Accesare administrare forum

  • Autor subiect DeletedUser1684
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1684

Guest
stiti ce mi se pare cam foarte prostesc...?va spun eu ce anume...faptul ca un moderator de forum la el in alianta nu are niciun fel de acces la administrarea forumului...daca un moderator de foruma re dreptul aspra unui forum de ce sa naiba si dreptul de a avea acces la administrarea forumului...adica mi se pare total stupid sa trag mereu de maneca un lider sa ii spun sa mai faca inca o rubrica...atunci rolul meu care este...? sa stau pe post de castravete ori ce...? sincer acum...ce sens mai are mdoeratorul fara acces la administrare forum...?PROPUNEREA MEA ESTE: ca un moderator de forum sa aiba dreptul la administrare forum...cine ma sustine...este o chestiune destul de importanata asa ca n-o ignorati...
 

DeletedUser

Guest
Total de acord.Pana la urma,asta face parte din atributiile unui moderator al forumului aliantei.
 

DeletedUser

Guest
Pro

Asa cum a spus si Alin. , aceasta face parte din atributiile unui moderator al forumului.
 

DeletedUser

Guest
Situatie: un jucator este numit moderator pe forumul intern. Toate bune si frumoase... dar acel jucator nu face parte din conducere, deci nu ar trebui sa aiba acces la forumurile ascunse. Sunt partial PRO, cu conditia ca forumurile ascunse sa poata fi create doar de jucatorii din conducerea aliantei (este suficient ca acea casuta in care se bifeaza optiunea de forum ascuns sa le fie accesibila doar celor care au drepturi de conducator/intemeietor).
 

DeletedUser1684

Guest
bn...cum zice tesisi..d.aca un lider nu da dreptul la forum ascuns unui moderator doar atata sa nu poata sa aiba drept asupra forumului ascuns...dar in rest ar trebui sa poata accesa administrarea forumului...repet inca odata...car emaia este rolul meu ca moderator fara aceasta duntie...? sa zicem ca daca o rubrica are bifat ala cu forum ascuns atunci sa zicem ca nu pot nici sal fac forum zvibil pt toata lumea si nici sal vad sau sal pot prelucra(doar in cauzl in care am acces la forumul ascuns), dar pt restul froumului care este pt toata luema ar trebui sa am tot dreptul sa am acces la administrare forum...cum vam mai spus...e total neplcaut sa trag mereu de maneca un lider sai spun ce rubrica sa creeze si ce descriere sai faca...poate la un moment dat il prind si nervos si eu il sacai cu chestiuni de astea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Și eu sunt de părere că un administrator al forumului intern, un moderator, ar trebui să aibă capacitatea de a putea crea/muta/administra temele.
De acord cu propunerea, cu amendament pentru forumul ascuns.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA!
Forumurile trebuiesc administrate de întemeietor/lider.
Moderatorul moderează.
Şefii..Să şefească. Pe coclauri.
 

DeletedUser

Guest
PRO ! Chiar e nevoie, si nu ar fi singurele drepturi pe care ar trebui sa le aiba moderatorii
 

DeletedUser

Guest
Situatie: un jucator este numit moderator pe forumul intern. Toate bune si frumoase... dar acel jucator nu face parte din conducere, deci nu ar trebui sa aiba acces la forumurile ascunse. Sunt partial PRO, cu conditia ca forumurile ascunse sa poata fi create doar de jucatorii din conducerea aliantei (este suficient ca acea casuta in care se bifeaza optiunea de forum ascuns sa le fie accesibila doar celor care au drepturi de conducator/intemeietor).


Complet de acord,PRO.Sper sa se remedieze...
 

DeletedUser3207

Guest
si eu sunt pro:))

adica ......na......din cauza chestiei astea am ajuns lider ca sa pot face in voie pe forum ce vreau;)

dar e o idee buna......cum ai zis si tu.......nu trebuie sa stai si sa tragi de maneca un lider de fiecare data:rolleyes:.......

iar pentru postarea aia cu ,,poate ca sunt si forumuri ascunse"......imi pare rau dar ca sa ajungi moderator(care nu e de ici de colo) cred ca ai deja acces la forumurile interne:p
 

DeletedUser

Guest
Pro. Sunt de parere ca tesis .Sa aiba acces la Administrare Forum

,dar nu si la forumurile ascunse.Poate sa faca asta daca are s idrept la forumul ascuns.
 

DeletedUser3207

Guest
Pro. Sunt de parere ca tesis .Sa aiba acces la Administrare Forum

,dar nu si la forumurile ascunse.Poate sa faca asta daca are s idrept la forumul ascuns.

da dar tu daca ai fi lider ai face moderator pe cine stie cine care abia a venit in alianta si poate fi spion??????

nu cred asta.........de ex. in alianta noastra am ajuns moderator dupa o luna de rugaminti si de tot tacamaul.........si am ajuns mod deoarece m-au ales membrii maresal........si asa am functia de lider suprem...:p
 

DeletedUser2467

Guest
wow esti lider suprem....cred ca faci ce vrei tu pe acolo...cum te simti????
sterb154.gif
 

DeletedUser

Guest
Ce legatura are modalitatea prin care se impart drepturile intr-o anumita alianta cu faptul ca moderatorii ar trebui sa aibe drepturi de administrare a forumului?

Fiecare acorda cui crede el de cuviinta drepturile in interiorul aliantei. Aici se discuta posibilitatea de a nu mai fi nevoiti sa acordam drepturi de conducator unui moderator, doar pentru a administra forumul :)
 

DeletedUser3207

Guest
Ce legatura are modalitatea prin care se impart drepturile intr-o anumita alianta cu faptul ca moderatorii ar trebui sa aibe drepturi de administrare a forumului?

Fiecare acorda cui crede el de cuviinta drepturile in interiorul aliantei. Aici se discuta posibilitatea de a nu mai fi nevoiti sa acordam drepturi de conducator unui moderator, doar pentru a administra forumul :)

exact asta ziceam si eu.....ca nu ar fi fost nevoie sa devin lider in alianta...... as fi putut sa fiu un simplu moderator si gata.....fara sa mai fiu si lider........


iar faza cu liderul nu este ca sa ma laud,ci ca sa zic ca un moderator pentru a fi cu adevarat un mmod,trebuie sa fie si lider,ceea ce nu prea e corect.....

poate seful aliantei vrea sa te faca moderator,dar pentru asta trebuie sa te faca si lider.......
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus