2 Conturi

  • Autor subiect Razor Black
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Pe aici se tot vorbeste de mai multi utilizatori care folosesc acelasi cont ... dar totusi , ce se vorbeste despre un utilizator care foloseste mai multe conturi?

Vreau doar sa stiu urmatoarele lucruri.

1.Este sau nu permisa folosirea mai multor conturi pentru un singur jucator , atata timp cat acestea nu au nici o legatura unul cu celalalt (adica , sunt pe aceeasi lume , dar nu fak schimb de materie sau trimit sprijin)

2. Daca nu este permis , atunci care ar fi pedeapsa care se aplica jucatorului respectiv?

Astept un raspuns cat mai repede.
 

DeletedUser

Guest
Trecele la conexiune comuna si nu se intampla nimic atat timp cat nu interactioneaza intre ele!
In mod normal este interzis ca un jucator sa aibe mai multe conturi si daca este dovedit ca exista un singur utilizator se da ban!
In cazul tau e autodenunt:) ,cred ca scapi doar cu unul intreg ,pe care ai sa mai poti juca,dar daca spui ca soacra-ta e pe celalalt si vecina de la scara B pe al 3-lea..cred ca e ok >:p
 

DeletedUser

Guest
:)) imi place cum gandesti , insa tin sa te anunt ca nu am doua (nici trei , nici cinci , nici zece ) conturi :) , si ca pot fi verificat cu orice , se va dovedi ca nu am doua conturi

Eu am intrebat pentru ca am un "model" la mine in alianta ... si trebuie sa aflu ce si cum ( sa stiu daca se mai intoarce sau nu ) pentru a putea fi inlocuit.
 

DeletedUser

Guest
Daca a fost banat ,e clar ca au interactionat conturile:)
se va intoarce cu un sigur cont ,si ala il va alege el care.....sper sa nu ma insel asupra procedurii de debanare pentru multicont!
 

DeletedUser

Guest
stiam ca are 2 conturi ... si tocmai de aceea vreau sa stiu daca se poate intoarce in vre-un fel :)

Este 100% ca se va intoarce cu unul din conturi la alegere?
 

DeletedUser

Guest
daca a fost blocat pt multicont se va intoarce cu unu din conturi , acesta il va alege el in urma discutiei din tichet cu adminul
ii va da drumul la un cont (cu ceva pedeapsa ) iar celalat/celelalte raman inchise iar peste vreo 30 zile de la data blocarii se fac fantoma
 

DeletedUser

Guest
daca a fost blocat pt multicont se va intoarce cu unu din conturi , acesta il va alege el in urma discutiei din tichet cu adminul
ii va da drumul la un cont (cu ceva pedeapsa ) iar celalat/celelalte raman inchise iar peste vreo 30 zile de la data blocarii se fac fantoma

O mica specificatie vis a vis de ceea ce a spus colegul!
Orasele contului banat definitiv NU vor deveni fantome dupa o perioada fixa(in speta 30 de zile) ci serverul le sterge(conturile) transformand orasele in fantome aleatoriu....am vazut si dupa cateva zile si dupa cateva luni(2-3)!
 

DeletedUser

Guest
serverul sterge conturile ( indiferent ca sunt banate sau nu ) la un anumit numar de zile de inactivitate , inainte era la 14 zile acum undeva la 30 , sunt si conturi care sunt sterse inainte de 30 zile dar trebuie sa tinem cont si de perioada de inactivitate pe care au avut-o inainte de a fi banate
nu te contrazic , insa serverul nu cred ca are functie de stergere aleatorie a conturilor , poate numai daca tine cineva un buton ceva apasat :)
 

DeletedUser

Guest
serverul sterge conturile ( indiferent ca sunt banate sau nu ) la un anumit numar de zile de inactivitate , inainte era la 14 zile acum undeva la 30 , sunt si conturi care sunt sterse inainte de 30 zile dar trebuie sa tinem cont si de perioada de inactivitate pe care au avut-o inainte de a fi banate
nu te contrazic , insa serverul nu cred ca are functie de stergere aleatorie a conturilor , poate numai daca tine cineva un buton ceva apasat :)

am vazut conturi banate care nu se stersesera nici dupa 3-4-5 luni
 

DeletedUser

Guest
insa serverul nu cred ca are functie de stergere aleatorie a conturilor
Tocmai asta este serverul sterge automat conturile inactive dupa minim 14 zile de inactivitate insa nu exista un termen maxim in care acestea se sterg.
 

DeletedUser

Guest
referitor la cele 14 zile m-ai cam bagat in ceata :)
uite un fragment din stil
Am luat în considerare faptul că o lume stagnantă şi inactivă este plictisitoare pentru toţi jucatorii implicaţi. Numărul de jucatori activi pe care l-am stabilit ca minim este de 300 de jucători activi. Un jucător activ în acest caz este un jucător care se conectează pe contul lui cel putin o data pe luna.
inteleg din text ca daca ma conectez pe cont o data pe luna sunt considerat jucator activ , pai daca serverul ma sterge la 14 zile cum mai pot fi eu jucator activ ?
si chiar si pe joc nu se sterg la 14 zile din ce am observat eu
eu nu cred ca putem sa discutam ca nu exista o limita fixa la care sunt sterse conturile , din ce spui tu, tinand cont si de postarea lui stil , inteleg ( daca nu gresesc ) ca un jucator poate intra la 20 zile pe cont fara probleme iar altul care intra la 15 zile poate avea surpriza constate ca are contul sters
am dreptate ?
 

DeletedUser

Guest
Serverul ,:) transforma in prima faza inactivii in fantome dupa MINIM 14 zile cum s-a si raspuns,dar discutia a fost de stergere a conturilor banate si a fantomelor,care ..intradevar nu au o limita superioara,ti-am mai spus ca am vazut conturi (banate) 3 luni!
a un jucator poate intra la 20 zile pe cont fara probleme iar altul care intra la 15 zile poate avea surpriza constate ca are contul sters
am dreptate ?
ce e neclar? da,daca ai norocul ca dupa 14 sa fii fantoma..asta e:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus