άρτεμης και του απόλλωνα (1)

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
artemis_anunt.png



Unul, două sau trei.....simboluri!

------Obosiți de atâtea petreceri, gemenii Artemis și Apollo, mai puțin poznași decât restul zeilor, au plecat să colinde împrejurimile Olimpului. Carul tras de lebedele albe i-a purtat până în inima pădurii. Acolo, Apollo a început să cânte la liră, iar Artemis a plecat la vânătoare.


------La întoarcere, Artemis, a constatat cu uimire că și-a pierdut simbolurile: șoimul zburase după un porumbel, căprioara s-a dus să se adape și nu s-a mai întors, iar arcul cu săgeți pur și simplu dispăruse.
------Oare răzbunătoarea Hera încă îi urmărește încă, așa cum a făcut și cu mama lor, Leto?

O ajutăm pe Artemis să-și recapete simbolurile?​


PREMII
Premiul I 75 puncte de reputaţie
Premiul II 50 puncte de reputaţie
Premiul III 25 puncte de reputaţie

Primul care trimite raspunsul corect cu toate simbolurile beneficiază de 100 puncte reputație

In plus, avatar personalizat pe forum timp de o lună si titlul de

Vânător priceput​
.

Perioada de desfăşurare a concursului: 24 - 25 noiembrie, ora 24

Câştigătorii vor fi anunţaţi pe 26 noiembrie

Link-urile cu postările noastre ce conţin simbolurile pierdute vor fi trimise pe adresa concurs@echipa.grepolis.ro

Se acceptă și răspunsuri parţiale și nu uitați să vă semnați cu nickname-ul de forum.
Nu postați pe forum imaginea simbolurilor sau link-ul unde se află acestea.
Dacă deţineţi 2 sau mai multe conturi pe acest forum, veţi putea participa doar cu unul singur.
Nu vor participa conturile create pe joc după data anunțării concursului.
Alegerea cîştigătorului se face prin random.org
 

DeletedUser8418

Guest
Sunt primul care a gasit toate cele 3 simboluri si care lea trimis,Nb all,acuma pot sa dorm linistit
 

DeletedUser

Guest
M-am trezit si eu :))
Gata le-am si trimis.

Bafta mie si celorlalti participanti :p!
 

DeletedUser

Guest
Merci.
Asa e... Azi am dormit muuult mult :D M-am trezit dupa pranz XD
Si am si lenevit. Imi mai permit si eu din cand in cand :">

Evenimentul asta a fost mai greutz..Mi-a luat putin mai mult timp sa le gasesc de data asta :-w


PS: Interesant faptul ca ati lasat numele topicului in limba greaca. O studiez si eu la facultate. E limba frumoasa, dar super grea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8418

Guest
Merci.
Asa e... Azi am dormit muuult mult :D M-am trezit dupa pranz XD
Si am si lenevit. Imi mai permit si eu din cand in cand :">

Evenimentul asta a fost mai greutz..Mi-a luat putin mai mult timp sa le gasesc de data asta :-w


PS: Interesant faptul ca ati lasat numele topicului in limba greaca. O studiez si eu la facultate. E limba frumoasa, dar super grea.

Pt tine cel mai greu si pt mn cel mai usor :)
 

DeletedUser7851

Guest
Au mai ramas 4 ore in care puteti trimite raspunsurile la concurs.
Succes!
 

DeletedUser7851

Guest
Nu pot sa-mi asum merite: concursurile sunt facute de intreaga echipa de moderare.
Fiecare ne aducem contributia: Tania - grafica, Anca, Alecsandra si Mr.Jack- documentare, editare, conceptie
Felicitarile sau "injuraturile" le primim toti
 

DeletedUser

Guest
Haaaaaaa..pai daca amandoi stiti greaca, de ce nu ati vazut greseala? e?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus