Abdera - Lumea greilor

NoobFromRo

Stie Tot
Mars.
Iar vrei sa postez din nou ceea ce ti-a zis Alex si dupa ala?
Mai bine CULCAT!
Vezi ca luni mergi la scoala si ai si bac, lasa-te si invata.
Ești mult prea prost ca să ți răspund, dar totuși o sa o fac
Ești un ratat , mai mic decât mine la varsta (din ce am vb cu sor'ta Loredana 16 17 ani parca)care postează chestii naziste de cel mai prost gust ,injura ca la ușa cortului și pupa în cur jucători pe un kkt de joc, pe scurt , o cauza pierduta
Ar fi multe de zis despre cât de retardat esti dar dacă te baga lumea prea mult în seama , ți se urca la cap și faci mai rău, ajungi dracu la terapie intensiva și I pacat

Singurul sfat pe care ți l dau , doar pt ca ma înțeleg bine cu sor'ta, e sa ți vezi de treaba ta pana nu ajung niște poze la Loredana și implicit la ma-ta sa iasă cu scântei ;)
 

Gymus

Membru activ
Pe revolta... bagi revolta..ala doarme 6-7 h , se trezeste..cere sprijin de la alianta. Daca alianta ta nu ataca (la secunda)nu iei orasul... la asediu..bagi nava..cand se trezeste ala dupa 6-7 h orasul e blindat..e simplu. E parerea mea , posibil sa gresesc.
 

IndeedWise

Membru
Pe revolta... bagi revolta..ala doarme 6-7 h , se trezeste..cere sprijin de la alianta. Daca alianta ta nu ataca (la secunda)nu iei orasul... la asediu..bagi nava..cand se trezeste ala dupa 6-7 h orasul e blindat..e simplu. E parerea mea , posibil sa gresesc.
Ai dreptate, din punctul asta de vedere, insa dificultatea de pe asediu nu consta numai in lucru asta...De exemplu, pe asediu trebuie sa incadrezi atacuri la secunda inainte si sprijin la secunda dupa... caci ala o poate sparge atat prin atac cat si prin deff... daca are alarma on, bineinteles..
@Gymus este frumos si asediul, mie personal imi plac amandoua...
 

CaponeM

Stie Tot
Pe revolta... bagi revolta..ala doarme 6-7 h , se trezeste..cere sprijin de la alianta. Daca alianta ta nu ataca (la secunda)nu iei orasul... la asediu..bagi nava..cand se trezeste ala dupa 6-7 h orasul e blindat..e simplu. E parerea mea , posibil sa gresesc.

Păi aici e diferența dintre asediu si revoltă.. pe asediu, daca dormi, te iau băieții pe sus :))))
 

colinw

Membru activ
mie imi place ma.i mult revolta dar sa am cu cine juca....altfel nu joc.....daca se face o echipa buna intru.....sa le dam peste nas la mafioti
 

Gymus

Membru activ
Ai dreptate, din punctul asta de vedere, insa dificultatea de pe asediu nu consta numai in lucru asta...De exemplu, pe asediu trebuie sa incadrezi atacuri la secunda inainte si sprijin la secunda dupa... caci ala o poate sparge atat prin atac cat si prin deff... daca are alarma on, bineinteles..
@Gymus este frumos si asediul, mie personal imi plac amandoua...
Eu numai pe asediu am jucat.
 

tages0rin

Membru activ
Va traduc, se pare ca totuși vorbiți împreuna și va înțelegeți separat.
Gymus susține ca e mai grea revolta dpdv al avansării prin cuceriri. Dacă vreți sa cucerești un jucător cât de cât activ, nu poți fără acțiune organizata pe furie, sau fără acțiune masiva de alianța. Pe asediu “ciupești” mai ușor dacă doarme Ala primele ore de asediu.
cred ca e absolut logic ce a zis.
Cei care susțin ca e mai greu asediul o spun dpdv aparat orașele. Dormi puțin și nu auzi alarma ești pa cu orașul/orașele. Nu mai spun dacă ești om normal la cap cu viața normala si nu ai cum sa faci fata unui război de fake uri pe granița. Cu toată îmbunătățirea pe partea asta. Unul cu familie și responsabilități căruia nu i sta nimeni pe cont nu are cum sa facă fata unui pierde vara care poate intra la orice cacat de minimal sau fake.
Așadar: in condiții actuale asediul e mai greu pe granița. In condiții ideale revolta e mai grea dpdv individual. Pe asediu când ai multe orașe îți mai poți face si singur o acțiune pana ceri spriiin.
secundele, ca pt unii doar asta înseamnă Grepolis, sunt importate in egala măsura indiferent de sistem.
Tot ce am scris e din experiența personală așa ca e trăit pe pielea mea. Poate mi au scăpat ceva amănunte dar in principiu asta e . Sa va citez: situația nu mai putem schimba. Asediul e mai greu pentru ca așa vor pulifricii (adică aia care stau toată ziua si freacă duda, prin 2011 și eu eram in categorie și dacă ar fii existat aplicația nu ma durea sa intru la orice alarma, deci tot din propria experiența zic).
Va fac un rezumat:
Revolta: Tu ești șeful, intri când ai chef sau timp.
Asediul (granița): Jocul e șeful și tu sclavul lui, intri când vrea el, indiferent ce faci in acel moment.
Asediul in nucleu e undeva la mijloc.
Fara doar și poate cei mai buni jucători de Grepolis sunt in primul rând sclavii jocului, au și ceva finanțe de spart pe joc, și au și suficientă experiența, inteligenta și cunoștințe tehnice de joc.
Oricat de mult am crede ca suntem buni, noi, ăștia f vechi și cu experiența dacă nu îndeplinim toate condițiile, faptic nu suntem așa buni. Uneori am simțit frustrare din cauza asta personal dar tb sa privesc realist. Poți sa fii bun pe anumite situații și in anumite condiții. Dar nu all Game show.
Concluzia finala: dpmdv Asediul e mai greu pentru ca te cere in joc, nu te așteaptă sa intri când vrei tu.
 
Ultima editare:

asdphones

Stie Tot
Nu nu... Revolta este pentru incepatori... Asediul este pentru jucatori adevarati... :)))

Va traduc, se pare ca totuși vorbiți împreuna și va înțelegeți separat.
Gymus susține ca e mai grea revolta dpdv al avansării prin cuceriri. Dacă vreți sa cucerești un jucător cât de cât activ, nu poți fără acțiune organizata pe furie, sau fără acțiune masiva de alianța. Pe asediu “ciupești” mai ușor dacă doarme Ala primele ore de asediu.
cred ca e absolut logic ce a zis.
Cei care susțin ca e mai greu asediul o spun dpdv aparat orașele. Dormi puțin și nu auzi alarma ești pa cu orașul/orașele. Nu mai spun dacă ești om normal la cap cu viața normala si nu ai cum sa faci fata unui război de fake uri pe granița. Cu toată îmbunătățirea pe partea asta. Unul cu familie și responsabilități căruia nu i sta nimeni pe cont nu are cum sa facă fata unui pierde vara care poate intra la orice cacat de minimal sau fake.
Așadar: in condiții actuale asediul e mai greu pe granița. In condiții ideale revolta e mai grea dpdv individual. Pe asediu când ai multe orașe îți mai poți face si singur o acțiune pana ceri spriiin.
secundele, ca pt unii doar asta înseamnă Grepolis, sunt importate in egala măsura indiferent de sistem.
Tot ce am scris e din experiența personală așa ca e trăit pe pielea mea. Poate mi au scăpat ceva amănunte dar in principiu asta e . Sa va citez: situația nu mai putem schimba. Asediul e mai greu pentru ca așa vor pulifricii (adică aia care stau toată ziua si freacă duda, prin 2011 și eu eram in categorie și dacă ar fii existat aplicația nu ma durea sa intru la orice alarma, deci tot din propria experiența zic).
Va fac un rezumat:
Revolta: Tu ești șeful, intri când ai chef sau timp.
Asediul (granița): Jocul e șeful și tu sclavul lui, intri când vrea el, indiferent ce faci in acel moment.
Asediul in nucleu e undeva la mijloc.
Fara doar și poate cei mai buni jucători de Grepolis sunt in primul rând sclavii jocului, au și ceva finanțe de spart pe joc, și au și suficientă experiența, inteligenta și cunoștințe tehnice de joc.
Oricat de mult am crede ca suntem buni, noi, ăștia f vechi și cu experiența dacă nu îndeplinim toate condițiile, faptic nu suntem așa buni. Uneori am simțit frustrare din cauza asta personal dar tb sa privesc realist. Poți sa fii bun pe anumite situații și in anumite condiții. Dar nu all Game show.
Concluzia finala: dpmdv Asediul e mai greu pentru ca te cere in joc, nu te așteaptă sa intri când vrei tu.
 

tages0rin

Membru activ
Nu nu... Revolta este pentru incepatori... Asediul este pentru jucatori adevarati... :)))
Îți răspund ca și cum nu ai fii fost ironic. Pentru începători, plecând de la presupunerea mea spontana, aceea ca un începător ar fii un puști cu timp pe mâna nelimitat, ( greu de crezut ca un tata cu doi copii se apuca de Grepolis :))) in 2022) , ar fii recomandat asediul. Ce plm are de făcut toată ziua, decât sa stea după pulifrici, atacuri cu 10 praștii, alarme sa testeze viața bateriei, etc. Chiar nu s ironic, plus ca sunt șanse clar mai bune sa învețe jocul la secunda fiind nevoie mai des un pic pe asediu. Invata si trupele mai repede. Pe revolta nu invata decât sa atace sau sa se apere in prima faza, depinde in ce tabăra Nimerește . Jocul a ajuns f complex si sunt multe de învățat așadar asediul e recomandat. Revolta pt mai târziu când stăpânești bine tehnic jocul si vrei liniște.
Dar sa știi ca jucătorii adevărați, aia de am zis de ei in postarea lunga, chiar sunt pe asediu mai mulți. Din aceleași motive poate, noi doi nu intram in categorie, stai liniștit. :)). Dar am și un feeling ca nici nu ne încurca prea mult in a ne juca așa cum vrem și putem.
 

asdphones

Stie Tot
Eu ziceam ca revolta e pentru incepatori ca asa am citit mai sus... Pune la plusuri la asediu ca ai parte de injuraturi noi in fiecare zii de la copii al caror tata puteai fi lejer :)))

Îți răspund ca și cum nu ai fii fost ironic. Pentru începători, plecând de la presupunerea mea spontana, aceea ca un începător ar fii un puști cu timp pe mâna nelimitat, ( greu de crezut ca un tata cu doi copii se apuca de Grepolis :))) in 2022) , ar fii recomandat asediul. Ce plm are de făcut toată ziua, decât sa stea după pulifrici, atacuri cu 10 praștii, alarme sa testeze viața bateriei, etc. Chiar nu s ironic, plus ca sunt șanse clar mai bune sa învețe jocul la secunda fiind nevoie mai des un pic pe asediu. Invata si trupele mai repede. Pe revolta nu invata decât sa atace sau sa se apere in prima faza, depinde in ce tabăra Nimerește . Jocul a ajuns f complex si sunt multe de învățat așadar asediul e recomandat. Revolta pt mai târziu când stăpânești bine tehnic jocul si vrei liniște.
Dar sa știi ca jucătorii adevărați, aia de am zis de ei in postarea lunga, chiar sunt pe asediu mai mulți. Din aceleași motive poate, noi doi nu intram in categorie, stai liniștit.
 

tages0rin

Membru activ
Eu ziceam ca revolta e pentru incepatori ca asa am citit mai sus... Pune la plusuri la asediu ca ai parte de injuraturi noi in fiecare zii de la copii al caror tata puteai fi lejer :)))
Știu de ce ai scris. Știu ca Ivan așa considera, e problema lui. El dacă vrea sa joace cu adevărat (adică și niște aur consumat pe event și sa stea doar pe contul lui sa nu piardă timp la alții) chiar intra in categoria celor f f buni. Pana s o însura și el. Pe urma îl asteptam la boșorogi.
Oricum in condiții ideale și civilizate, pe asediu cu zid 0 și cu alarma nu e exagerat de greu sa joci. Sincer dacă te gândești puțin lași orașul gol aia e dacă încearcă sa ți prindă trupele. Revolta nu ți permite sa lași orașul gol și aia e. Îți tb mereu armate pe granița. Deci devine complexa treaba. Sigur, expresia, faci zid 25 și blindezi, am văzut o des utilizată. Dar tb sa vezi și de unde blindezi, îți rămâne armata sa și ataci ? Etc etc
Totuși nimic din aceste calcule nu o face sa fie mai grea decât asediul unde efectiv rămâi fără orașe in 5 h dacă dormi sau te distrezi. Eu as Pune o mai frumoasa ca si necesitate in gândire și implicare masiva din partea tuturor pe acțiunile colective.
 
Ultima editare:

Anubis.K

Stie Tot
Aliante de pe asediu au mai fost pe revolta si au castigat, dar aia de pe revolta nu au venit niciodata pe asediu, sau daca au venit joaca la David "sa faca gold" :)))))))))))))))
 

RAGNARAR.

Stie Tot
A revenit zeul tineti va :)))

deci sunteti asa fraieri 72hr am baut si m am spart in gura la mare si nu ati fost in stare sa mi spargeti o trupa sau sa mi luati un oras .
 
Sus