Adio Epsilon!

DeletedUser

Guest
Salt tuturor,

Iata ca a venit momentul sa numaram invers, inca 28 zile si serverul cel mai patimas (dupa opinia mea) se va inchide.
Am cunoscut oameni frumosi, caractere deosebite, am legat prietenii, am iubit, am urat, am fost tensionati dar am avut si satisfactii....Desigur si insatisfactii...

Haideti sa incercam sa ne aducem aminte numai de lucrurile bune si frumoase, sa le scriem aici...de competitiile acerbe, incrancenarea atacurilor, sincronizari, nopti nedormite, zeci de mii de mesaje si taste apasate...

Mi-a facut placere sa joc alaturi de o alianta extraordinara, care a iesit in evidenta prin valoarea "inamicilor".Fara inamici de exceptie, nu am fi putut progresa atat de mult...
Nu nominalizez, probabil vom face un topic separat pentru asta, dar nu am decat cuvinte de lauda pentru majoritatea caracterelor puternice aflate in spatele personajelor si nickurilor noastre de pe Epsilon.

Va multumesc tuturor!
 

DeletedUser

Guest
te salut maestre glome,da, o lume acerba....cu multe valori!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11531

Guest
da, de data asta a venit momentul si trebuie sa ne recunoastem cu totii invinsi! pot spune ca a fost un joc atat cat se poate de bun, dar frumos.... cu bune si mai putin bune uneori chiar si cu emotii dar am ajuns la final, chiar si in ciuda faptului ca ultimul an pentru mine a fost destul de linistit, asta ca sa scot din mine si " putina gelozie" fata de cel mentionat mai sus care a dus si probabil ca o sa duca lupta pana in ultimul minut din "viata" lui epsilon! ...... insa, ..trebuie sa ne amintim cu drag vremurile lui 2010 si 2011, din punctul meu de vedere atunci s-a scris istoria! acum deja se joaca la alt nivel si poate chiar si pierderea mai multor orase nu mai e o catastrofa!
una peste alta .. cam asta a fost!...... o sa ne aducem aminte cu placere la o bere sau un "cico" de emotiile traite pe epsilon... pana atunci sa ne gandim la o lume noua sau la o pauza meritata fara "grija unor atacuri"!
si cum spune "tatal lor".. o lume cu multe valori care au luptat zi si noapte, si cu o dezamagire spun ca unele au parasit epsilonul mult prea devreme.. poate prea devreme.. si pun si un exemplu.. dinnot.. nu am colaborat foarte mult cu el, dar nu avea somn sa nu "inventeze" el ceva benefic pentru grepolis!
o seara buna, epsilon inca traieste si o sa traiasaca in mintea noastra!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6468

Guest
mie mi se pare ca isi bat joc de noi adminii si moderatorii sh toti...pierdem atata timp pe un joc pe o lume..si ei o inchid...sa va fie rusine
 

DeletedUser7909

Guest
Lumea eroilor si a frumosilor invinsi. Si uneori a eroilor invinsi:). Posesoare a celei mai spectaculoase faune de playeri, dinamica, un spectacol pe care in momente de restriste l-am numit circ :))
E lumea pe care eu am pierdut-o, am cautat-o si nu am mai regasit-o. Ramane lumea nostalgiilor mele si imi place sa cred ca nu sunt singura persoana care o vede astfel .
Si desi nu a fost o poveste fara sfarsit, sper ca toti sa traim fericiti pana la adanci batraneti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5314

Guest
si asa se mai inchide o lume ... asa a fost si pe celelalte am incercat sa facem imposibilul posibil dar eforturile de ultim moment sunt in zadar...regretele ca finalul a venit mai devreme decat ne asteptam dar macar eu unul stiu ca am intalnit oameni cu bunul simt si care isi merita tot respectul pentru ca au ajuns pana aici si ca au reusit sa se impuna in multe situatii care pareau imposibile
 

DeletedUser4831

Guest
iata mesajul meu de adio, din epsilon, catre admini:

buna seara norbit,
in seara asta am parcurs grepostas-ul pentru romania. ce am constat cu placere:
dintr-un total de 21 de lumi,10 sunt inchise, 5 lumi(439-685juc.)vor fi inchise in curand,lumea epsilon-inchisa abuziv de voi(ATI INCHIS-O LA 312 JUC.ACTIVI INCA),5 lumi (cu doar min 1300 juc).
intrebare:
pai, domnule norbit, ce rol mai aveti voi, daca(pana la viitorul craciun)vor ramane doar 5 lumi active?
raspuns:
veti avea acelasi rol: acela de a racola din randurile jucatorilor oameni de doi bani(******* si ******), de a citi mesajele personale intre jucatori si forumurile aliantelor,de a nu raspunde direct si cinstit unor probleme majore, de a inchide sau suspenda conturile unor jucatori care au curajul de a va spune adevarurile pe fata.
sau, mai ramaneti doar pentru inregistra o mica para a vreunui ******** care se crede imparatul cinstei si adevarului?
ca pana acum voi, cei cu state mai vechi, ati fost doar militienii de serviciu, platiti din germania de vreun bogatas scapatat!
colegul nostru just horia ne-a transmis monologul surzilor cu voi. demult nu am mai citit un tichet atat de logic(al unui jucator vechi), plin de un misto rafinat la adresa voastra, plin de adevaruri care sunt perfect valabile. adevarul lui devine si adevarul meu:sunteti ipocriti si mincinosi.toata stima pentru el si cei asemenea lui.
de-a lungul timpului, atunci cand m-am luat de voi(avand dreptate sau gresind) mi-ati inchis nenumarate conturi pe mai multe lumi ! si asta doar pentru ca va aratam lacheismul, ipocrizia, lasitatea si comportamentul vostru de militieni agricoli.
am trecut peste toate abuzurile voastre, peste indiferenta si comoditatea voastra suburbana. e adevarat ca de multe ori v-am jignit pe fata. am gresit. trebuia s-o fac cu perdea.pentru ca prin indiferenta si comportamentul vostru ati dovedit ca in zadar cautam dreptate la voi.am gresit.cu totii.mai ales noi , jucatorii.
suntem aproape de inchiderea lumii epsilon, pe care voi ati inchis-o abuziv, ilegal. daca mint eu, scuze. dar pana acum, vorba lui horia, voi sunteti mincinosii.
sa nu va supere aceste randuri. ele sunt pararea mea despre voi, dupa aproape 3 ani. o parere foarte proasta, care imi lasa un gust amar, care imi provoaca o greata de detinut intr-o puscarie condusa de militieni. v-ati ascuns mereu in spatele unui regulament care este pentru voi ca o biblie. insa pdv. uman, va comportati sub zero. de aceea v-am dat aproape mereu calificativul de: foarte slab. si acest calificativ este prea mult pentru voi.
daca veti considera ca nu am dreptate si va jignesc, inchideti lumile in care joc, razbunati-va.
daca ,insa, veti rumega mai bine acest tichet, veti realiza ca el se doreste a fi un semnal de alarma pentru voi si pentru cei pe care ii veti instrui sa va urmeze, necrologul vostru, al modului in care comunicati cu jucatorii.
din partea mea primiti 0 la capitolul comunicare. din partea noastra primiti 312 la capitolul:"sa nu ajungi ca voi".de fapt, pentru noi nu existati, pana cand nu veti dovedi contrariul acestor randuri si nu veti contracara logic si realist calificativele pe care vi le dam.sincer, nu vad pe niciunul dintre voi capabil, intelectual, sa faca acest demers.
voi ramane in lumea achilles. asta ,daca nu imi veti inchide si acel cont, din oftica si razbunare prosteasca.
domule norbit, iti doresc dumitale si militienilor dumitale noapte buna. dar nu mai buna ca noastra.
pana la proba contrarie, cu respect(inca) pavel.

baieti, daca v-a placut, dati-l va rog si la toti membrii vostri din alianta.
cu drag, pavel
ACEEST MESAJ NU E SCRIS DE MINE, DATI MAI DEPARTE LA TOATA LUMEA

- - - Updated - - -

ramas bun lumea draga Epsilion prima lumea in care am avut experienta uimitoare in reusinta mea pe care am avut in aceeasta lume, aici se incheie la doar 312 membri inca activi ati decizi sa il inchideti nu este corect ceea ce faceti treabea vostra ce faceti doar nu e corect veti pierde foarte multi jucatori in aceest joc plus si pe mine daca faceti asta, si eu imi anut retragerea definitiva in acest joc din motiv: inchiderea aceestei lumi
si vreau sa multumesc altiante PreToRieNii si ULP Sarmizegetusa Regia pentru ce au facut pentru mine plus ca am facut multi prieteni

LA REVEDERE SI BAFTA MAI DE PARTE
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Atat conditiile de inchidere a unei lumi cat si termenul de deschidere a uneia noi au fost hotarate la nivel global de catre dezvoltatorul jocului INNO Games si au fost prezentate astfel incat toti jucatorii sa le cunoasca. Le gasiti facand click aici. Intelegem frustrarea unor jucatori legata de inchiderea lumii Epsilon, unii dintre acestia nereusind sa isi incheie toate "socotelile" de pe harta, dar acuzele la adresa echipei de aministrare, oricat de multe si de jignitoare ar fi, nu vor anula cursul evenimentelor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
"Numărul de jucatori activi pe care l-am stabilit ca minim este de 300 de jucători activi. Un jucător activ în acest caz este un jucător care se conectează pe contul lui cel putin o data pe luna.

În cazul în care numărul de jucători activi scade sub 300, o numărătoare inversă va fi iniţiată, care durează o lună."

Cu accentul pus pe "activi" a carui traducere se gaseste in primul paragraf.
 

DeletedUser4831

Guest
Atat conditiile de inchide a unei lumi cat si termenul de deschidere a uneia noi au fost hotarate la nivel global de catre dezvoltatorul jocului INNO Games si au fost prezentate astfel incat toti jucatorii sa le cunoasca. Le gasiti facand click aici. Intelegem frustrarea unor jucatori legata de inchiderea lumii Epsilon, unii dintre acestia nereusind sa isi incheie toate "socotelile" de pe harta, dar acuzele la adresa echipei de aministrare, oricat de multe si de jignitoare ar fi, nu vor anula cursul evenimentelor.
eu am spus doar parerea ca nu e corect. Ca in optiunea clasamentul general scrie ca mai sunt 312 jucatori activ iar in regulament scrie ca numaratoarea inversa incepe de la sub 300 de jucatori dar este 312 si inca nu ar trebui sa sa inceapa aceeasta numaratoare inversa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In clasament scrie cate conturi exista pe lumea respectiva, nu si cat sunt de active acestea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Pai, nu era o regula care spunea ca daca nu te loghezi timp de 14-21 de zile pe o lume, se sterge contul? Sau aici nu se aplica?
 

DeletedUser

Guest
Durata de stergere a unui cont variaza intre 12 si 42 de zile.
 

Mr Jack

Super Moderator
Ce nu s-a inteles de unii desi li s-a spus este ca nu sta niciun admin, nici sa verifice cati jucatori activi sunt, nici sa inchida lumi de joc, asta se intampla automat in momentul in care serverul detecteaza doar 300 de conturi care s-au conectat in ultimele 30 de zile.
 

DeletedUser5314

Guest
lumea se va inchide oricum,orice ati face....puteti scrie o multime de mesaje regulile is bine stabilite asa ca mai degraba ati incepe multumirile aduse colegilor care v-au ajutat in acest timp si sa sperati ca veti mai intalni asemenea oameni si pe alte lumi daca veti juca ca e greu de inlocuit posturile pe care le pierdeti acum...
e pacat la acest joc ca se promoveaza luptele inca de la inceput si cand intri in ele esti cuprins de incredere si multe altele de genul acesta iar iesirea din ele se vede ca e destul de grea...oricum pe atunci adica la inceput nici nu stiam termeni astia 300 jucatori si pe urma se inchide nici macar voi nu stiati cum venea exact treaba aici...la fel a fost si cu minunile si poate au mai fost ele dar nu am bagat de seama.
Ideea e ca noi jucatorii avem un alt principiu asupra unui razboi pe care l-am capatat tot cu ajutorul echipei grepolis care a incurajat acest lucru si foarte urat din partea lor ca l-au modificat cu minunile astea ca timpul lumii sa se injumatateasca chiar si mai bine,pentru a scoate profit cu o noua lume,parerea mea.
p.s daca nu erau minunile epsilonul nu ajungea la aceasta etapa(ex alianta ghost division dupa ce au terminat cele 7 minuni cati au mai ramas oare?;deci lumea mai tinea acum dar profitul e profit pana la urma) asta a fost parerea mea inca de la pierderea primei mele lumi de joc.
In final ramane doar dezamagirea,iar ca realizari:prietenii si cam atat, la revedere si spor la joc pe celelalte lumi.
 

DeletedUser7909

Guest
daca veti considera ca nu am dreptate si va jignesc, inchideti lumile in care joc, razbunati-va.
Dar ce avem noi aici? O intreaga teorie a conspiratiei ! Adminii astia, niste sadici, niste calai, niste facatori de rau! Sunt in stare sa inchida o lume pentru ca unul a reusit sa injure mai mult decat ceilalti.
Voi va auziti? Nu e nimic mai patetic decat cel care isi motiveaza infrangerea prin laitmotivul maleficului admin, ala mic, negru, cocosat eventual, localnic al unei hrube intunecose, care se pune in calea destinului virtual al Eroului facator numai de bine, pilda a vitejiei si a moralitatii. Cand o sa intelegi ca sunteti niste importanti intr-o mare de alti importanti si asta va reduce la niste oarecare???? Ca mai sunt si altii ca voi, plini de dreptate (subiectiva sau fantezista) si injurii, incapabili sa vada mai departe de propriile interese promovate ca adevar absolut? Ca adminul este scuza cea mai la indemana si cea mai usor de sustinut (pentru ca nu poate fi verificata) pentru motivarea unui ESEC? Este deja obositoare si mult prea lipsita de originalitate.
Eu m-am plictisit! De jucatori care se cred buricul pamantului pentru ca intr-un moment de "eroism" verbal si-au bagat, si-au scos, sau au pomenit de o mama nevinovata, iar acum cred ca le-au fost montat camerele de luat vederi de la bac pe nemaivazutul lor cont si o lume intreaga va fi eradicata in numele sau.

Este o parere pe care mi-o asum si mi-o sustin. Nu este adresata cuiva in mod particular, ci nenumaratelor si sacaitoarelor "victime ale sistemului".
Thread-ul acesta a fost conceput ca sa ne amintim de Epsilon, de momentele frumoase sau de cele nu atat de frumoase, pe care niste oameni cu intelepciune ar trebui sa le priveasca acum cu amuzament.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asaaaa, deci s-a reusit bagarea piciorului incaltat cu gheata pe a carei talpa musteste glodul si in acest topic. In cazul in care nu s-a observat, numele ei nu este "Daca vrei sa scuipi echipa Grepolis Romania intra aici" sau "Ghici cine e X-ulescu" ci "Adio Epsilon" asa ca ori va conformati si ramaneti on topic ori nu mai postati deloc!!! X(
 

DeletedUser

Guest
Indeed. O lume cu totul deosebita cu lume deosebita, cu jucatori experimentati si jucatori noi alaturi de care am mers mai departe, persoane pe care nu le voi uita niciodata.
Va salut campionilor si multumesc echipei Grepolis pentru faptul ca faciliteaza acest mediu de socializare si de distractie!

Epsilon, o lume a inceputurilor... :)

Regards,
Mega.
 

DeletedUser1411

Guest
Pentru ....amatori!
Ca de obicei, reusiti sa "pangariti" toate temele frumoase cu spam-ul vostru de...2 lei si 50 bani.


Pentru epsilonienii ramasi pana la sfarsitul lumii..ce pot sa le spun?..
Ca au parte de toata admiratia mea, a unui simplu muritor, ca mi-a facut o placere deosebita sa fac parte din lumea lor...si ca, evident, regret amarnic ca nu am avut puterea de a ramane alaturi de ei..pana la sfarsit!
Sunt sigura, ca desi, la un moment dat, ne vom mai intalni pe alte lumi, nici una nu se va compara cu Epsilon.

Va multumesc ca existati, epsilonienilor!
 
Sus