-si consolideze pozitia.

Off Topic: se va face si pe aceasta lume topic cu bornele? Ca in curand (maine cel mai probabil) una dintre aliantele JUST DO IT. si No Name Yet vor atinge prima borna a aliantelor, cea cu media de 1.000 de puncte.
 

DeletedUser

Guest
Off Topic: se va face si pe aceasta lume topic cu bornele? Ca in curand (maine cel mai probabil) una dintre aliantele JUST DO IT. si No Name Yet vor atinge prima borna a aliantelor, cea cu media de 1.000 de puncte.

Am facut Bornele .
 

DeletedUser3222

Guest
Va uitati numai la primele clasate... uitativa si mai jos, Cea mai mare medie a aliantelor, o are o alianta mai micuta... putini, dar buni...
 

DeletedUser

Guest
cand a luat JUST DO IT. borna mai era doar o singura alianta cu o medie mai mare de 1k puncte. . . .4asi...dar acolo scrie foarte clar ca alianta trebe sa aiba cel putin 15 jucatori. . . .in acea alianta erau decat 5 jucatori in total,vi s-ar parea normal sa ia asa borna?si in acel moment nu aveau decat 3 jucatori peste 1k. . . .la noi erau 13 la numar cu mai mult de 1k.
 

DeletedUser

Guest
:))

pe noi nu ne intereseaza borna. dar am avut de la inceput o medie mai buna ca a voastra, inclusiv acum. asa ca nu mai baga atata vrajeala.
daca ai vazut ca nu am comentat nimic ai bunul simt si taci din gura
 

DeletedUser

Guest
pe noi nu ne intereseaza borna. dar am avut de la inceput o medie mai buna ca a voastra, inclusiv acum. asa ca nu mai baga atata vrajeala.
daca ai vazut ca nu am comentat nimic ai bunul simt si taci din gura


Dragul meu dominikro eu zic sa ai rabdare,o zi de succes nu este rezultatul final iar punctajul de inceput nu este definitiv,acum totul oscileaza si nu trebuie sa ne dam mari ca aveti media mai mare ca noi,pe parcurs o sa se vada totul nu acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cati membri sunt in alianta ta? In acest moment nu sunt pe cont ca sa vad. . . . .dar fa media de la alianta ta si fa si media primilor 5-10 jucatori sau cati sunte-ti de la noi din alianta. . . .tot mai mare este media de la voi? Zi-mi tu ca eu unu chiar nu stiu. . . .si daca nu va interesa de ce mai zicea nicolae ca vai dc nu am observat pe aia putini si buni.
P. S.. . . .mi se pare normal sa fiu lipsit de bun simt,doar sunt un nesuferit. . . .
Cu stima si respect mai putin nesuferitul.
 

DeletedUser

Guest
Dragul meu BlackCat06, eu nu am nici o treaba cu tine. Eu am postat aici pt colegul tau care baga vrajeala la maxim.
Multumim pentru punctele moca venite din partea aliantei voastre. Garzile noastre au cules maximum de puncte :)

PS: Si noi am inceput in aceeasi seara ca si voi.

Iar asta e ultimul meu post de aici. Ne vedem pe joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca tu zici unei domnisoare 'dragul meu'. . . .spune multe despre nivelul tau intelectual.
 

DeletedUser3222

Guest
Puncte puncte, da la atacatori vati uitat ? puteti fi si 100 in alianta , sunteti 40 si deabea ati atacat... noi suntem 13, si suntem pe locul 4 la atacuri... Asta face diferenta... suntem guri mari pe forum, da când te uiti la statistici, nimeni nu isi mai deschide gura...
 

DeletedUser

Guest
Puncte puncte, da la atacatori vati uitat ? puteti fi si 100 in alianta , sunteti 40 si deabea ati atacat... noi suntem 13, si suntem pe locul 4 la atacuri... Asta face diferenta... suntem guri mari pe forum, da când te uiti la statistici, nimeni nu isi mai deschide gura...

dar tu cu ce alianta ne confunzi ?noi suntem pe 2 la atacatori aliante si voi sunteti pe 5 din cate vad eu
1.Royal Guard 2027
2 JUST DO IT. 1087
3 Angels of Light 686
4 PhoenixtheAssassinFamily 560
5 4asi... 539
6 -=Legion Pheonix=- 378

ps:suntem 35 de membri(prieteni) in alianta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3222

Guest
dar tu cu ce alianta ne confunzi ?,noi suntem pe 2 la atacatori aliante si voi sunteti pe 5 din cate vad eu
1.Royal Guard 2027
2 JUST DO IT. 1087
3 Angels of Light 686
4 PhoenixtheAssassinFamily 560
5 4asi... 539
6 -=Legion Pheonix=- 378
Nu, raspundeam lui Unicul2011, nu am ce comenta despre voi...
 

DeletedUser

Guest
da ce va mai place sa va certati... lasati timpul sa isi zica ultimul cuvant
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Apoi este cazul grupurilor unite,cazul No Name Yet,jucatori care se cunoasc intre ei,au o strategie definita si care pot reprezenta un real pericol daca si distanta dintre asezarea lor este relativ mica.
Sunt mai multe de spus...in fine,easta e doar o parere umila.

Mda, se pare ca No Name Yet (Clanul Lupilor Albi mai nou) au confirmat, nu te-ai inselat in cazul lor. Iar acel război dintre ei si JDI nu a fost asa interesant cum s-a crezut initial (cel putin asa arata grepostats, capitolul colonizari).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus