Academicieni

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Idee:Cand maresti academia primesti 4 puncte de cercetare. ( Cam putin ) ce ar fi sa recrutam in academie "academicieni".

Avantaje : Fiecare academicean sa iti dea cate un punct de cercetare.In plus de asta ( sa nu terminam prea repede toate cercetarile ) sa se adauge alte 3 cercetari care sa ceara 50-100 puncte de cercetare.

Dezavantaje: Daca esti atacat academicieni vor muri ( si vei pierde acel punct de cercetare oferit de ei ) daca aparatorul nu are o armata care sa ii apere.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu daca ai citi wiki-ul...deci ai maxim 120puncte de cercetare si mai poti primi 12 daca contruiesti biblioteca.Dar faza urata e ca nu poti cerceta tot ce e in academie. Las' ca e mai bine sa fie dificil decat mai usor...avem si noi putina distractie :D
 

DeletedUser

Guest
Idee:Cand maresti academia primesti 4 puncte de cercetare. ( Cam putin ) ce ar fi sa recrutam in academie "academicieni".

Avantaje : Fiecare academicean sa iti dea cate un punct de cercetare.In plus de asta ( sa nu terminam prea repede toate cercetarile ) sa se adauge alte 3 cercetari care sa ceara 50-100 puncte de cercetare.

Dezavantaje: Daca esti atacat academicieni vor muri ( si vei pierde acel punct de cercetare oferit de ei ) daca aparatorul nu are o armata care sa ii apere.

cine a zis ca termini prea repede cercetarile?
Daca mai tin eu minte bine, de pe la nemti - uele cercetari iau 4 puncte de cercetare, altele 8 puncte de cercetare samd.
In concluziune si prin urmare cercetarile din academie nu le termini pe un singur polis.
Trebuie sa iti faci o strategie, astfel incat sa stii ce e vital pe primul polis, si ce poti sa amani pentru al doilea polis.
Eu parca asa tin minte. Blaandy corecteaza-ma daca gresesc
 

DeletedUser

Guest
Corect ar fi ca fiecare polis sa beneficieze NUMAI de ce s-a cercetat in academia lui (si poate asa si este). Academicienii ar da posibilitatea sa faci toate cercetarile intr-un polis, deci CONTRA IDEII.
 

DeletedUser

Guest
ok atunci nu cred ca vor aparea alte idei pro deci asta este oricum ati dat explicati bune
 

DeletedUser

Guest
Contra !:mad:

Jocul devine prea complicat ... nu il vor mai juca multi
 

DeletedUser

Guest
RE:Nu!!!!

Ideea cu academicieni e luata de la un joc ikariam pe care il joaca un vecin e putin diferita adr tot pe sistemult asta merge din cate am inteles de la el numai ca nu iti mor academicienii si nu pierzi puncte in rest totul se potriveste
 

DeletedUser

Guest
Mai din cate am inteles in academie certecezi trupele si poti mari lvl lor nu? daca este asa nu ai nevoie de multe pct de cercetare pentru ca faci un sat de atac unu de aparare :D
 

DeletedUser304

Guest
E destul de aiurea dupa parerea mea sa recrutam in Academie "academicieni" .
Deci contra!
 

DeletedUser

Guest
E aiurea mai ales, ca atunci cand te ataca cineva sa iti pierzi din academicieni. Cand o sa ai 20 de atacuri pe tine, o sa iti moara toti si ramai doar cu spadasini :))
 

DeletedUser

Guest
total contra.in plus ferma la nivelul maxim are cam 3000 locuri.nu prae ai loc de armata,dar inca de academicieni :)
 

DeletedUser

Guest
Andrew, el probabil se referea ca, cu fiecare upgrade al academiei iti recruta si niste academicieni dar fara sa fie socotiti in populatie...
 

DeletedUser

Guest
Andrew, el probabil se referea ca, cu fiecare upgrade al academiei iti recruta si niste academicieni dar fara sa fie socotiti in populatie...

E aiurea mai ales, ca atunci cand te ataca cineva sa iti pierzi din academicieni. Cand o sa ai 20 de atacuri pe tine, o sa iti moara toti si ramai doar cu spadasini

1.La asta ma refeream....

2.Daca ai armata nu ii vei pierde...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus