Afişare info polis pe hartă

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propunerea mea este simplă, dar deosebit de utilă, în opinia mea. Şi anume :

Atunci când eşti pe hartă şi pui mouse-ul pe un polis propriu, în fereastra în care apare arată nick-ul, alianţa şi punctele respectivului polis, să apară şi grupa din care face parte respectivul polis : atac terestru,apărare terestră, uşoare, bireme, mitice ( sau indiferent cum îşi denumeşte fiecare propriile grupe de polisuri ) .
 

DeletedUser1644

Guest
asta ar cam fi valabila doar la cei ce folosesc premium ..:)

ceilalti nu au grupe,deci implicit nu au ce vedea..:)
 

DeletedUser

Guest
Sigur, da.
În general, cei care au conturi mari, folosesc premium.
Nu cred că s-ar crea dezavantaje.Nu ai premium, nu ai grupe...nu are de ce te deranja propunerea. Ai premium>> grupe>> mai uşor de a vedea de unde să îţi trimiţi suport sau atacuri.
Eu,aşa, în modalitatea actuală, îmi este destul de greu să reţin polisurile de atac sau def. Administrez în acest moment un cont de 170 de polisuri şi, când e nevoie de suport sau atacuri pentru spargere de cuceriri, trebuie să trec prin fiecare polis să văd ce trupe am prin ele, chiar dacă polisurile sunt pe aceeaşi insulă. Aşa, dacă eşti pe hartă şi ai avea acel info direct, ar fi mai uşor de rezolvat o situaţie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sigur, da.
În general, cei care au conturi mari, folosesc premium.
Nu cred că s-ar crea dezavantaje.Nu ai premium, nu ai grupe...nu are de ce te deranja propunerea. Ai premium>> grupe>> mai uşor de a vedea de unde să îţi trimiţi suport sau atacuri.
Eu,aşa, în modalitatea actuală, îmi este destul de greu să reţin polisurile de atac sau def. Administrez în acest moment un cont de 170 de polisuri şi, când e nevoie de suport sau atacuri pentru spargere de cuceriri, trebuie să trec prin fiecare polis să văd ce trupe am prin ele, chiar dacă polisurile sunt pe aceeaşi insulă. Aşa, dacă eşti pe hartă şi ai avea acel info direct, ar fi mai uşor de rezolvat o situaţie.

Dar nu e mai usor sa iti treci in fata la orase o litera astfl stii direct ce fel de oras ai
Desigur tactica sta te costa,un adversar bun isi da seama imediat de tipul oraselor pe care le detii dar pana la urma mai conteaza asta la 170 de orase?

Pro oricum...daca tot au destabilizat jocul cu injumatatirea la recrutare de ce sa nu bage si asta......

Pacat ca jucatorii cu fara premium joaca degeaba nu au nici o sansa impotriva la jucatorii premium
 

DeletedUser

Guest
Dar nu e mai usor sa iti treci in fata la orase o litera astfl stii direct ce fel de oras ai
Desigur tactica sta te costa,un adversar bun isi da seama imediat de tipul oraselor pe care le detii dar pana la urma mai conteaza asta la 170 de orase?

Pro oricum...daca tot au destabilizat jocul cu injumatatirea la recrutare de ce sa nu bage si asta......

Pacat ca jucatorii cu fara premium joaca degeaba nu au nici o sansa impotriva la jucatorii premium

M-am gândit și la varianta asta, de a ,,însemna'' întrun fel polisurile. Dar opțiunea prezintă dezavantaje. Eu, după un atac masiv lansat - sau chiar în timp ce trupele sunt pe drum- modific denumrile polisurilor , pentu deruta adversarului.

În ceea ce privește afirmația ta referitoare la șansele unui jucător fără premium ( asta off topic), te contrazic. Eu niciodată nu am băgat bani în acest joc și am fost în topuri, fără probleme.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus