4 propuneri: transfer, fuziune, anulare limita alianta si aplicatie

  • Autor subiect DeletedUser1684
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1684

Guest
cele 4 propuneri sunt:
1)tranfer: vreau sa propun ca daca un jucator este intro alianta si vrea sa merga in alta sa poate sa ca in loc s aiasa din alianta si sa reintre la loc in alta sa fie o optiune de transfer...adica de exemplu daca are o invitatie de la alata in loc sa iasa si sa intre in cealalta sa o accepte si in acest fel sa aiba loc tranferul...

2)fuziune: cand are loc o fuziune intre aliante in loc sa iasa toti membrii si sa primeasca toti invitaii si tot asa sa existe o optiune la lideri (un buton) "fuziune" cu alinta "X"...asa s-ar scuti o gramada de timp pierdut si chair membrii...

3)anulare limita alainta: stiu ca sa propus tocmai limitarea de locuri in alianta si sa si implementat dar poate ar trebui anulatata aceatsa limita...tot ce sa intamplat cu aceasta limtia a fost sa creeze "imperii" si academii...nu vad de ce atatea complicatii...si tocmai de aceea ar si folosi la fuziuni...

4)aplicatie: in loc ca unii jucatori sa astepte invitatii ar trebui sa aiba o optiune de aplicatie la fiecare alianta in care sa seauto-invite chiar...bineinteles ca liderii sa permita blocare sau deblocarea acestei optiuni...si sa apara la clasament inca o rubrica in care sa para acest buton in care sa fie "aplicare la aceasta alinata" , iar inc az ca liderii nu permit acest lucru sa fie trasa o linie ("-") sau sa spuna "nu se pot face aplicatii la aceasta alianta" sau lucruri de genul...
 

DeletedUser

Guest
1. Nu vad rostul, putem da doua click-uri in plus.
2. Daca doua aliante fuzioneaza (in modul in care ai spus tu) inseamna ca una va fi desfiintat. Membri ei pot venii in noua alianta sau pot pleca in alta. Nu poti obliga un membru sa vina in acea alianta.
3. Sunt o mare gramada de motive pentru care este aceasta limita; cel mai important motiv este ca foarte multi jucatori de pe toate serverele Grepolis din lume au cerut aceasta limita. Imperiile, aliantele cu o multime de academii nu rezista.
4. Recrutarea membrilor face parte din modul de joc, nu vad de ce ai schimba-o. Daca vrei sa intri intr-o alianta ii poti trimite mesaj unui membru care se ocupa cu asta.

Prin urmare sunt contra tuturor propunerilor.
 

DeletedUser1684

Guest
deci eu am propus simplificare nu modificare moduluid e joc...am spus clar ca "aplicatia" este la alegerea liderilor...iar faz acu fuziunea evident se poate ca jucatorul sa spuna nu fuziunii si prin urmare nu va face parte din acea fuziune deci va ramane pe dinafara...dar daca limita nu este eliminata evident nu se va putea face optiunea de fuziune...iar transferul cu 2 click-uri in plus nu numai la asta ma refeream...ma refeream ca oricum sa se faca o cere de transfer...sa fie o optiune tranfer catre alianta "x" si bineinteles conducere va accepta sau nu acea cerere de transfer...daca transferarea nu aduce conflicte intre jucator si vechea alianta ar fi chair folositoare pt ca in timp ce el asteapta invitatia si mai dureaz apana e online sa si o accepte multi jucatori il tintesc automat si ar face probleme ca apoi se pune problema ca e refugiat, etc ,air cu trnasferul ar intra insatntaneu in cealalta alianta si nar mai exista aceste riscuri...deci ar fi de folos...oricum noua alianta va trebui s afle despre trcutul jucatoruluic are va veni la ei si cu acest transfer nar mai trbeui sa vad nu stiu ce statistici, etc...deci am propus simplificari nu modificare modului de joc...
 

DeletedUser

Guest
are dreptate

in legatura cu butonul fuziune
sa fie disponibil doar pt intemeietor
si in legatura cu limita de jucatori,eu zic ca jucatorii cu punctaj mic sa fie automat dati afara din alianta in urma fuzionarii.
asa mai scapam si de niste inactivi.
nu?
 

DeletedUser

Guest
1.Indiferent, merge și așa cum e și așa cum propui tu.
2 și 3.Pot să râd? Pot? Oricum o voi face :))
4.E singura pentru care sunt de acord, dar numai dacă liderii pot seta anumite criterii de aplicare(puncte și/sau inamici învinși).
 

DeletedUser

Guest
Nu vad restul acestor propuneri.4 suna bine,ca in ikariam.
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord doar cu a doua,cu celelalte nu pt ca nu sunt mare lucru
 

DeletedUser

Guest
Domnilor, cu tot respectul, nu e un sondaj de opinie dacă vă place sau nu sugestia cutărică. Aici se aduc argumente pro și contra.
Recapitulăm:
1.Nu moare nimeni de 2 click-uri în plus.
2&3.Jucătorii vor fi transferați automat întro alianță unde poate nu-și doresc să fie. Limita de membri e utilă, nu ai de ce să depășești limita de membri, o alianță bună oricum se învârte la 60-90 membri.
4.Are potențial ideea, deși am mai văzut-o și prin alte jocuri, dar cosmetizată așa cum am propus ar fi ceva diferit.
 

DeletedUser

Guest
PRO la 4 ..
dar nu sa se auto-invite , asta inseamna ca va intra in ce alianta doreste direct ..
sa se auto invite , dar sa nu accepte el , ci intemeietorul
Atat am avut de zis , PUNCT .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus