Activitate jucatori si altele!

DeletedUser

Guest
Salut !

As avea o propunere foarte buna dupa parerea mea pentru aliante . Daca ati jucat Ikariam ati vazut ca acolo la mrmbrii aliantei sunt niste beculete rosii si galbene ( cand e beculet rosu inseamna ca jucatorul respectiv nu este online iar cand este galben inseamna ca este online in timul acela ) . Asta ar ajuta extrem de mult comunicarea in alianta si sprijinul intre membri , pentur ca am sti la cine sa cerem ajutor daca suntem atacati .

Deci in concluzie propunerea mea suna asa : Sa fie ceva care sa ne arate cine este online si cine nu este online in timpul prezent in alianta .



Pro . Mi se pare foarte buna ideea si foarte mult asemanatoare cu cea propusa de mine acum o ora . Va rog sa va uitati peste ea . Topicul se numeste :
Activitate in aliante
si se refera la a arata cand sunt membri on in alianta si cand off .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buline pentru activitate

Propun ca in dreptul jucatorilor dintr-o alianta sa apara o bulina de diferite culori care sa arate cat de activ este jucatorul precum la triburile.
Daca jucatorul a intrat zilnic sa fie bulna verde,daca nu a intrat de 2zile sa fie galbena,daca nu a intrat de mai mult de 3 zile sa fie rosie.
Asa se poate face diferenta mult mai usor dintre jucatorii activi si cei inactivi.
 

DeletedUser

Guest
Daca foloseai functia de cautare pe forum , ai vedea ca esti al saselea sau al saptelea care propune asta.
Multi nu sunt de acord cu aceasta idee, deci nu mai deschideti topicuri aiurea.
 

DeletedUser

Guest
PrO100% idee buna.... si eu sunt sef de alianta si mi-e destul de greu cu cei inactivi...........
 

DeletedUser

Guest
Ei bine...este bunicica ideea..
Dar acuma daca ne aducem aminte din toate jocurile cate ceva o sa ne injure alti ca i-am copiat...Veniti cu ceva original,macar daca schimbai culorile de la "beculete"....
 

DeletedUser

Guest
In momentul de fata ca lider al unei aliante, singura varianta de a vedea pe cineva cat este de activ, este aceea de a trimite un mail si a observa deschiderea plicului.

Tot aceeasi metoda se poate aplica si vecinului pe care vrei sa il farmezi si vezi in clar inactivitatea lui.

Deci orice bulina rosie, verde, albastra poate fi utila sau inutila in cazul de fata :) dar cu numarul de zile de inactivitate sunt si eu de acord sa se implementeze cel putin cu o optiune de a putea vedea acest lucru macar liderii aliantei.
 
Sus